Liiton Tempaus 2023 – 2024
Liiton tempaus 1, 2 ja 3 erillistulokset KILPAILUJA / TULOKSET / ERIKOISKISAT
tähän taulukkoon päivittyy erikoiskisan päätyttyä yhteistulostilanne
Nimi | Seura | 1 – Shunters | 2 – LosCa | 3 – Kjk | Yht. |
1. Kivelä Riku-Petteri | WRB | 1377 | 1337 | 2714 | |
2. Hyytiä Tatu | Strikehunters | 1328 | 1359 | 2687 | |
3. Korpi Mikko | Strikehunters | 1360 | 1319 | 2679 | |
4. Haapala Harri | Kroko | 1325 | 1328 | 2653 | |
5. Väli-Torala Pentti | LosCa | 1341 | 1287 | 2628 | |
6. Leppäranta Seppo | LosCa | 1252 | 1338 | 2590 | |
7. Ylikärppä Jaakko | LosCa | 1266 | 1303 | 2569 | |
8. Kohtanen Terttu | Kjk | 1259 | 1288 | 2547 | |
9. Luoma-Kuutti Jukka | Strikehunters | 1309 | 1216 | 2525 | |
10. Harju Kari | Strikehunters | 1274 | 1240 | 2514 | |
11. Koskimäki Jari | LosCa | 1230 | 1272 | 2502 | |
12. Berg Alf | Närpes BC | 1234 | 1265 | 2499 | |
Storås Thomas | LosCa | 1232 | 1266 | 2498 | |
Vanhanen Markku | BBC-88 | 1194 | 1288 | 2482 | |
Pietari Paavo | Kjk | 1221 | 1242 | 2463 | |
Purola Taisto | Kjk | 1221 | 1241 | 2462 | |
Koivisto Aila | Kjk | 1200 | 1260 | 2460 | |
Hautala Pentti | Kjk | 1284 | 1166 | 2450 | |
Myllyniemi Antti | BBC-88 | 1163 | 1249 | 2412 | |
Ojanen Matti | Kjk | 1137 | 1269 | 2406 | |
Tuppi Samu | Strikehunters | 1200 | 1139 | 2339 | |
Koivisto Elmeri | Kjk | 1144 | 1167 | 2311 | |
Kohtanen Tapani | Kjk | 1177 | 1082 | 2259 | |
Mäenpää Mika | Kroko | 1220 | 1220 | ||
Auressalmi Kari | LosCa | 1212 | 1212 | ||
Einola Jorma | BBC-88 | 1211 | 1211 | ||
Hakanen Simo | Kjk | 1142 | 1142 | ||
Kokko Pekka | BBC-88 | 1108 | 1108 | ||
Kokko Sami | Sisu | 1107 | 1107 | ||
Haapala Hannele | Kroko | 1029 | 1029 |
LIITON TEMPAUS 2023 – 2024
ALKUKILPAILU
6 s. kulloisenkin erikoiskilpailun yhteydessä ja ko. kisan säännöillä ja keskiarvotasoituksilla.
Osallistuminen pitää ilmoittaa ennen kilpailusuorituksen alkua.
OSAKILPAILUT
1. Strikehunters erikoiskilpailut 23.10. – 9.12.2023
2. LosCa erikoiskilpailu 8.1. – 24.2.2024
3. Kjk erikoiskilpailu 26.2. – 13.4. 2024
FINAALI
Kaikista kolmesta osakilpailuista paras 6 s. tulos (3x6s.) jää voimaan ja yhteenlaskettu
summa määrittää sijoituksen 12 parhaan pelaajan finaaliin.
La 25.5. 2024 klo 11:30.
Keskiarvotasoitus 155-205 / 70 %
Ensin keilataan 6 s. am., jonka jälkeen 4 parasta jatkaa jokainen jokaista vastaan. Voittobonus 30 p. Finaalin yhteistulos ratkaisee sijoituksen.
KISAMAKSU
3 € + erikoiskilpailumaksu
PALKINNOT
1. 220 €
2. 110 €
3. 70 €
4. 50 €
5. 40 €
6. 30 €
7.-12. 20 €
Kilpailunjärjestäjä: Kauhajoen Keilailuliitto / kilpailutoimikunta
Kilpailun johtajat: Pentti Väli-Torala ja Terttu Kohtanen