VIIKKOKISAT

JOUKKUEKISAT

ERIKOISKISAT

 SyysSäpinät 2016 tempauskisa  8.8. - 4.12.2016  Veteraanitoimikunta
 CD Turnaus 1-4  lopputulokset  19.9.2016 - 2.4.2017  Kilpailutoimikunta
 Liitontempaus 1-4 lopputulokset  19.9.2016 - 2.4.2017  Kilpailutoimikunta
 LosCa turnaus  19.9. - 30.10.2016  LosCa ry
 Liitto-ottelu Kauhajoki-Seinäjoki  22.10.2016  Kilpailutoimikunta
 HINKUTIIMI Turnaus  7.11. - 18.12.2016  KJK ry
 Liitto-ottelu veteraanit Kauhajoki-Seinäjoki  16.11.2016  Veteraanitoimikunta
 Hallimestaruus 12 s.  19. - 31.12.2016  Kilpailutoimikunta
 LAKEUS design tournament  2.1. - 12.2.2017  BBC-88 ry
 TalviTäpinät 2017 tempauskisa  6.2. - 7.5.2017  Veteraanitoimikunta
 Strikehunters erikoiskisa  20.2. - 2.4.2017  Strikehunters ry
 Liitonmestaruus  2017   1. osakilpailu  10. - 16.4.2017  Kilpailutoimikunta
 Liitonmestaruus  2017  2. osakilpailu  17. 23.4.2017  Kilpailutoimikunta
 Liitonmestaruus 2017  tulokset  28. 29.4.2017  
 KevätKunkku 2017  24.4. - 27.5.2017  Kilpailutoimikunta
 

L I I T O N M E S T A R U U S   2017

HENKILÖKOHTAISET

 MIEHET  A
  12 parasta finaaliin
  29.4.2017   klo 14.30
2 x 8 s.  1. 
osakilp.
 2.
osakilp.
Yht.
Hyytiä Tatu Strikehunters 1841 1821 3662
Korpi Artturi Strikehunters 1573 1639 3212
Välkkilä Toni Strikehunters 1620 1584 3204
Kuusinen Kari Losca 1626 1497 3123
Hakala Kai Strikehunters 1462 1655 3117
Ojanen Matti Kjk 1632 1479 3111
Ojala Arto Strikehunters 1513 1561 3074
Orpana Juha Losca 1541 1470 3011
Miettinen Veijo Kjk 1522 1447 2969
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 1434 1521 2955
Kokko Pekka BBC-88 1480 1464 2944
Väli-Torala Pentti Losca 1470 1458 2928
Ojala Esko Strikehunters 1354 1550 2904
Myllymäki Antti Strikehunters 1342 1531 2873
Tuisku Matti Kjk 1490 1381 2871
Korkeaviita Kalevi Strikehunters 1484 1379 2863
Kulmala Lauri Losca 1436 1412 2848
Katajisto Mikko Strikehunters 1540 1271 2811
Pättikangas Teppo Strikehunters 1438 1341 2779
Pietari Paavo Kjk 1357 1355 2712
 MIEHET   A   Finaali Alkukilp.
8+8 s.
Finaalin
6 s.
4 vs. 3
1 s.
V vs. 2
1 s.
V vs. 1
2 s.
1.  Välkkilä Toni 3204 1294   219 416
2.  Hyytiä Tatu 3662 1321     410
3.  Ojala Arto 3074 1292 225 171  
4.  Hakala Kai 3117 1222 206    
5.  Väli-Torala Pentti 2928 1135      
6.  Ojanen Matti 3111 1135      
7.  Orpana Juha 3011 1119      
8.  Kokko Pekka 2944 1079      
9.  Korpi Artturi 3212 1059      
10. Luoma-Kuutti Jukka 2955 964      
11. Kuusinen Kari 3123 0      
12. Miettinen Veijo 2969 0      
Alkukilpailun tulokset Finaalin tulokset

 

 MIEHET B
  12 parasta finaaliin
  29.4.2017   klo 11.00
2 x 8 s.  1. 
osakilp.
 2. 
osakilp.
Yht.
Purola Taisto Kjk 1510 1548 3058
Nätkinniemi Matti Kjk 1464 1562 3026
Kohtanen Tapani Kjk 1480 1467 2947
Korpi Valtteri Strikehunters 1482 1417 2899
Vanhanen Markku BBC-88 1484 1409 2893
Peltoharju Jari Kjk 1500 1383 2883
Leppäranta Seppo Losca 1360 1486 2846
Mäenpää Esa Losca 1402 1427 2829
Auressalmi Kari Losca 1399 1422 2821
Koskimäki Jari Losca 1371 1401 2772
Ylikärppä Jaakko Losca 1408 1309 2717
Kallio Heikki Kjk 1228 1484 2712
Myllyniemi Antti BBC-88 1349 1342 2691
Mäenpää Raimo Losca 1288 1350 2638
Hautala Pentti Kjk 1364 1272 2636
Taipalus Matti BBC-88 1319 1290 2609
Koivisto Eero Kjk 1350 1251 2601
Järviluoma Hannes BBC-88 1330 1251 2581
Taskinen Jaakko Kjk 1370 1186 2556
Tammi Jari-Pekka BBC-88 1251 1302 2553
Mäki-Ketola Jarmo Losca 1164 1383 2547
Mäki-Marttunen Heikki Losca 1242 1245 2487
Storås Thomas Losca 1158 1273 2431
Lusa Heikki Kjk 1455 0 1455
Tuomaala Feetu Kjk 1429 0 1429
Tuppi Samu Strikehunters 1299 0 1299
Mäkitalo Arto Losca 1292 0 1292
Kangasmäki Esa Losca 1100 0 1100
 MIEHET   B   Finaali Alkukilp.
8+8 s.
Finaalin
6 s.
4 vs. 3
1 s.
V vs. 2
1 s.
V vs. 1
2 s.
1.  Vanhanen Markku 2893 1100   233 387
2.  Kohtanen Tapani 2947 1162     329
3.  Purola Taisto 3058 1092 183 174  
4.  Ylikärppä Jaakko 2717 1077 172    
5.  Mäenpää Esa 2829 1050      
6.  Koskimäki Jari 2772 1044      
7.  Auressalmi Kari 2821 1041      
8.  Korpi Valtteri 2899 1027      
9.  Leppäranta Seppo 2846 1005      
10. Kallio Heikki 2712 959      
11. Nätkinniemi Matti 3026 0      
12. Peltoharju Jari 2883 0      
Alkukilpailun tulokset Finaalin tulokset

 

 VETERAANIT
   12 parasta finaaliin
   28.4.2017  klo 15.00

 2 x 8 s. Ikätasoituksin 
N +8

 1. 
osakilp.
 2. 
osakilp.
Tas. 
Yht.
Yht.
Kohtanen Terttu Kjk 1689 1553 176 3418
Koivisto Aila Kjk 1569 1502 240 3311
Purola Taisto Kjk 1510 1548 208 3266
Ojanen Matti Kjk 1632 1479 112 3223
Nätkinniemi Matti Kjk 1464 1562 144 3170
Miettinen Veijo Kjk 1522 1447 160 3129
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1313 1373 336 3022
Mäenpää Esa Losca 1402 1427 192 3021
Koivisto Eero Kjk 1350 1251 416 3017
Orpana Juha Losca 1541 1470 0 3011
Kohtanen Tapani Kjk 1480 1467 64 3011
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 1434 1521 48 3003
Myllymäki Antti Strikehunters 1342 1531 128 3001
Ala-Panula Sirkka-Liisa Kjk 1352 1373 256 2981
Kokko Pekka BBC-88 1480 1464 32 2976
Kallio Heikki Kjk 1228 1484 256 2968
Väli-Torala Pentti Losca 1470 1458 32 2960
Vanhanen Markku BBC-88 1484 1409 48 2941
Tuisku Matti Kjk 1490 1381 64 2935
Pietari Paavo Kjk 1355 1357 208 2920
Korkeaviita Kalevi Strikehunters 1484 1379 48 2911
Kulmala Lauri Losca 1436 1412 32 2880
Mäenpää Raimo Losca 1288 1350 240 2878
Hautala Pentti Kjk 1364 1272 144 2780
Lehtineva Marja-Leena Kjk 1253 1272 208 2733
Mäki-Marttunen Heikki Losca 1242 1245 240 2727
Järviluoma Hannes BBC-88 1330 1251 144 2725
Ylikärppä Jaakko Losca 1408 1309 0 2717
Taskinen Jaakko Kjk 1370 1186 96 2652
Mäki-Ketola Jarmo Losca 1164 1383 80 2627
Taipalus Matti BBC-88 1319 1290 0 2609
Laitinen Ritva Kjk 1081 1232 160 2473
Lusa Heikki Kjk 1455 0 168 1623
Tuomaala Fetu Kjk 1429 0 184 1613
Mäkitalo Arto Losca 1292 0 88 1380
Taipalus Matti BBC-88 1319 0 0 1319
 Veteraanit   Finaali  Alkukilp.
tulos 8+8s.
ikätas. + N8
Finaalin
6 s.
Ikä
tas.
+ N8
Yht. 4 vs. 3
1 s.
V vs. 2
1 s.
V vs. 1
2 s.
1.  Kohtanen Terttu 3418 1194 66 1260   214 491
2.  Koivisto Aila 3311 1181 90 1271     391
3.  Purola Taisto 3266 1107 78 1185 214 185  
4.  Ojanen Matti 3223 1123 42 1165 184    
5.  Nätkinniemi Matti 3170 1074 54 1125      
6.  Orpana Juha 3011 1107 0 1107      
7. Mäkiranta Anna-Liisa 3022 941 126 1067      
8.  Mäenpää Esa 3021 981 72 1053      
9.  Miettinen Veijo 3129 991 60 1051      
10. Koivisto Eero 3017 894 156 1050      
11. Kohtanen Tapani 3011 1015 14 1039      
12. Luoma-Kuutti Jukka 3003 996 18 1014      

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

 

 NAISET
  suoraan loppukilpailuna
2 x 8 s.            tas.155-190/70%  1. 
osakilp.
 2. 
osakilp.
Tas. 
Yht.
Yht.
1.  Kohtanen Terttu Kjk 1689 1553 64 3306
2.  Koivisto Aila Kjk 1569 1502 96 3167
3.  Peltonen Anne Kjk 1382 1358 352 3092
4.  Ala-Panula Sirkka-Liisa Kjk 1352 1373 288 3013
5.  Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1313 1373 304 2990
6.  Kuoppa Marja Kjk 1530 1402 48 2980
7.  Lehtineva Marja-Leena Kjk 1253 1272 352 2877
8.  Laitinen Ritva Kjk 1081 1232 400 2713
9. Taskinen Satu Kjk 1018 1159 400 2577

 

 JUNIORIT
  suoraan loppukilpailuna
2 x 8 s.            tas.155-190/70%  1. 
osakilp.
 2. 
osakilp.
Tas. 
Yht.
Yht.
1.  Korpi Artturi Strikehunters 1573 1639 16 3228
2.  Korpi Valtteri Strikehunters 1482 1417 320 3219

 

JOUKKUEET

MIEHET  A 2 x 8 s.

Tulos Yht.

1.  Strikehunters 1 T Hyytiä 1841, A Korpi 3414
2.  Losca 1 K Kuusinen 1626, J Orpana 1541 3167
3.  Kjk 1 M Ojanen 1632, V Miettinen 1522 3154
4.  Strikehunters 4 T Välkkilä 1620, J Luoma-Kuutti 1434 3054
5.  Strikehunters 5 M Kajajisto 1540, K Hakala 1462 3002
6.  Strikehunters 3 K Korkeaviita 1484, T Pättikangas 1438 2922
7.  Losca 2 P Väli-Torala 1470, L Kulmala 1436 2906
8.  Strikehunters 2 A Ojala 1513, E Ojala 1354 2867
9.  Kjk 2 M Tuisku 1490, P Pietari 1355 2845
10. BBC-88 P Kokko 1480, A Myllyniemi 1349 2829
MIEHET  A 4 x 8 s.

Tulos Yht.

1. Strikehunters 1 T Hyytiä 1821, A Korpi 1639, A Ojala 1561, E Ojala 1550 6571
2. Strikehunters 2 K Hakala 1655, T Välkkilä 1548, K Korkeaviita 1379,  M Katajisto 1271 5853
3. Losca K Kuusinen 1497, J Orpana 1470, P Väli-Torala 1458, L Kulmala 1412 5837
4. Kjk 1 M Ojanen 1632, V Miettinen 1447, M Tuisku 1381, P Pietari 1357 5817
5. Strikehunters 3 A Myllymäki 1531, J Luoma-Kuutti 1521, V Korpi 1417, T Pättikangas 1341 5810

 

MIEHET  B 2 x 8 s.

Tulos Yht.

1.  Kjk 1 T Purola 1510, M Nätkinniemi 1464 2974
2.  Kjk 5 J Peltoharju 1500, J Taskinen 1370 2870
3.  Kjk 3 F Tuomaala 1429, H Lusa 1455 2884
4.  Strikehunters  V Korpi 1482, S Tuppi 1299 2871
5.  Losca 4 J Ylikärppä 1408, J Koskimäki 1371 2779
6.  Losca 1 K Auressalmim 1399, S Leppäranta 1360 2759
7.  BBC-88 1 M Vanhanen 1484, J-P Tammi 1251 2735
8.  Kjk 4 P Hautala 1364, E Koivisto 1350 2714
9.  Kjk 2 T Kohtanen 1480, H Kallio 1228 2708
10. Losca 2 E Mäenpää 1402, R Mäenpää 1288 2690
11. Losca 3 H Mäki-Marttunen 1242, J Mäki-Ketola 1164 2406
12. Losca 5 T Storås 1158, E Kangasmäki 1100 2258
13. BBC-88 3 H Järviluoma 1330, J Hallivuori 0 1330
14. BBC-88 2 M Taipalus 1319, J Einola 0 1319
MIEHET  B 4 x 8 s.

Tulos Yht.

1. Kjk 1 M Nätkinniemi 1562, T Purola 1548, H Kallio 1484, T Kohtanen 1467 6061
2. Losca 1  S Leppäranta 1486, K Auressalmi 1422, J Koskimäki 1401, J Ylikärppä 1309 5618
3. Losca 2 E Mäenpää 1427, R Mäenpää 1350. T Storås 1273, H Mäki-Marttunen 1245 5295
4. BBC-88 A Myllyniemi 1342, J-P Tammi 1302, M Taipalus 1290, H Järviluoma 1251 5185
5. Kjk 2 P Hautala 1272, E Koivisto 1251, H Lusa 0, F Tuomaala 0 2523

 

NAISET  2 x 8 s.   tas.  155-190/70%

Tulos Yht.

1. Kjk 1 T Kohtanen 1689, M Kuoppa 1530, tas 56 3275
2. Kjk 2 A Koivisto 1569, S Ala-Panula 1352, tas 192 3113
3. Kjk 3 A Peltonen 1388, A-L Mäkiranta 1313, tas 328 3023
4. Kjk 4 M-L Lehtineva 1253, R Laitinen 1081 2710
5. Kjk 5 S Taskinen 1018, L Ojanen O, tas 200 1218
NAISET  4 x 8 s.  Tas. 155-190/70%

Tulos Yht.

1. Kjk 1 T Kohtanen 1553, A Koivisto 1502, M Kuoppa 1402, S Ala-Panula 1373, tas. 248 6078
2. Kjk 2 A-L Mäkiranta 1373, A Peltonen 1358, M-L Lehtineva 1272, R Laitinen 1232, tas. 704 5939

 

TalviTäpinät 2017

TalviTäpinät  2017
  12 parasta finaaliin
  15.5.  klo 18.00
 
1. jakso 2. jakso 3. jakso Yht.
2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. Sijapist.
Lusa Heikki 1416 20 1288 7 1364 16 43
Kokko Olavi 1255 6 1347 20 1349 13 39
Purola Taisto 1306 9 1298 9 1402 20 38
Koivisto Aila 1337 13 1323 13 1339 9 35
Tuomaala Fetu 1319 11 1337 16 1289 1 28
Hallivuori Jaakko 1352 16 1284 6 1290 2 24
Mäenpää Esa 1219 4 1318 11 1332 7 22
Kallio Heikki 1203 3 1261 5 1344 11 19
Mäkiranta Anna-Liisa 1266 7 1252 4 1297 4 15
Koivisto Eero 1226 5 1219 0 1293 3 8
Pietari Paavo 0 0 1244 3 1302 5 8
Luoma-Kuutti Jukka 0 0 0 0 1328 6 6
Taskinen Jaakko 1196 2 1244 2 1190 0 4
Härkönen Kosti 1181 1 1219 0 1206 0 1
Hautala Pentti 1135 0 1240 1 1274 0 1
Ojanen Lea 0 0 1092 0 533 0 0
Ojanen Matti 1148 0 1170 0 1252 0 0
Hanka Hilkka 0 0 1044 0 533 0 0
Tuisku Matti 1146 0 0 0 0 0 0
Lehtineva Marja-Leena 554 0 0 0 0 0 0
Suorituksia yhteensä 93 151  128 372 
 Finaalin tulokset 15.5.2017
 1.  Purola Taisto 1471
 2.  Koivisto Aila 1282
 3.  Kokko Olavi 1237
 4.  Koivisto Eero 12132
 5.  Pietari Paavo 1212
 6.  Mäenpää Esa 1198
 7.  Kallio Heikki 1191
 8.  Luoma-Kuutti Jukka 1166
 9.  Mäkiranta Anna-Liisa 1104
 10. Hallivuori Jaakko 1092
 11. Lusa Heikki 0
 12. Tuomaala Fetu 0

 

SyysSäpinät 2016

 SyysSäpinät 2016 1. jakso 2. jakso 3. jakso 4. jakso Yht. 

Sija
pist.

 12  parasta finaaliin 8.8.-4.9. 5.9.-2.10. 3.10.-6.11. 7.11.-4.12.
 12.12. klo 19.00 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist.
Koivisto Aila 1327 6,5 1442 20 1368 16 1334 13 55,5
Lusa Heikki 1380 10 1408 16 1337 9 1281 5 40
Kokko Olavi 0 0 1275 11 1373 20 1214 0 31
Mäkiranta Anna-Liisa 1335 8 1311 13 1268 2 1282 6 29
Härkönen Kosti 1284 5,5 1221 5 1348 11 1284 7 28,5
Pietari Paavo 1228 4,5 1207 3 1289 4 1341 16 27,5
Ojanen Matti 579 2 1207 2 1237 1 1348 20 25
Koivisto Eero 1193 3 1270 9 1299 5 1281 4 21
Kallio Heikki 573 1,5 1251 6 1303 6 1238 1 14,5
Luoma-Kuutti Jukka 0 0 0 0 1353 13 1226 0 13
Mäenpää Esa 0 0 569 0 0 0 1304 11 11
Purola Taisto 0 0 1203 1 1287 7 1242 3 11
Hallivuori Jaakko 0 0 0 0 1216 0 1295 9 9
Hautala Pentti 0 0 1266 7 0 0 1240 2 9
Tuisku Matti 1200 3,5 490 0 1279 3 1123 0 6,5
Miettinen Veijo 0 0 1218 4 0 0 0 0 4
Karvak Alan 553 2,5 0 0 0 0 0 0 2,5
Taskinen Jaakko 0 0 518 0 1229 0 1177 0 0
Hanka Hilkka 0 0 0 0 548 0 0 0 0
Ojanen Lea 0 0 0 0 526 0 0 0 0
Suorituksia yhteensä 53   81   153   116 403
 Finaalin tulokset 12.12.2016
 1.  Pietari Paavo 1264
 2.  Kallio Heikki 1241
 3.  Mäenpää Esa 1238
 4.  Koivisto Aila 1205
 5.  Purola Taisto 1205
 6.  Härkönen Kosti 1185
 7.  Mäkiranta Anna-Liisa 1183
 8.  Koivisto Eero 1159
 9.  Kokko Olavi 1126
 10. Luoma-Kuutti Jukka 1050
 11. Lusa Heikki 0
 12. Ojanen Matti 0

 

Liitontempaus

 L I I T O N T E M P A U S 
 2 0 1 6 - 2 0 1 7

 12 parasta finaaliin 6.5.  klo 13.30
    
    4 osakilpailussa 2 parasta 6 s. tulosta 
    3  parhaan yhteistuloksella

1.
osakilp.

Losca
turnaus
19.9.-31.10.

2.
osakilp
.

HinkuTiimi
Turnaus
7.11.-18.12.

3. 
osakilp.

Lakeus desing
tournament
2.1.-12.2.
4.
osakilp.

Strikehunters
Erikoiskilpailu
20.2.-2.4.

 

Yht.

 

 

Korpi Artturi Strikehunters 2639 2565 2482 0 7686
Hyytiä Tatu Strikehunters 2854 2511 - 2302 7667
Koivisto Aila Kjk 2607 2596 2433 0 7636
Leppäranta Seppo Losca 2656 0 2459 2451 7566
Korpi Mikko Strikehunters 2608 2490 2448 0 7546
Ojanen Matti Kjk 2531 2501 2469 0 7501
Väli-Torala Pentti Losca 2540 2423 2510 0 7473
Pietari Paavo Kjk 2504 2500 2420 0 7424
Ojala Arto Strikehunters 2519 0 2471 2420 7410
Purola Taisto Kjk 2470 0 2488 2441 7399
Storås Thomas Losca 0 2542 2422 2435 7399
Peltoharju Jari Kjk 2464 2368 2484 0 7316
Kallio Heikki Kjk 2380 2427 0 2470 7277
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 2434 2389 2435 0 7258
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 2395 2388 2434 0 7217
Hautala Pentti Kjk 2396 2331 2454 0 7181
Ylikärppä Jaakko Losca 0 2402 2495 2284 7181
Korpi Valtteri Strikehunters 0 2332 2496 2285 7113
Hallivuori Jaakko BBC-88 0 2350 2452 2301 7103
Ojala Esko Strikehunters 2303 2363 2341 - 7007
Välimäki Jukka BBC-88 2436 2298 2264 0 6998
Lusa Heikki Kjk 2328 2332 2333 0 6993
Kohtanen Tapani Kjk 2511 1125 2361 0 5997
Myllymäki Antti Strikehunters - 2374 2359 - 4733
Puranen Keijo Losca 2307 2222 - - 4529
Härkönen Kosti Kjk 2346 - - - 2346
Peltokangas Pauli Strikehunters 1184 1017 - - 2201
Välkkilä Toni Strikehunters 1183 - - - 1183
Tuppi Samu Strikehunters 1150 - - - 1150
Tuisku Matti Kjk - 1131 - - 1131
Järviluoma Hannes BBC-88 1129 - - - 1129
Kohtanen Terttu Kjk 1085 - - - 1085

Suorituksia yhteensä

96 138 144 104 482
 Liitontempaus
 Finaali  06.05.2017
 Seura Lk Alkukilp.
tulos
3x6+6 s.
Finaalin
6 s.
Round
Robin
3 s.
Bonus
a´60
Tas. Yht.
 1.  Ojala Arto Strikehunters B 7410 1339 651 60 27 2077
 2.  Koivisto Aila Kjk B 7636 1320 632 60 48 2060
 3.  Korpi Artturi  Strikehunters B 7686 1248 685 60 36 2029
 4.  Väli-Torala Pentti Losca B 7473 1354 515 0 54 1923
 5.  Korpi Mikko Strikehunters C 7546 1221       1221
 6.  Purola Taisto Kjk C 7399 1219       1219
 7.  Pietari Paavo Kjk B 7424 1178       1178
 8.  Peltoharju Jari Kjk C 7316 1173       1173
 9.  Leppäranta Seppo Losca C 7566 1148       1148
 10. Hyytiä Tatu Strikehunters M 7667 0       0
 11. Ojanen Matti Kjk B 7501 0       0
 12. Storås Thomas Losca C 7399 0       0

Finaalin tulokset

 

 

CD-TURNAUS

  C D - T U R N A U S    2 0 1 6 - 2 0 1 7

     12 parasta finaaliin  
     14.5.2017  klo 11.30

     Sijoituspisteiden yhteismäärän mukaan
1. jakso
19.9.-30.10.

LosCa
Turnaus


2. jakso
7.11.-18.12.

HinkuTiimi
Turnaus
 

3. jakso
2.1.-12.2.
Lakeus
design
tournament

4. jakso
20.2.-2.4.

Strikehunters
Erikoiskisa

 

Yht.

  6 s. Sija- 6 s. Sija- 6 s. Sija- 6 s. Sija- Sija-
 Keilaaja  Seura tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. pisteet
Korpi Mikko Strikehunters 1385 13 1248 13 1226 0 1245 6 32
Koskimäki Jari Losca 1323 7 1289 16 1269 6 1182 0 29
Myllyniemi Antti BBC-88 1484 20 1242 7 1256 2 1165 0 29
Storås Thomas Losca 1225 0 1295 20 1211 0 1243 5 25
Lauhaluoma Markku Närpes BC, Närpiö 0 0 1174 0 1278 11 1273 13 24
Purola Taisto Kjk 1268 2 1237 5 1256 3 1260 11 21
Mäki-Marttunen Heikki Losca 0 0 0 0 0 0 1335 20 20
Tammi Jari-Pekka BBC-88 1200 0 1223 0 1313 20 1185 0 20
Leppäranta Seppo Losca 1396 16 1199 0 1230 0 1227 2 18
Mäenpää Esa Losca 1241 0 1248 11 1211 0 1248 7 18
Korpi Valtteri Strikehunters 1182 0 1183 0 1297 16 1190 0 16
Nätkinniemi Matti Kjk 1101 0 0 0 1228 0 1278 16 16
Hakala Tauno Losca 0 0 0 0 1290 13 1227 1 14
Hautala Pentti Kjk 1237 0 1237 4 1273 9 1113 0 13
Kallio Heikki Kjk 1299 4 1228 0 1176 0 1257 9 13
Olsson Nico SQB Bowlers, Seinäjoki 1335 11 0 0 0 0 0 0 11
Keski-Hakuni Jaakko Sisu, Seinäjoki 1331 9 0 0 0 0 0 0 9
Kohtanen Tapani Kjk 1258 0 1245 9 1227 0 1167 0 9
Taskinen Jaakko Kjk 1125 0 1058 0 1270 7 0 0 7
Ala-Louko Sisko Ke-57, Seinäjoki 0 0 1239 6 0 0 0 0 6
Koskela Jaakko SQB Bowlers, Seinäjoki 1318 6 0 0 0 0 0 0 6
Peltoharju Jari Kjk 1312 5 1201 0 1252 1 1208 0 6
Auressalmi Kari Losca 1255 0 1168 0 1268 5 1217 0 5
Ala-Panula Sirkka-Liisa Kjk 0 0 1204 0 1180 0 1229 4 4
Hallivuori Jaakko BBC-88 1227 0 1179 0 1263 4 1169 0 4
Norrgrann Tor Närpes BC, Närpiö 0 0 0 0 0 0 1229 3 3
Tuomaala Feetu Kjk 1083 0 1236 3 1213 0 1203 0 3
Ylikärppä Jaakko Losca 1272 3 1211 0 1250 0 1172 0 3
Tuppi Samu Strikehunters 1150 0 1236 2 1136 0 1105 0 2
Härkönen Kosti Kjk 1267 1 1206 0 0 0 1105 0 1
Myllyniemi Sami BBC-88 1263 0 1229 1 1222 0 1151 0 1
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1225 0 1201 0 1240 0 1186 0 0
Järviluoma Hannes BBC-88 1234 0 1207 0 1228 0 1143 0 0
Mäenpää Raimo Losca 1202 0 1200 0 1182 0 1164 0 0
Lusa Heikki Kjk 1166 0 1191 0 1190 0 1185 0 0
Peltonen Anne Kjk 1208 0 1164 0 1240 0 1118 0 0
Mannila Kari Losca 1242 0 1132 0 1203 0 1073 0 0
Laitinen Ritva Kjk 1167 0 1165 0 1082 0 1157 0 0
Vanhanen Markku BBC-88 1130 0 1065 0 1191 0 1181 0 0
Einola Jorma BBC-88 1168 0 1129 0 1140 0 1108 0 0
Koivisto Eero Kjk 1153 0 1127 0 1162 0 1095 0 0
Välimäki Jukka BBC-88 1218 0 1170 0 1135 0 1011 0 0
Stenback Krister Närpes BC, Närpiö 0 0 1099 0 1091 0 1115 0 0
Taipalus Matti BBC-88 0 0 1177 0 1210 0 0 0 0
Einola Raimo BBC-88 0 0 0 0 1178 0 1128 0 0
Sarpo Paula Ke-57, Seinäjoki 1108 0 1197 0 0 0 0 0 0
Kulmanen Sirpa KXK, Pori 0 0 0 0 1102 0 1201 0 0
Puranen Keijo Losca 1173 0 1127 0 0 0 0 0 0
Lehtineva Marja-Leena Kjk 0 0 1166 0 0 0 1133 0 0
Lehtinen Veikko Kroko, Seinäjoki 0 0 1146 0 1145 0 0 0 0
Salovaara Veikko Kroko, Seinäjoki 0 0 1148 0 1117 0 0 0 0
Ketola Olavi Losca 1156 0 1088 0 0 0 0 0 0
Rinne Ahti Losca 0 0 1113 0 0 0 1111 0 0
Siili Marjatta Kjk 1082 0 1110 0 0 0 0 0 0
Blomqvist Alf Närpes BC, Närpiö 0 0 0 0 1173 0 1015 0 0
Palmu Tarmo Närpes BC, Närpiö 0 0 983 0 0 0 1134 0 0
Paavilainen Sauli BBC-88 0 0 0 0 1059 0 942 0 0
Kangasmäki Esa Losca 878 0 0 0 0 0 1011 0 0
Viitala Aki Losca 833 0 878 0 0 0 0 0 0
Nelimarkka Tino SQB Bowlers, Seinäjoki 1255 0 0 0 0 0 0 0 0
Huosianmaa Jani SQB Bowlers, Seinäjoki 0 0 0 0 0 0 1220 0 0
Viitanen Asko KasVe, Närpiö 0 0 0 0 1219 0 0 0 0
Saarikoski Marja-Liisa Kjk 0 0 1206 0 0 0 0 0 0
Virtanen Riitta Marja Ke-57, Seinäjoki 0 0 1191 0 0 0 0 0 0
Myllymäki Torsti KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1189 0 0
Haavisto Matti Sisu, Seinäjoki 1185 0 0 0 0 0 0 0 0
Harjula Petri KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1184 0 0
Korpela Tapio Sisu, Seinäjoki 1172 0 0 0 0 0 0 0 0
Vierikko Lassi Sisu, Seinäjoki 1166 0 0 0 0 0 0 0 0
Kulmala Jorma KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1163 0 0
Kokko Joonas SQB Bowlers, Seinäjoki 0 0 0 0 1162 0 0 0 0
Koskiniemi Jyrki SQB Bowlers, Seinäjoki 1162 0 0 0 0 0 0 0 0
Kronlund Roger Närpes BC, Närpiö 0 0 1159 0 0 0 0 0 0
Virtanen Riitta Marja Ke-57, Seinäjoki 0 0 1142 0 0 0 0 0 0
Prusti Juhani Ke-57, Seinäjoki 0 0 1141 0 0 0 0 0 0
Rantala Sari Wellas, Vaasa 1140 0 0 0 0 0 0 0 0
Kotamäki Kari Kiisto, Vaasa 0 0 0 0 0 0 1138 0 0
Laaksonen Helena KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1125 0 0
Suvisalmi Tanja SQB Bowlers, Seinäjoki 0 0 0 0 0 0 1121 0 0
Zschauer Jenni SQB Bowlers, Seinäjoki 1119 0 0 0 0 0 0 0 0
Talvitie Heikki Ke-57, Seinäjoki 0 0 1111 0 0 0 0 0 0
Mäkinen Pertti Ke-57, Seinäjoki 0 0 1104 0 0 0 0 0 0
Perälä Kalle Yke-66, Seinäjoki 0 0 1092 0 0 0 0 0 0
Koskela Jarkko SQB Bowlers, Seinäjoki 0 0 0 0 1091 0 0 0 0
Koivisto Jyri Kroko, Seinäjoki 0 0 1086 0 0 0 0 0 0
Mäenpää Juhani Kroko, Seinäjoki 0 0 1081 0 0 0 0 0 0
Mäkitalo Arto Losca 1080 0 0 0 0 0 0 0 0
Autio Miika SQB Bowlers, Seinäjoki 0 0 0 0 0 0 1074 0 0
Konsteri Heikki Kroko, Seinäjoki 0 0 1068 0 0 0 0 0 0
Lehtimäki Rauno Yke-66, Seinäjoki 0 0 1059 0 0 0 0 0 0
Tuohisaari Martti Seike, Seinäjoki 0 0 1056 0 0 0 0 0 0
Ojanen Lea Kjk 0 0 1051 0 0 0 0 0 0
Ylikoski Esa VanKwi, Vantaa 0 0 0 0 1046 0 0 0 0
Hanka Hilkka BBC-88 0 0 1019 0 0 0 0 0 0
Winter Kristoffer C.B. Närpiö 0 0 1018 0 0 0 0 0 0
Metsälehto Jussi Losca 994 0 0 0 0 0 0 0 0
Harjula Tiina KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 978 0 0
Taskinen Satu Kjk 0 0 970 0 0 0 0 0 0
Einola Raine Strikehunters 0 0 0 0 0 0 964 0 0
Vainionpää Pekka BBC-88 874 0 0 0 0 0 0 0 0

Suorituksia yhteensä

163 204 190 179 736
 CD-turnaus
  Finaali  14.05.2017
 Seura Finaalin
6 s.
Round
Robin
3 s.
Bonus
a´60
Tas. Yht.
 1.  Korpi Valtteri Strikehunters 1229 511 60 87 1887
 2.  Nätkinniemi Matti Kjk 1183 553 60 66 1862
 3.  Tammi Jari-Pekka  BBC-88 1176 482 60 84 1802
 4.  Leppäranta Seppo Losca 1191 491 0 72 1754
 5.  Storås Thomas Losca 1169       1169
 6.  Purola Taisto Kjk 1168       1168
 7.  Myllyniemi Antti BBC-88 1139       1139
 8.  Lauhaluoma Markkku Närpes PC, Närpiö 1130       1130
 9.  Mäenpää Esa Losca 1117       1117
 10. Mäki-Marttunen Heikki Losca 1115       1115
 11. Koskimäki Jari Losca 1093       1093
 12. Korpi Mikko Strikehunters 1086       1086

Finaalin tulokset

 


Strikehunters Erikoiskilpailu

 Strikehunters
 Erikoiskilpailun finaali
Seura Lk Alkukilp.
tulos 6 s.
Finaalin
tulos 6 s.
4 vs. 3 V. vs. 2 V vs. 1
1.  Korpi Artturi  Strikehunters B 1289 1202 213 218 227
2.  Kokko Olavi  For Fun, Seinäjoki B 1303 1234     171
3.  Pättikangas Teppo  Strikehunters B 1314 1215   192  
4.  Kuusela Jussi  LosCa B 1294 1192 195    
5.  Välkkilä Toni  Strikehunters A 1280 1191      
6.  Ojala Esko  Strikehunters B 1307 1175      
7.   Nätkinniemi Matti  Kjk C 1278 1165      
8.   Purola Taisto  Kjk C 1260 1148      
9.   Mäki-Marttunen Heikki  LosCa D 1335 1139      
10.  Lauhaluoma Markku  Närpes BC C 1273 1137      
11.  Kuusinen Kari  LosCa B 1299 1117      
12.  Sjölund Jani  GH M 1322 1105      

Alkukilpailun tulokset

  Finaalin tulokset

HinkuTiimi turnaus

 HinkuTiimi turnauksen
 Finaali  19.12.2016
 Seura Lk Alkukilp.
tulos
6 s.
Finaalin
6 s.
Round
Robin
3 s.
Bonus
a´60
Tas. Yht.
 1.  Koivisto Aila  Kjk B 1316 1252 612 60 42 1966
 2.  Bäckström Matts  Närpes BC, Närpiö B 1262 1251 516 60 60 1887
 3.  Väli-Torala Ville   WRB, Seinäjoki B turbo 1170 566 60 36 1832
 4.  Saari Kari  WRB, Seinäjoki M 1308 1247 565 0 0 1812
 5.  Koskimäki Jari  LosCa C 1289 1156       1156
 6.  Kokko Olavi  For Fun B turbo 1143       1143
 7.  Pättikangas Teppo  Strikehunters B 1292 1124       1124
 8.  Korpi Artturi  Strikehunters B 1313 1061       1061
 9.  Kristola Heikki  Ke-57, Seinäjoki B 1270 1031       1031
 10. Storås Thomas  LoaCa C 1295 1002       1002
 11. Hyytiä Tatu  Strikehunters M 1289 0       0
 12. Kokko Pekka  BBC-88 B 1289 0       0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

 

LosCa Turnaus

 LosCa Turnauksen finaali
 31.10.2016
 Seura Lk Alkukilp.
tulos
6 s.
Finaalin
6 s.
Round
Robin
3 s.
Bonus
a´60
Tas. Yht.
1.  Hyytiä Tatu  Strikehunters M 1493 1419 683 60 0 2162
2.  Saari Kari  WRB, Seinäjoki M 1364 1271 631 90 0 1992
3.  Kokko Olavi  For Fun, Seinäjoki B 1342 1295 497 30 24 1846
4.  Kuoppa Marja  Kjk B turbo 1237 526 0 36 1799
5.  Leppäranta Seppo  LosCa C 1296 1228       1228
6.  Korkeaviita Kalevi  Strikehunters B 1343 1217       1217
7.  Kokko Pekka  BBC-88 B 1377 1211       1211
8.  Korpi Artturi  Strikehunters B 1359 1206       1206
9. Myllyniemi Antti  BBC-88 C 1484 1206       1206
10.  Korpi Mikko  Strikehunters C 1385 1200       1200
11.  Koivisto Aila  Kjk B turbo 1199       1199
12.  Peltoharju Jari  Kjk C turbo 1125       1125

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

 

LIITTO-OTTELUT 

Kauhajoki - Seinäjoki Kauhajoella 22.10.2016

 KAUHAJOKI
 Miehet Lk Tulos
 Hyytiä Tatu  M 1361
 Kokko Pekka B 1196
 Ojala Arto A 1172
 Myllymäki Antti B 1170
 Korkeaviita Kalevi B 1137
 Korpi Artturi B 1094
    7130
 Naiset ja C-D
 Kuoppa Marja B 1166
 Kohtanen Tapani C 1100
 Korpi Mikko C 1048
 Leppäranta Seppo C 1012
 Kohtanen Terttu B 983
 Mäkiranta Anna-Liisa C 919
    6228
  Yht. 13358
 SEINÄJOKI
 Miehet Lk Tulos
 Saari Kari M 1364
 Peltonen Heikki B 1164
 Suvisalmi Kari A 1145
 Vainio Kalevi B 1092
 Korpela Aki B 1073
 Palovuori Jukka-Pekka B 657
    6795
 Naiset ja C-D    
 Olsson Nico C 1209
 Koskela Jarkko C 1150
 Nelimarkka Tino C 1099
 Koskiniemi Jyri C 1042
 Sarpo Paula C 940
 Zschauer Jenni D 909
    6349
  Yht. 13144

 

Veteraanit Kauhajoki - Seinäjoki 16.11.2016 Kauhajoella

 KAUHAJOKI
  Tas./s Tulos
 Koivisto Aila 6 1262
 Lusa Heikki 20 1155
 Myllymäki Antti 7 1150
 Kallio Heikki 15 1132
 Pietari Paavo 12 1100
 Härkönen Kosti 22 1099
 Mäkiranta Anna-Liisa 12 1059
 Purola Taisto 12 1058
 Ojanen Matti 6 1056
 Luoma-Kuutti Jukka 2 1049
 Kohtanen Terttu 2 1033
 Laitinen Ritva 1 818
  Yht. 12971
 SEINÄJOKI
  Tas./s. Tulos
 Peltonen Heikki 8 1224
 Virtanen Riitta Marja 7 1077
 Sarpo Paula 9 1077
 Mäyry Erkki 13 1072
 Perälä Kalle 30 1068
 Ala-Louko Sisko 13 1063
 Olsson Jouko 5 1048
 Tuohisaari Martti 24 1008
 Prusti Juhani 9 980
 Järvikangas Sinikka 3 971
 Lehtimäki Rauno 9 963
 Korpela Aki 3 961
  Yht. 12512