VIIKKOKISAT

SARJAPELIT

ERIKOISKISAT

 Liitontempaus  1-4  lopputilanne  14.9.2015 - 20.3.2016  Kilpailutoimikunta
 CD-Turnaus  1-4 lopputilanne  14.9.2015 - 20.3.2016  Kilpailutoimikunta
 Veikon Kone Turnaus  14.9. - 25.10.2015  LosCa 
 Naisten Pohjanmaan Mestaruus  15.11.2015  Pohjanmaan Keilailu ry
 Kauhajoen Keilailuliitto ry
 Hinku Tiimi Turnaus  2.11. - 13.12.2015  Kjk 
 SyysSäpinät tempauskisa  7.9. - 6.12.2015  Veteraanitoimikunta
 Kinkkukisa   23.11. - 21.12.2015  Kilpailutoimikunta
 Hallimestaruus 12 s.   14. - 27.12.2015  Kilpailutoimikunta
 LAKEUS design tournament  4.1. - 7.2.2015  BBC-88
 Liitto-ottelu Seinäjoki - Kauhajoki  23.1.2016 Seinäjoella  Seinäjoen Keilailuliitto
 CD-Turnaus 4. osakilpailu  15.2. - 20.3.2016  Kilpailutoimikunta
 Liitontempaus 4 . osakilpailu  15.2. - 20.3.2016  Kilpailutoimikunta
 TalviTäpinät tempauskisa  8.2. - 14.5.2016  Veteraanitoimikunta
 Strikehunters erikoiskilpailu  15.2. - 20.3.2016  Strikehunters 
 LIITONMESTARUUS 2016  28.3. - 10.4.2016  Kilpailutoimikunta
 KevätKunkku 2016  11.4. - 28.5.2016  Kilpailutoimikunta

Liitonmestaruus 2016

 MIEHET  A
  12 parasta finaaliin
  La  23.4. klo 14.30

2 x 8 s.

 1. 
osakilp.
 2. 
osakilp.
Yht. Finaalin     lähtöpisteet
Hyytiä Tatu Strikehunters 1607 1627 3234 1617
Ojala Arto Strikehunters 1475 1548 3023 1512
Korpi Artturi Strikehunters 1443 1481 2924 1462
Myllymäki Antti Strikehunters 1544 1359 2903 1452
Pättikangas Teppo Strikehunters 1524 1367 2891 1446
Kokko Pekka BBC-88 1535 1331 2866 1433
Kallio Heikki Kjk 1342 1491 2833 1417
Hakala Kai Strikehunters 1378 1431 2809 1405
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 1417 1385 2802 1401
Ojala Esko Strikehunters 1395 1395 2790 1395
Purola Taisto Kjk 1420 1275 2695 1348
Väli-Torala Pentti Losca 1311 1381 2692 1346
Korkeaviita Kalevi Strikehunters 1339 1307 2646  
Ojanen Matti Kjk 0 1476 1476  
Taskinen Janne Strikehunters 1441 0 1441  
Miettinen Veijo Kjk 0 1300 1300  
 Finaali  Miehet A Lähtöpist. Fin. 6 s.  Yht. 4 v. 3 V  v. 2 V v. 1
Hyytiä Tatu 1617 1205 2822     468
Ojala Arto 1512 1136 2648   198 388
Pättikangas Teppo 1446 1110 2556 202 169  
Ojala Esko 1395 1165 2560 185    
Korpi Artturi 1462 1069 2531      
Luoma-Kuutti Jukka 1401 1105 2506      
Purola Taisto 1348 1134 2482      
Kokko Pekka 1433 1012 2445      
Kallio Heikki 1417 1026 2443      
Myllymäki Antti 1452 961 2413      
Väli-Torala Pentti 1346 1054 2400      
Hakala Kai 1405 0 1405      

 

MIEHET B
 12 parasta finaaliin
 La 23.4.  klo 11.00

2 x 8 s.

 1. osakilp.  2. osakilp. Yht. Finaalin lähtöpisteet
Kuusinen Kari Losca 1463 1490 2953 1477
Nätkinniemi Matti Kjk 1456 1461 2917 1459
Pietari Paavo Kjk 1383 1460 2843 1422
Taskinen Jaakko Kjk 1438 1394 2832 1416
Ylikärppä Jaakko Losca 1304 1466 2770 1385
Kohtanen Tapani Kjk 1297 1437 2734 1367
Koivisto Eero Kjk 1332 1390 2722 1361
Puranen Keijo Losca 1323 1360 2683 1342
Peltoharju Jari Kjk 1335 1342 2677 1339
Leppäranta Seppo Losca 1389 1282 2671 1336
Auressalmi Kari Losca 1343 1311 2654 1327
Marjamäki Timo Kjk 1354 1288 2642 1321
Järviluoma Hannes BBC-88 1270 1349 2619  
Mäenpää Raimo Losca 1272 1337 2609  
Lusa Heikki Kjk 1266 1318 2584  
Tammi Jari-Pekka BBC-88 1270 1310 2580  
Hautala Pentti Kjk 1247 1333 2580  
Tuppi Samu Strikehunters 1302 1264 2566  
Myllyniemi Antti BBC-88 1386 1168 2554  
Mäenpää Esa Losca 1234 1299 2533  
Myllyniemi Sami BBC-88 1216 1219 2435  
Korpi Mikko Strikehunters 0 1424 1424  
Koskimäki Jari Losca 0 1380 1380  
Einola Jorma BBC-88 1287 0 1287  
Rinne Ahti Losca 0 1225 1225  
Tuomaala Feetu Kjk 1224 0 1224  
Korpi Valtteri Strikehunters 1199 0 1199  
Laitinen Mauno BBC-88 1160 0 1160  
Hallivuori Jaakko BBC-88 1127 0 1127  
Nurmela Erkki Kjk 1082 0 1082  
 Finaali  Miehet B Lähtöpist. Fin. 6 s.  Yht. 4 v. 3 V  v. 2 V v. 1
Kuusinen Kari 1477 1109 2586     365
Taskinen Jaakko 1416 1030 2446 183 182 329
Nätkinniemi Matti 1459 1053 2512   126  
Pietari Paavo 1422 1036 2458 178    
Auressalmi Kari 1327 1079 2406      
Koivisto Eero 1361 990 2351      
Puranen Keijo 1342 1008 2350      
Peltoharju Jari 1339 995 2334      
Ylikärppä Jaakko 1385 947 2332      
Marjamäki Timo 1321 1010 2331      
Kohtanen Tapani 1336 964 2315      
Leppäranta Seppo 1336 964 2300      

 

VETERAANIT
  12 parasta finaaliin
  Pe  22.4. klo 15.00

2 x 8s. Ikätasoitus,  
Naiset +8

 1. 
osakilp.
 2. 
osakilp.
Yht. Finaalin  lähtöpisteet
Kohtanen Terttu Kjk 1578 1625 3203 1602
Koivisto Eero Kjk 1532 1590 3122 1561
Koivisto Aila Kjk 1666 1443 3109 1555
Kallio Heikki Kjk 1462 1611 3073 1537
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1544 1517 3061 1531
Nätkinniemi Matti Kjk 1520 1525 3045 1523
Pietari Paavo Kjk 1479 1556 3035 1518
Myllymäki Antti Strikehunters 1600 1415 3015 1508
Taskinen Jaakko Kjk 1478 1434 2912 1456
Lusa Heikki Kjk 1426 1478 2904 1452
Purola Taisto Kjk 1516 1371 2887 1444
Kokko Pekka BBC-88 1543 1339 2882 1441
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 1433 1401 2834  
Mäenpää Raimo Losca 1384 1449 2833  
Kohtanen Tapani Kjk 1321 1461 2782  
Puranen Keijo Losca 1371 1408 2779  
Marjamäki Timo Kjk 1418 1352 2770  
Järviluoma Hannes BBC-88 1334 1413 2747  
Mäenpää Esa Losca 1322 1387 2709  
Väli-Torala Pentti Losca 1319 1389 2708  
Hautala Pentti Kjk 1311 1397 2708  
Korkeaviita Kalevi Strikehunters 1355 1323 2678  
Lehtineva Marja-Leena Kjk 1275 1358 2633  
Laitinen Ritva Kjk 1250 1285 2535  
Ojanen Matti Kjk 0 1524 1524  
Tuomaala Feetu Kjk 1400 0 1400  
Miettinen Veijo Kjk 0 1372 1372  
Einola Jorma BBC-88 1327 0 1327  
Nurmela Erkki Kjk 1274 0 1274  
Hallivuori Jaakko BBC-88 1255 0 1255  
Laitinen Mauno BBC-88 1216 0 1216  
 Finaali Veteraanit Lähtöpist. Fin. 6 s.  Yht. 4 v. 3 V  v. 2 V v. 1
Kohtanen Terttu 1602 1161 2763     443
Koivisto Aila 1555 1190 2745   239 379
Mäkiranta Anna-Liisa 1531 1196 2727 211 188  
Kallio Heikki 1537 1154 2691 181    
Koivisto Eero 1561 1103 2664      
Nätkinniemi Matti 1523 1117 2640      
Myllymäki Antti 1508 1092 2600      
Pietari Paavo 1518 1082 2600      
Kokko Pekka 1441 1060 2501      
Purola Taisto 1444 1046 2490      
Taskinen Jaakko 1456 930 2386      
Lusa Heikki 1452 0 1452      

 

NAISET
 Suoraan loppukilpailuna

2 x 8 s. tas. 155-190/70%

 1. osakilp.  2. osakilp. Yht.
Kohtanen Terttu Kjk 1530 1577 3107
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1544 1509 3053
Koivisto Aila Kjk 1594 1371 2965
Kuoppa Marja Kjk 1523 1346 2869
Peltonen Anne Kjk 1392 1425 2817
Lehtineva Marja-Leena Kjk 1363 1446 2809
Laitinen Ritva Kjk 1378 1413 2791
Taskinen Satu Kjk 1126 1292 2418

 

JUNIORIT
 
Suoraan loppukilpailuna
2 x 8 s.               tas. 155-190/70%  1. 
osakilp.
 2. 
osakilp.
Yht.
Korpi Artturi Strikehunters 1491 1513 3004
Korpi Valtteri Strikehunters 1399 0 1399

 

JOUKKUEET

MIEHET  A 2 x 8 s. Tulos Yht.
Strikehunters 1 T Hyytiä 1607, A Ojala1475 3082
Strikehunters 4 A Myllymäki 1544, T Pättikangas 1524 3068
Strikehunters 5 J Taskinen 1441, J Luoma-Kuutti 1417 2858
Strikehunters 2 A Korpi 1443, E Ojala 1395 2838
BBC-88 P Kokko 1535, H Järviluoma 1270 2805
Losca K Kuusinen 1463, P Väli-Torala 1311 2774
Kjk T Purola 1420, H Kallio 1342 2762
Strikehunters 3 K Hakala 1378, K Korkeaviita 1339 2717

 

MIEHET  A 4 x 8 s. Tulos yht.
Strikehunters 1 T Hyytiä 1627, A Ojala 1548, T Pättikangas 1367, A Myllymäki 1359 5901
 Kjk 1  H Kallio 1491, M Ojanaen 1476, M Nätkinniemi 1461, T Purola 1275 5703
 Strikehunters 2  A Korpi 1481, K Hakala 1431, E Ojala 1395, J Luoma-Kuutti 1385 5692

 

MIEHET  B 2 x 8 s. Tulos Yht.
Kjk 1 M Nätkinniemi 1456, P Pietari 1383 2839
Losca 1 S Leppäranta 1389, K Auressalmi 1343 2732
Kjk 5 J Taskinen 1438, P Hautala 1247 2685
BBC-88  1 A Myllyniemi 1386, J Einola 1287 2673
Kjk 2 T Marjamäki 1354, T Kohtanen 1297 2651
Losca 2 K Puranen 1323, R Mäenpää 1272 2595
Losca 3 J Ylikärppä 1304, E Mäenpää 1234 2538
Kjk 4 H Lusa 1266, F Tuomaala 1248 2514
Strikehunters S Tuppi 1302, V Korpi 1199 2501
BBC-88  2 J-P Tammi 1270, M Laitinen 1160 2430
Kjk 3 E Koivisto 1332, E Nurmela 1082 2414
BBC-88  3 S Myllyniemi 1216, J Hallivuori 1127 2343
Kjk 6 J Peltoharju 1335, J Tuuri 0 1335

 

MIEHET B 4 x 8 s. Tulos yht.
 Kjk 1  P Pietari 1460, T Kohtanen 1437, J Taskinen 1394, T Marjamäki 1288 5579
 Losca 2  K Kuusinen 1490, J Koskimäki 1380, K Puranen 1360, R Mäenpää 1337 5567
 Losca 1  J Ylikärppä 1466, K Auressalmi 1311, S Leppäranta 1282, A Rinne 1225 5284
 Kjk 2  E Koivisto 1390, P Hautala 1333, H Lusa 1318, E Nurmela  0 4041
 BBC-88  H Järviluoma 1349, J-P Tammi 1310, A Myllyniemi 1168, J Einola 0 3827

 

NAISET  2 x 8 s.  Tas. 155-190/70% Tulos Yht.
Kjk 1 A Koivisto 1554, M Kuoppa 1515, tas. 48 3117
Kjk 2 T Kohtanen 1498, A-L Mäkiranta 1384, tas. 192 3074
Kjk 3 M-L Lehtineva 1179, R Laitinen 1178, tas. 384 2741
Kjk 4 A Peltonen 1192, S Taskinen 926, tas. 400 2518

 

NAISET  4 x 8 s.  Tas. 155-190/70% Tulos Yht.
Kjk 1 T Kohtanen 1545, A-L Mäkiranta 1357, M Kuoppa 1338, A Koivisto 1331, tas. 232 5803
Kjk 2  M-L Lehtineva 1262, A Peltonen 1225, R Laitinen 1213, S Taskinen 1092, tas. 784 5576

 

Kinkkukisa 2015

 Kinkkukisa 2015 3 s. tas. 3 s. tas. Yht.
 Kokko Olavi 672 675 1347
 Taskinen Jaakko 644 689 1333
 Purola Taisto 634 686 1320
 Leppäranta Seppo 654 627 1281
 Kuoppa Marja 639 633 1272
 Tuomaala Feetu 664 608 1272
 Mäkiranta Anna-Liisa 612 654 1266
 Kuusinen Kari 629 636 1265
 Miettinen Veijo 633 620 1253
 Kallio Heikki 630 615 1245
 Hallivuori Jaakko 626 614 1240
 Hakala Tauno 633 600 1233
Koskimäki Jari 640 592 1232
 Pietari Paavo 600 606 1206
 Ylikärppä Jaakko 571 632 1203
 Koivisto Aila 598 603 1201
Myllymäki Juha 611 589 1200
Tuisku Matti  602 577 1179
 Härkönen Kosti 531 622 1153
 Hautala Pentti 572 580 1152
 Lusa Heikki 584 554 1138
 Ojanen Matti 590 533 1123
 Einola Jorma 618 503 1121
 Rinne Ahti 555 545 1100
 Viitala Aki 410 382 792
 Pättikangas Teppo 584 0 584
 Korkeaviita Kalevi 551 0 551
 Ojala Esko 549 0 549
 Ojala Arto 540 0 540
 Lehtineva Marja-Leena 508 0 508
 Taskinen Satu 499 0 499

 

Talvitäpinät 2016

TalviTäpinät  2016 1. jakso 2. jakso 3. jakso Yht.
 12 parasta finaaliin
 14.5. klo 11
2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. Sijapist.
Kokko Olavi 1391 20 1375 20 1262 2 42
Lusa Heikki 1276 3 1335 9 1300 16 28
Tuomaala Fetu 1344 13 1333 7 1287 7 27
Korpi Valtteri 1283 5 1374 16 1268 3 24
Mäkiranta Anna-Liisa 1254 0 1282 2 1322 20 22
Hallivuori Jaakko 1286 7 1257 0 1291 13 20
Koivisto Aila 1258 0 1365 13 1281 5 18
Hautala Pentti 1328 11 1291 3 1281 4 18
Väli-Torala Pentti 1353 16 1281 1 0 0 17
Purola Taisto 1234 0 1325 6 1287 9 15
Koivisto Eero 1277 4 1233 0 1291 11 15
Hakala Tauno 1318 9 1305 5 1222 0 14
Ojanen Matti 1270 2 1347 11 1242 0 13
Miettinen Veijo 1285 6 0 0 0 0 6
Pietari Paavo 1221 0 1270 0 1282 6 6
Mäenpää Esa 1226 0 1297 4 1239 0 4
Nurmela Erkki 1269 1 1167 0 1157 0 1
Kallio Heikki 1239 0 1243 0 1257 1 1
Taskinen Jaakko 1255 0 1199 0 1261 0 0
Härkönen Kosti 1247 0 1198 0 0 0 0
Tuisku Matti 1205 0 525 0 0 0 0
Karvak Allan 1079 0 578 0 0 0 0
Rinne Ahti 1191 0 0 0 0 0 0
Lehtineva Marja-Leena 0 0 1170 0 0 0 0
Rägostik Meeri 0 0 0 0 914 0 0
Luoma-Kuutti Jukka 1168 0 0 0 0 0 0
Yli-Kärppä Jaakko 1145 0 0 0 0 0 0

Suorituksia yhteensä

188 162 200 550
 TalviTäpinät  finaali   14.5. klo 11 Tulos 
6 s.
Tas.
yht.
Tulos
 Purola Taisto  Kjk 1086 168 1254
 Kokko Olavi  ForFun, Seinäjoki 1160 66 1226
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 996 210 1206
 Korpi Valtteri  Strikehunters 996 204 1200
 Hautala Pentti  Kjk 958 204 1162
 Koivisto Aila  Kjk 1041 108 1149
 Väli-Torala Pentti  Losca 1024 108 1132
 Hallivuori Jaakko  BBC-88 919 210 1129
 Hakala Tauno  Losca 912 198 1110
 Lusa Heikki  Kjk 0   0
 Tuomaala Feetu  Kjk 0   0
 Koivisto Eero  Kjk 0   0

 

Syyssäpinät 2015

 SyysSäpinät 2015 1. jakso 2. jakso 3. jakso Yht.
 12  parasta finaaliin
 7.12. klo 19.00
2x3 s.  Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. Sijapist.
Lusa Heikki 1346 11 1350 20 1335 16 47
Kokko Olavi 1356 13 1311 9 1444 20 42
Mäkiranta Anna-Liisa 1396 20 1253 3 1296 7 30
Koivisto Aila 1370 16 1263 4 1299 9 29
Hallivuori Jaakko 1295 7 1348 16 1284 6 29
Purola Taisto 1326 9 1264 5 1311 11 25
Tuomaala Fetu 1189 0 1324 11 1299 8 19
Pietari Paavo 1239 2 1325 13 1279 4 19
Härkönen Kosti 1278 5 1287 7 1281 5 17
Taipalus Matti 0 0 0 0 1331 13 13
Tuisku Matti 1285 6 1238 0 1260 3 9
Hallivuori Paavo 1237 1 1270 6 1206 0 7
Kallio Heikki 1275 4 1221 0 1239 1 5
Korpi Valtteri 1268 3 1209 0 1112 0 3
Koivisto Eero 1231 0 1238 1 1244 2 3
Ojanen Matti 1218 0 1248 2 1220 0 2
Peltonen Anne 1231 0 1156 0 0 0 0
Einola Jorma 1201 0 0 0 0 0 0
Nurmela Erkki 1183 0 1153 0 551 0 0
Kohtanen Tapani 1137 0 0 0 0 0 0
Taskinen Jaakko 1110 0 1211 0 1179 0 0
Suorituksia yhteensä 185   219   176 580
 SyysSäpinät finaali  7.12. klo 19 Tulos 6 s. Tas. Yht.
 Kokko Olavi  ForFun, Seinäjoki 1212 90 1302
 Taipalus Matti  BBC-88 1029 210 1239
 Pietari Paavo  Kjk 1051 162 1213
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 999 210 1209
 Härkönen Kosti  Kjk 961 210 1171
 Tuomaala Fetu  Kjk 948 210 1158
 Koivisto Aila  Kjk 993 108 1101
 Purola Taisto  Kjk 945 138 1083
 Lusa Heikki  (4 s.)  Kjk 615 128 743
 Hallivuori Jaakko  BBC-88 0   0
 Tuisku Matti  Kjk 0   0


L i i t o n t e m p a u s

 L I I T O N T E M P A U S 
 2 0 1 5 - 1 6

  12 parasta finaaliin 7.5.  klo 11.00
      4 osakilpailussa 2 parasta 6 s. tulosta 
      3 parhaan yhteistuloksella

1.
osakilp.

VeikonKone
turnaus
14.9.-25.10.

2.
osakilp.

HinkuTiimi
Turnaus
2.11.-13.12.

3. 
osakilp.

Lakeus
tournament
4.1.-7.2.

4.
osakilp.

Strikehunters
Erikoiskisa
15.2.-20.3.

 

Yht.

Hyytiä Tatu Strikehunters 2673 - 2621 2923 8217
Ojala Arto Strikehunters 2536 2454 - 2627 7617
Peltokangas Pauli Strikehunters 2487 - 2528 2563 7578
Korpi Mikko Strikehunters 2414 - 2625 2527 7566
Korpi Artturi Strikehunters 2411 - 2434 2714 7559
Peltoharju Jari Kjk 2536 2491 - 2508 7535
Väli-Torala Pentti Losca 2449 - 2446 2636 7531
Pietari Paavo Kjk 2544 2488 - 2492 7524
Ojala Esko Strikehuntes 2598 - 2412 2479 7489
Kuoppa Marja Kjk 2429 - 2437 2594 7460
Miettinen Veijo Kjk 2476 2479 2434   7389
Storås Thomas Losca 2406 2481 - 2499 7386
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk - 2451 2473 2457 7381
Purola Taisto Kjk 2438 2508 - 2407 7353
Ojanen Matti Kjk 2416 2432 - 2500 7348
Välimäki Jukka BBC-88 - 2438 2403 2477 7318
Hallivuori Jaakko BBC-88 2469 - 2410 2419 7298
Tuppi Samu Strikehunters 2470 2324 - 2483 7277
Kallio Heikki Kjk 2404 2471 2351 - 7226
Koivisto Aila Kjk 2387 2406 - 2405 7198
Härkönen Kosti Kjk 2405 2449 2296 0 7150
Puranen Keijo Losca 2266 0 2363 2417 7046
Lusa Heikki Kjk 2397 2088 2187 - 6672
Laitinen Ritva Kjk 2239 2194 - 2197 6630
Leppäranta Seppo Losca 2346 2369 0 0 4715
Hallivuori Paavo Kjk 2303 2211 0 0 4514
Kohtanen Tapani Kjk 1236 2376 0 0 3612
Myllyniemi Antti BBC-88 2345 0 0 0 2345
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 1118 0 0 0 1118
Korpi Valtteri Strikehunters 1067 0 0 0 1067

Suorituksia yhteensä

138 128 117 115 498
 Liitontempauksen finaali 7.5.2016 Alkukilp.
3 x
2x6 s. tas.
Fin. 6 s.
tas.
Round
Robin
3 s.
Tas.
yht.
Voitto
bonus
Yht.
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 8217 1216 629 0 60 1905
 Korpi Mikko  Strikehunters 7566 1216 542 69 60 1887
 Kuoppa Marja  Kjk 7460 1238 558 36 30 1862
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 7578 1242 493 63 30 1828
 Miettinen Veijo  Kjk 7389 1198        
 Ojala Arto  Strikehunters 7617 1189        
 Pietari Paavo  Kjk 7524 1185        
 Peltoharju Jari  Kjk 7535 1181        
 Korpi Artturi  Kjk 7559 1169        
 Väli-Torala Pentti  Losca 7531 1162        
 Ojala Esko  Strkehunters 7489 1100        
 Storås Thomas  Losca 7386 0        

Finaalin tulokset 6 s.

Finaalin tulokset RoundRobin


C D - T u r n a u s

  C D - K I S A    2 0 1 5 - 1 6
     12 parasta finaaliin  30.4.2016  klo 11.00
     Sijoituspisteiden yhteismäärän mukaan
1. jakso

14.9.-25.10.
Veikon Kone
Turnaus 

2. jakso

2.11.-13.12.
HinkuTiimi
Turnaus

3. jakso

4.1.-7.2.
Lakeus
Tournament

4. jakso

15.2.-20.3.
Strikehunters
Erikoiskisa

 Yht.
6 s. Sija- 6 s. Sija- 6 s. Sija- 6 s. Sija- Sija-
 Keilaaja  Seura tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. pisteet
Kuusinen Kari Losca 1223 1 1277 13 1271 6 1381 20 40
Myllyniemi Antti BBC-88 1224 2 1332 20 1225 0 1302 13 35
Peltoharju Jari Kjk 1303 13 1266 11 1267 5 1255 2 31
Peltokangas Pauli Strikehunters 1268 7 1238 3 1277 9 1295 11 30
Koskimäki Jari Losca 1270 9 1148 0 1279 11 1295 9 29
Korpi Mikko Strikehunters 1210 0 1230 2 1384 20 1273 6 28
Pietari Paavo Kjk 1318 20 1251 4 1212 0 1259 3 27
Kohtanen Tapani Kjk 1236 4 1257 6 1329 13 1210 0 23
Tuppi Samu Strikehunters 1303 16 1178 0 1169 0 1251 1 17
Korpi Valtteri Strikehunters 1114 0 0 0 0 0 1374 16 16
Taipalus Matti BBC-88 1173 0 0 0 1335 16 1133 0 16
Tuomaala Fetu Kjk 1166 0 1287 16 1210 0 1197 0 16
Hallivuori Jaakko BBC-88 1292 11 1108 0 1229 1 1211 0 12
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1234 3 1228 0 1276 7 1235 0 10
Järviluoma Hannes BBC-88 1222 0 1264 9 1226 0 1197 0 9
Hautala Pentti Kjk 0 0 1113 0 1208 0 1278 7 7
Storås Thomas Losca 1218 0 1259 7 1215 0 1248 0 7
Myllyniemi Sami BBC-88 1267 6 1220 0 1162 0 1227 0 6
Ala-Panula Sirkka-Liisa Kjk 1258 5 1159 0 1212 0 0 0 5
Härkönen Kosti Kjk 1207 0 1253 5 1162 0 1190 0 5
Leppäranta Seppo Losca 1208 0 1199 0 1210 0 1270 5 5
Auressalmi Kari Losca 1219 0 1205 0 1265 4 1229 0 4
Einola Jorma BBC-88 1189 0 1155 0 1118 0 1267 4 4
Mannila Kari Losca 1214 0 1148 0 1248 3 1231 0 3
Mäkiranta Jari BBC-88 1197 0 0 0 1237 2 0 0 2
Välimäki Jukka BBC-88 1203 0 1230 1 1203 0 1246 0 1
Nätkinniemi Matti Kjk 1086 0 1219 0 1214 0 1195 0 0
Lusa Heikki Kjk 1207 0 1161 0 1103 0 1209 0 0
Koivisto Eero Kjk 1180 0 1165 0 1144 0 1149 0 0
Peltonen Anne Kjk 1191 0 1112 0 1143 0 1191 0 0
Mäenpää Raimo Losca 1112 0 1167 0 1166 0 1189 0 0
Tammi Jari-Pekka BBC-88 1145 0 1161 0 1109 0 1188 0 0
Laitinen Ritva Kjk 1132 0 1113 0 1100 0 1161 0 0
Rinne Ahti Losca 0 0 1161 0 1209 0 1205 0 0
Puranen Keijo Losca 1188 0 0 0 1147 0 1218 0 0
Mäenpää Esa Losca 1129 0 1171 0 0 0 1208 0 0
Hakala Tauno Losca 1161 0 0 0 1212 0 1126 0 0
Yli-Kahila Esa Kroko, Seinäjoki 1134 0 1206 0 0 0 1146 0 0
Laitinen Mauno BBC-88 1084 0 0 0 1181 0 1200 0 0
Nurmela Erkki Kjk 0 0 1105 0 1044 0 1122 0 0
Lehtinen Veikko Kroko, Seinäjoki 1020 0 1082 0 0 0 1119 0 0
Viitala Seppo B-Stone, Seinäjoki 1154 0 1041 0 1001 0 0 0 0
Yli-Kärppä Jaakko Losca 0 0 0 0 1065 0 1175 0 0
Pohjavirta Hannele BBC-88 0 0 911 0 1018 0 0 0 0
Hämäläinen Pentti KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1227 0 0
Blomqvist Alf Närpes BC, Närpiö 0 0 0 0 1194 0 0 0 0
Mäenpää Tapani Kroko, Seinäjoki 1188 0 0 0 0 0 0 0 0
Mäkitalo Arto Losca 1175 0 0 0 0 0 0 0 0
Lehtineva Marja-Leena Kjk 0 0 1171 0 0 0 0 0 0
Mäkinen Heli B-Stone, Seinäjoki 0 0 1163 0 0 0 0 0 0
Konsteri Heikki Kroko, Seinäjoki 0 0 1162 0 0 0 0 0 0
Tuuri Jouni Kjk 0 0 1159 0 0 0 0 0 0
Hallivuori Paavo BBC-88 1157 0 0 0 0 0 0 0 0
Talvitie Heikki Ke-57, Seinäjoki 0 0 1156 0 0 0 0 0 0
Ala-Louko Sisko Ke-57, Seinäjoki 0 0 1141 0 0 0 0 0 0
Engelholm Maisa VIS, Vaasa 0 0 1131 0 0 0 0 0 0
Uusi-Oukari Antti KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1130 0 0
Kulmanen Sirpa KXK, Pori 0 0 0 0 1117 0 0 0 0
Vainio Tuula VPS, Vaasa 0 0 0 0 0 0 1108 0 0
Viitanen Asko KasVe, Närpiö 0 0 1108 0 0 0 0 0 0
Huhtala Maarit Lucky Ladies, Pori 0 0 0 0 0 0 1100 0 0
Harjula Tiina KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1096 0 0
Marjamäki Timo Kjk 0 0 0 0 0 0 1095 0 0
Äijö Tauno Kjk 0 0 0 0 0 0 1094 0 0
Ojanen Lea Kjk 0 0 1091 0 0 0 0 0 0
Musakka Marja Tuus´Jo, Tuusula 0 0 1087 0 0 0 0 0 0
Mäenpää Juhani Kroko, Seinäjoki 0 0 1084 0 0 0 0 0 0
Harjula Petri KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1082 0 0
Widenius Maija-Liisa VPS, Vaasa 0 0 1077 0 0 0 0 0 0
Saarikoski Marja-Liisa Kjk 0 0 1076 0 0 0 0 0 0
Laaksonen Helena KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 1076 0 0
Taskinen Jaakko Kjk 0 0 1075 0 0 0 0 0 0
Granlund Lasse Kiisto, Vaasa 0 0 1070 0 0 0 0 0 0
Virtanen Riitta Ke-57, Seinäjoki 0 0 1059 0 0 0 0 0 0
Salovaara Veikko Kroko, Seinäjoki 0 0 1040 0 0 0 0 0 0
Häkki Anne VPS, Vaasa 0 0 1019 0 0 0 0 0 0
Vainionpää Pekka BBC-88 0 0 1001 0 0 0 0 0 0
Korkeamäki Antti Losca 949 0 0 0 0 0 0 0 0
Taskinen Satu Kjk 0 0 929 0 0 0 0 0 0
Viitala Aki Losca 770 0 0 0 0 0 0 0 0
Suorituksia yhteensä 164 195 167 167 693
 CD-Turnauksen finaali 30.4.2016 Alkukilp.
4x6 s. tas.
Sijapisteet
Fin. 6 s.
tas.
Round
3 s.
Robin
tas.
Voitto
bonus
Yht.
 Korpi Valtteri  Strikehunters 16 1270 515 102 60 1947
 Kuusinen Kari  Losca 40 1262 543 63 60 1928
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 30 1242 556 63 30 1891
 Tuppi Samu  Strikehunters 17 1224 504 78 30 1836
 Taipalus Matti  BBC-88 16 1184        
 Pietari Paavo  Kjk 27 1182        
 Korpi Mikko  Strikehunters 28 1119        
 Koskimäki Jari  Strikehunters 29 1119        
 Kohtanen Tapani  Kjk 23 1113        
 Tuomaala Feetu  Kjk 16 1082        
 Peltoharju Jari  Kjk 31 1012        
 Myllyniemi Antti  BBC-88 35 0        

Finaalin tulokset 6 s.

Finaalin tulokset RoundRobin

 

Strikehunters Erikoiskilpailu

 Strikehunters Erikoiskilpailun  
 finaali 20.3.2016
Alkukilp.
4x6 s. tas.
Fin. 6 s.
tas.
4  vastaan 
3
Voittaja vastaan
2
Voittaja 
vastaan
1
 Korpi Artturi  Strikehunters 1382 1306 242 284 243
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1506 1353     181
 Taskinen Janne  Strikehunters 1378 1342   207  
 Ojala Arto  Strikehunters 1331 1303 197    
 Väli-Torala Pentti  Losca 1355 1281      
 Koskiniemi Sari  VPS, Vaasa 1373 1249      
 Hautamäki Teemu  WRB, Seinäjoki 1380 1248      
 Kuusinen Kari  Losca 1381 1242      
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1361 1216      
 Pättikangas Teppo  Strikehunters 1337 1211      
 Korpi Valtteri  Strikehunters 1374 1210      
 Myllymäki Antti  Strikehunters 1372 1185      

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

HinkuTiimiTurnaus

 HinkuTiimiTurnaus  finaali 13.12.2015 Alkukilp.
6 s. tas.
Fin. 6 s.
tas.
Round
4 s.
Robin
tas.
Voitto
bonus
Yht.
 Peltoharju Jari  Kjk 1266 1300 494 102 60 1956
 Kuusinen Kari  Losca 1277 1227 507 72 60 1866
 Tuomaala Fetu  Kjk 1287 1179 505 75 30 1789
 Järviluoma Hannes  BBC-88 1264 1198 458 96 30 1782
 Kokko Olavi  For Fun, Seinäjoki 1284 1174        
 Ojala Arto  Strikehunters 1285 1156        
 Storås Thomas  Losca 1259 1147        
 Myllyniemi Antti  BBC-88 1332 1143        
 Purola Taisto  Kjk 1312 1125        
 Marjamäki Lari  WRB, Seinäjoki 1282 1084        
 Miettinen Veijo  Kjk 1170 1080        
 Korpi Artturi  Strikehunters 1293 1044        

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

VeikonKone Turnaus

 VeikonKone Turnauksen finaali 26.10.2015 Alkukilp.
6 s. tas.
Fin. 6 s.
tas.
Round
4 s.
Robin
tas.
Voitto
bonus
Yht.
 Kivelä Riku-Petteri  WRB; Seinäjoki 1341 1280 640 0 90 2010
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1344 1332 636 0 30 1998
 Peltoharju Jari  Kjk 1303 1278 456 105 30 1869
 Ojala Arto  Strikehunters 1306 1232 561 18 30 1841
 Pietari Paavo  Kjk 1318 1231        
 Kokko Olavi  For Fun, Seinäjoki 1380 1206        
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 1268 1197        
 Tuppi Samu  Strikehunters 1303 1197        
 Mansikkamäki Markku  For Fun, Seinäjoki 1419 1191        
 Hallivuori Jaakko  BBC-88 1292 1167        
 Ojala Esko  Strikehunters 1324 1151        
 Koskimäki Jari  Losca 1270 0        

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

Liitto-ottelu Seinäjoki - Kauhajoki  Seinäjoella 23.1.2016

 Kauhajoki 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Yht.
 Hyytiä Tatu 187 258 242 246 226 204 1363
 Ojala Esko 240 191 224 211 224 234 1324
 Murtokangas Pekka  (Jsk, Alajärvi) 213 236 222 203 164 176 1216
 Ojala Arto 169 211 194 225 223 172 1194
 Luoma-Kuutti Jukka 178 201 180 215 177 207 1158
 Taipalus Matti 171 134 178 181 233 172 1069
 Auressalmi Kari 160 160 184 196 170 195 1065
 Leppäranta Seppo 166 189 156 176 168 184 1039
 Koivisto Aila 147 171 169 152 188 178 1005
 Ala-Panula Sirkka-Liisa 146 175 152 178 167 173 991
 Mäkiranta Anna-Liisa 156 157 182 171 181 137 981
 Laitinen Ritva 181 173 163 182 147 132 978

 

 Yhteensä

13386
 Seinäjoki              
 Röyttä Marko             1213
 Hautamäki Teemu             1203
 Olsson Nico             1198
 Hölsö Martti             1189
 Suvisalmi Kari             1167
 Väli-Torala Ville             1165
 Miilumäki Ismo             1121
 Stenfors Antti             1087
 Niemelä Kaija             982
 Sarpo Paula             965
 Kekola Terttu             960
 Kiukkonen Tuula             915

 

Yhteensä

13165