VIIKKOKILPAILUT 2013-14

SARJAPELIT

ERIKOISKISAT

 LähiTapiola Turnaus  2.9. - 13.10.2013  Kekäle-Keila ry
 Liiton tempaus 1  2.9. - 13.10.2013  Kilpailutoimikunta
 SyysSäpinät  2.9. - 1.12.2013  Veteraanitoimikunta
 Liitonmestaruus 2014
    1. osakilpailu
 21. - 27.10.2013  Kilpailutoimikunta
 Expert turnaus  28.10. - 1.12.2013  LosCa ry
 Liiton tempaus 2  28.10. - 1.12.2013  Kilpailutoimikunta
 Liitonmestaruus 2014
    2. osakilpailu
 9. - 15.12.2013  Kilpailutoimikunta
 Hallimestaruus   16. - 29.12.2013  Kilpailutoimikunta
 Vieser turnaus  30.12.2013 - 2.2.2014  Kauhajoen Keila ry,  Kjk
 Liitontempaus 3  30.12.2013 - 2.2.2014  Kilpailutoimikunta
 Vet. Pohjanmaan Piirimylly  13. - 26.1.2014  Pohjanmaan Keilailu ry /
 Veteraanitoimikunta
 Liitto-ottelut
 Vet. Kauhajoki-Seinäjoki
 Vet. Seinäjoki-Kauhajoki
 Miehet Kauhajoki-Seinäjoki
 Naiset Seinäjoki-Kauhajoki
 
 22.1.2014
 7.3.2014
 8.3.2014
 9.3.2014
 Veteraanitoimikunta
 Botnia Games 2014  3.2. - 9.3.2014  BBC-88
 Liitontempaus 4  3.2. - 9.3.2014  Kilpailutoimikunta
 Strikehunters Erikoiskisa  10.3. - 13.4.2014  Strikehunters ry
 Liitontempaus 5  10.3. - 13.4.2014  Kilpailutoimikunta
 Liitontempaus 1-5 tilanne  2.9.2013 - 13.4.2014  Kilpailutoimikunta
 TalviTäpinät  3.2. - 4.5.2014  Veteraanitoimikunta
 Liitonmestaruus 2014
    3 . osakilpailu
 21. - 27.4.2014  Kilpailutoimikunta
 Toukokuun Kunkku  28.4. - 24.5.2014  Kilpailutoimikunta

Toukokuun Kunkku

 Toukokuun Kunkku  28.4. - 24.5.2014 4 s. 4 s. 6 s. 6 s. Yht.
   Lopputilanne  (palkintopotti yht. 470 €)
 Kokko Olavi  Kjk 879 866 1403 1343 4491
 Ojala Arto  Strikehunters 926 855 1369 1269 4419
 Koivisto Aila  Kjk 872 838 1338 1307 4355
 Pietari Paavo  Kjk 848 842 1381 1228 4299
 Mäenpää Raimo  Losca 861 789 1348 1290 4288
 Lusa Heikki  Kjk 818 817 1426 1188 4249
 Purola Taisto  Kjk 925 811 1301 1205 4242
 Ojala Esko  Strikehunters 876 757 1314 1263 4210
 Korpi Mikko  Strikehunters 778 742 1324 1291 4135
 Tuisku Matti  Kjk 820 769 1334 1178 4101
 Auressalmi Kari  Kekäle 817 710 1317 1236 4080
 Tuppi Samu  VPS, Vaasa 814 775 1257 1172 4018
 Hallivuori Jaakko  BBC-88 832 807 1186 1177 4002
 Koivisto Eero  Kjk 826 783 1195 1192 3996
 Korpi Artturi  Strikehunters 793 788 1255 1142 3978
 Hautala Pentti  Kjk 820 747 1205 1199 3971
 Peltoharju Jari  Kjk 812 713 1294 1131 3950
 Leppäranta Seppo  Losca 855 744 1248 1080 3927
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 780 780 1173 1161 3894
 Väli-Torala Pentti  Losca 763 756 1175 1160 3854
 Einola Jorma  BBC-88 799 0 1200 1182 3181
 Kohtanen Tapani  Kjk 745 725 1128 0 2598
 Ketola Olavi  Losca 671 659 1073 0 2403
 Kokko Pekka  BBC-88 872 0 1279 0 2151
 Ojanen Matti  Kjk 845 0 1264 0 2109
 Hakala Kai  Strikehunters 771 0 1292 0 2063
 Nurmela Erkki  Kjk 788 729 0 0 1517
 Peltonen Anne  Kjk 758 688 0 0 1446
 Kohtanen Terttu  Kjk 0 0 1187 0 1187
 Hakala Tauno  Kekäle 0 0 1161 0 1161
 Härkönen Kosti  Kjk 0 0 1106 0 1106
 Mäki-Marttunen Heikki  Losca 0 0 1084 0 1084
 Miettinen Veijo  Kjk 0 0 1074 0 1074
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 817 0 0 0 817
 Puranen Keijo  Kekäle 804 0 0 0 804
 Yli-Kortesniemi Jonni  Strikehunters 773 0 0 0 773

 

TalviTäpinät

 TalviTäpinät  2014 1. jakso 2. jakso 3. jakso Yht.
 12 parasta finaaliin
 10.5. klo 15.00
2x3 s. Sija
pist.
2x3 s. Sija
pist.
2x3 s. Sija
pist.
Sijapist.
 Kokko Olavi 1393 20 1325 11 1328 11 42
 Koivisto Eero 1357 13 1371 20 1311 9 42
 Lusa Heikki 1299 5 1322 9 1459 20 34
 Pietari Paavo 1313 6 1352 13 1286 7 26
 Tuomaala Fetu 1341 11 1307 6 1282 5 22
 Koivisto Aila 1276 4 1290 3 1333 13 20
 Purola Taisto 1261 2 1251 1 1397 16 19
 Tuisku Matti 1194 0 1368 16 1257 2 18
 Hallivuori Jaakko 1315 9 1300 5 1274 3 17
 Härkönen Kosti 1373 16 0 0 1164 0 16
 Miettinen Veijo 1236 1 1321 7 1280 4 12
 Mäkiranta Anna-Liisa 1219 0 1296 4 1284 6 10
 Nurmela Erkki 1314 7 1259 2 1230 1 10
 Peltonen Anne 1263 3 1156 0 1170 0 3
 Storås Thomas 1234 0 1209 0 0 0 0
 Rintala Erkki 1174 0 560 0 0 0 0
 Kallio Heikki 0 0 1246 0 0 0 0
 Kulmanen Sirpa 1157 0 0 0 0 0 0
 Hallivuori Paavo 1120 0 0 0 0 0 0
 Nurmenrinta Pentti 595 0 508 0 0 0 0
 Korkeamäki Antti 1085 0 0 0 0 0 0
 Finaalin tulokset
 Koivisto Aila 1254 96 1350        
 Pietari Paavo 1090 168 1258        
 Lusa Heikki 1056 186 1242        
 Purola Taisto 1103 132 1235        
 Kokko Olavi 1157 66 1223        
 Tuomaala Fetu 997 198 1195        
 Hallivuori Jaakko 976 210 1186        
 Härkönen Kosti 962 204 1166        
 Mäkiranta Anna-Liisa 945 210 1155        
 Miettinen Veijo 972 120 1092        
 Koivisto Eero 0 0 0        
 Tuisku Matti 0 0 0        

 

Liitontempaus 2013-2014

 L I I T O N T E M P A U S     2013-2014
   12 parasta finaaliin 4.5.  klo 12.00 1. osakilp.
LähiTapiola
turnaus
2. osakilp.
Expert
turnaus
3. osakilp.
Vieser
turnaus
4. osakilp.
Botnia
Games
5. osakilp.
Strikehunters
Erikois-
kilpailu

Yht.

   5 osakisan 3 parhaan  yhteistuloksella
 Ojala Esko Strikehunters 2375 2896 2719 - - 7990
 Ojala Arto Strikehunters 2549 2694 2677 - - 7920
 Hyytiä Tatu Strikehunters - 0 2735 2768 2416 7919
 Kuoppa Marja Kjk - 2692 2613 2539 - 7844
 Koivisto Aila Kjk - 2664 2571 2567 - 7802
 Väli-Torala Pentti Losca - 2843 - 2396 2444 7683
 Kokko Olavi Kjk - 2620 2552 2490 0 7662
 Hakala Kai Strikehunters - 2702 2378 2456 0 7536
 Kallio Heikki Kjk - 2470 2596 2468 - 7534
 Hallivuori Jaakko BBC-88 - 2538 - 2534 2460 7532
 Pietari Paavo Kjk - 2469 2585 - 2425 7479
 Purola Taisto Kjk - 2606 2563 - 2304 7473
 Ojanen Matti Kjk - 2494 2527 - 2408 7429
 Välimäki Jukka BBC-88 2394 - 2477 2459 - 7330
 Kohtanen Tapani Kjk - 2577 2316 2434 0 7327
 Härkönen Kosti Kjk 2475 - 2422 2406 0 7303
 Peltoharju Jari Kjk 0 0 2415 2461 2352 7228
 Lusa Heikki Kjk 2395 - 2514 2313 - 7222
 Mäkiranta   Anna-Liisa Kjk 2408 - 2383 2395 - 7186
 Puranen Keijo Kekäle 2352 2541 2283 - - 7176
 Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters - 2638 2441 2096 0 7175
 Hallivuori Paavo BBC-88 2314 - 2345 - 2278 6937
 Hautala Pentti Kjk 0 0 1193 1153 1120 3466
 Miettinen Veijo Kjk 2195 0 0 0 0 2195
 Myllymäki Juha Strikehunters 0 1337 0 0 0 1337
 Katajisto Mikko Strikehunters 0 0 0 0 1221 1221
 Tuomaala Feetu Kjk 1168 0 0 0 0 1168
 Kulmala Anssi Kekäle 1094 0 0 0 0 1094
 Kohtanen Terttu Kjk 1074 0 0 0 0 1074
 Storås Thomas Losca 0 0 0 1062 0 1062
  0 ei tulosta      
 

-

ei kolmen parhaan tuloksen joukossa
 Liiton tempauksen finaali 4.5.2014 Alkukilp.
3x6+6 s.
Finaalin
4 s.
Finaalin Round Robin 6 s.  
Tulos Tas. Bonus
 Purola Taisto  Kjk 7473 925 1202 96 120 2343
 Ojala Arto  Strikehunters 7920 855 1267 30 90 2242
 Kokko Olavi  Kjk 7662 866 1183 54 120 2223
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 7919 817 1303 0 60 2180
 Pietari Paavo  Kjk 7479 842 1039 132 90 2103
 Kuoppa Marja  Kjk 7844 840 1086 48 60 2066
 Koivisto Aila  Kjk 7802 777        
 Hakala Kai  Strikehunters 7536 771        
 Kallio Heikki  Kjk 7534 762        
 Hallivuori Jaakko  Kjk 7532 760        
 Ojala Esko  Strikehunters 7990 757        
 Väli-Torala Pentti  Losca 7683 749        

Alkukilpailun tulokset: katso Erikoiskisat

Finaalin tulokset sarjoittain

SyysSäpinät

 SyysSäpinät 2013 1. jakso 2. jakso 3. jakso Yht.
 12  parasta finaaliin
 11.12.  klo 14.00
2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. Sijapist.
 Lusa Heikki 1361 20 1459 16 1463 20 56
 Koivisto Eero 1360 16 1330 7 1382 13 36
 Härkönen Kosti 1291 5 1364 11 1402 16 32
 Kokko Olavi 1309 13 1339 9 1374 6 28
 Koivisto Aila 1291 6 1371 13 1379 9 28
 Purola Taisto 560 0 1476 20 1339 4 24
 Mäkiranta Anna-Liisa 1305 11 1285 6 1332 3 20
 Tuisku Matti 1291 7 1263 5 1287 2 14
 Pietari Paavo 1249 3 1184 0 1380 11 14
 Tuomaala Feetu 1272 4 1260 4 1364 5 13
 Mäenpää Raimo 0 0 1229 2 1375 7 9
 Nurmenrinta Pentti 1292 9 1103 0 1179 0 9
 Miettinen Veijo 0 0 1255 3 1183 0 3
 Hautala Pentti 440 0 1224 1 1240 1 2
 Hallivuori Paavo 1209 2 1223 0 1131 0 2
 Hallivuori Jaakko 1191 1 1214 0 1233 0 1
 Rintala Erkki 1189 0 0 0 569 0 0
 Kallio Heikki 489 0 0 0 612 0 0
 Ojanen Matti 0 0 0 0 1233 0 0
 Nurmela Erkki 1170 0 0 0 0 0 0
 Puranen Keijo 1095 0 0 0 0 0 0
 Männikkö Jorma 1036 0 0 0 0 0 0
 Einola Raimo 552 0 0 0 0 0 0
             
 FINAALIN TULOKSET   lyödyt tas. Yht.      
 Härkönen Kosti  Kjk 1105 192 1297      
 Koivisto Eero  Kjk 1026 210 1236      
 Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1036 198 1234      
 Tuomaala Feetu  Kjk 1015 186 1201      
 Pietari Paavo  Kjk 1001 174 1175      
 Koivisto Aila  Kjk 1063 78 1141      
 Lusa Heikki  Kjk 948 180 1128      
 Purola Taisto  Kjk 1005 120 1125      
 Tuisku Matti Kjk 1020 96 1116      
 Kokko Olavi Kjk 1025 54 1079      
 Mäenpää Raimo Losca 836 174 1010      
 Nurmenrinta Pentti  Kjk 0          

 

Liitonmestaruus 2014

Kauhajoen Keilailuliitto ry, Urheilutie 3, 61800 Kauhajoki
L I I T O N M E S T A R U U S   2014
SUORAAN  LOPPUKILPAILUINA (3 osakilpailun yhteistulos)
1. osakilpailu vko 43/2013 21. - 27.10. 6 s. henk.koht.kisa
2 x 6 s. joukkuekisa
2. osakilpailu vko 50/2013  9. - 15.12. 6 s. henk.koht.kisa
4 x 6 s. joukkuekisa
3. osakilpailu vko 17/2014 21. - 27.4. 8 s. henk.koht.kisa
HENKILÖKOHTAINEN
MIEHET  A  M, A, B 6 s. + 6 s. + 8 s.
MIEHET  B C, D 6 s. + 6 s. + 8 s.
NAISET kaikki luokat 6 s. + 6 s. + 8 s. ka-tas. 155-190/70%
VETERAANIT kaikki luokat 6 s. + 6 s. + 8 s. ikätasoitus
JUNIORIT kaikki luokat 6 s. + 6 s. + 8 s. ka-tas. 155-190/70%
Veteraanit ja juniorit osallistuvat myös luokan mukaiseen henk.koht.kisaan
ja voivat olla miesten joukkuekisassa.
JOUKKUEET
2 x 6 s. MIEHET A MIEHET B
4 x 6 s. MIEHET A  MIEHET B
2 x 6 s. NAISET   ka-tas. 155-190/70%
4 x 6 s. NAISET   ka-tas. 155-190/70%
KILPAILUMAKSU Viikkokilpailumaksu 6 s. 18 €,    8 s. 24 €
KILPAILUNJOHTAJAT Jorma Einola ja Raine Einola
Alajärven keilahallilla Järviseudun keilaajille
1. osakilpailu Tammikuulla 2014 Alajärvellä 6 s. henk.koht.kisa
2. osakilpailu Helmikuulla 2014 Alajärvellä 6 s. henk.koht.kisa
3. osakilpailu vko 17/2014 Kauhajoella 8 s. henk.koht.kisa
1. ja 2. osakilpailun aika määritellään tarkemmin viikkokilpailujen mukaan  
Jos Järviseudun keilaajat haluavat osallistua joukkuekisoihin 2x6 s. ja 4x6 s.
niin silloin joukkueen keilaajien on keilattava ko. osakilpailu Kauhajoella
Kilpailunjohtaja Alajärvellä Janne Lager

 

 MIEHET  A    1. 
osakilp.
2. 
osakilp.
3.
osakilp.
Yht.
 Ojala Arto  Strikehunters 1306 1202 1745 4253
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1243 1261 1674 4178
 Myllymäki Juha  Strikehunters 1358 1090 1706 4154
 Hakala Kai  Strikehunters 1316 1088 1478 3882
 Kokko Pekka  BBC-88 1151 1066 1635 3852
 Purola Taisto  Kjk 1230 1109 1466 3805
 Kokko Olavi  Kjk 1159 1025 1608 3792
 Myllymäki Antti  Strikehunters 1131 1018 1555 3704
 Ojanen Matti   Kjk 998 1114 1590 3702
 Väli-Torala Pentti  Losca 1275 992 1391 3658
 Tuisku Matti  Kjk 1147 1020 1412 3579
 Miettinen Veijo  Kjk 1110 950 1501 3561
 Ojala Esko  Strikehunters 1079 1049 1417 3545
 Kaskela Allan  Losca 0 1050 1656 2706
 Taskinen Janne  Strikehunters 1366 1097 0 2463
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1188 1177 0 2365
 Korkeaviita Kalevi  Strikehunters 1220 990 0 2210
 Pättikangas Teppo   Strikehunters 1170 1022 0 2192
 Kuusela Jussi  Losca 1168 973 0 2141
 Katajisto Mikko  Strikehunters 1070 1054 0 2124
 Nätkinniemi Matti  Kjk 965 1023 0 1988
 Muurimäki Antti  Loaca 0 1102 0 1102
 Salminen Kari  Strikehuntes 1097 0 0 1097
 Einola Timo  BBC-88 1086 0 0 1086

 

 MIEHET  B   1.
osakilp.
2.
osakilp.
3.
osakilp.
Yht.
 Murtokangas Pekka  Jsk, Alajärvi 1086 1152 1420 3658
 Tuomaala Feetu  Kjk 1072 1015 1473 3560
 Auressalmi Kari  Kekäle 1215 869 1457 3541
 Mariapori Toni  Jsk, Alajärvi 936 1057 1535 3528
 Lusa Heikki  Kjk 1149 948 1400 3497
 Kallio Heikki  Kjk 1046 1003 1432 3481
 Koivisto Eero  Kjk 1081 981 1375 3437
 Puranen Keijo  Kekäle 1082 914 1411 3407
 Selkee Seppo  Jsk, Alajärvi 879 1038 1445 3362
 Yli-Olli Pentti  Jsk, Alajärvi 999 1077 1262 3338
 Keijonen Jussi  Jsk, Alajärvi 1097 965 1266 3328
 Rasinaho Taisto  Jsk, Alajärvi 1028 1038 1255 3321
 Einola Jorma  BBC-88 1216 900 1194 3310
 Kohtanen Tapani  Kjk 1093 900 1293 3286
 Mäenpää Raimo  Losca 1014 836 1401 3251
 Pietari Paavo  Kjk 928 927 1341 3196
 Korpi Artturi  Strikehunters 1011 917 1260 3188
 Sillanpää Ari  Jsk, Alajärvi 1023 854 1254 3131
  Hautala Ari  Jsk, Alajärvi 935 1002 1194 3131
 Korpi Mikko  Strikehunters 904 925 1277 3106
 Peltoharju Jari  Kjk 958 899 1210 3067
 Hautala Pentti  Kjk 958 870 1223 3051
 Lager Janne  Jsk, Alajärvi 828 968 1185 2981
 Hallivuori Jaakko  BBC-88 702 863 1329 2894
 Hemminki Tomi  Jsk, Alajärvi 770 864 1208 2842
 Leppäranta Seppo  Losca 0 1098 1484 2582
 Mannila Kari  Losca 0 969 1332 2301
 Höri Jarmo  Jsk, Alajärvi 945 0 1339 2284
 Hakala Tauno  Kekäle 0 828 1420 2248
 Härkönen Kosti  Kjk 1129 1105 0 2234
 Jyllilä Veli-Jussi  Kekäle 1172 921 0 2093
 Oksa Aulis  Jsk, Alajärvi 1016 1028 0 2044
 Viljamaa Ari  BBC-88 1043 990 0 2033
 Leppäaho Raimo  Jsk, Alajärvi 1038 957 0 1995
 Markku Pesu  Jsk, Alajärvi 976 987 0 1963
 Marjamäki Timo  Kjk 1001 947 0 1948
 Lampimäki Hannes  Jsk, Alajärvi 989 944 0 1933
 Laitinen Mauno  BBC-88 1067 856 0 1923
 Välimäki Jukka  BBC-88 953 961 0 1914
 Välikorpi Kari  Strikehunters 981 924 0 1905
 Storås Thomas  Losca 0 784 1116 1900
 Harju Olavi  Jsk, Alajärvi 949 924 0 1873
 Rintamäki Jukka  Jsk, Alajärvi 935 906 0 1841
 Nurmela Erkki  Kjk 927 913 0 1840
 Järviluoma Hannes  BBC-88 979 859 0 1838
 Talvitie Harri  Jsk, Alajärvi 911 914 0 1825
 Rintala Erkki  Kjk 909 854 0 1763
 Alapiha Hannu  Jsk, Alajärvi 836 890 0 1726
 Hallivuori Paavo  BBC-88 855 826 0 1681
 Lehtinen Veikko  Kjk 861 758 0 1619
 Mäkiranta Jari  BBC-88 0 0 1349 1349
 Tammi Jari-Pekka  BBC-88 0 0 1102 1102
 Ahonen Raimo  Jsk, Alajärvi 1080 0 0 1080
 Räsänen Martti  Kjk 1012 0 0 1012
 Koskimäki Jari  Losca 0 1012 0 1012
 Myllyniemi Sami  BBC-88 1003 0 0 1003
 Mäenpää Esa  Losca 984 0 0 984
 Einola Raimo  BBC-88 978 0 0 978
 Mäkinen Tuomo  Jsk, Alajärvi 947 0 0 947
 Paavilainen Sauli  Losca 0 888 0 888
 Nurmenrinta Pentti  Kjk 857 0 0 857
 Mäki-Marttunen Heikki  Losca 0 818 0 818
 Viinamäki Lasse  Jsk, Alajärvi 809 0 0 809
 Einola Raine  Strikehuntes 0 787 0 787
 Kuusinen Kari  Losca 0 780 0 780
 Viitala Aki  Loaca 623 0 0 623

 

 NAISET  Tasoitus                      155-190/70%  1. osakilp. 2. osakilp. 3. osakilp. Yht.
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1241 1144 1559 3944
 Kohtanen Terttu  Kjk 1259 922 1587 3768
 Koivisto Aila  Kjk 1162 1046 1446 3654
 Hakala Henni  Strikehunters 1089 1027 1503 3619
 Laitinen Ritva  LBT-92 1065 1015 1452 3532
 Kuoppa Marja  Kjk 1272 0 1507 2779
 Peltonen Anne  Kjk  856 875 1375 2250
 Samppala Sirkka  LBT-92 1190 919 0 2109
 Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 0 1151 0 1151
 Lehtineva Marja-Leena  LBT-92 1030 0 0 1030
 Ojanen Lea  LBT-92 0 1006 0 1006

 

 VETERAANIT   veteraani tas.  (naiset +8/s.) 1. 
osakilp.
2. 
osakilp.
3. 
osakilp.
Yht.
 Purola Taisto  Kjk 1284 1163 1546 3993
 Tuomaala Feetu  Kjk 1186 1129 1633 3948
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1235 1138 1551 3924
 Kokko Olavi  Kjk 1189 1055 1656 3900
 Koivisto Eero  Kjk 1213 1113 1559 3885
 Koivisto Aila  Kjk 1216 1106 1526 3848
 Lusa Heikki  Kjk 1251 1050 1544 3845
 Kohtanen Terttu  Kjk 1259 922 1619 3800
 Myllymäki Antti  Strikehunters 1155 1042 1595 3792
 Kallio Heikki  Kjk 1118 1075 1536 3729
 Miettinen Veijo  Kjk 1146 986 1557 3689
 Tuisku Matti  Kjk 1147 1020 1420 3587
 Mäenpää Raimo  Losca 1080 902 1497 3479
 Puranen Keijo  Kekäle 1100 932 1443 3475
 Selkee Seppo  JsK, Alajärvi 909 1068 1485 3462
 Pietari Paavo  Kjk 982 981 1421 3384
 Einola Jorma  BBC-88 1228 912 1218 3358
 Kohtanen Tapani  Kjk 1093 900 1301 3294
 Hallivuori Jaakko  Kjk 780 941 1441 3162
 Hautala Pentti  Kjk 988 900 1271 3159
 Ojanen Matti  Kjk  1016 1132 1622 2754
 Härkönen Kosti  Kjk 1243 1219 0 2462
 Hakala Tauno  Kekäle 0 828 1428 2256
 Kuusela Jussi  Losca 1186 991 0 2177
 Nurmela Erkki  Kjk 1053 1039 0 2092
 Nätkinniemi Matti  Kjk 995 1053 0 2048
 Samppala Sirkka  LBT-92 1142 871 0 2013
 Marjamäki Timo  Kjk 1031 977 0 2008
 Laitinen Mauno  BBC-88 1091 880 0 1971
 Järviluoma Hannes  BBC-88 1009 889 0 1898
 Rintala Erkki  Kjk 969 914 0 1883
 Hallivuori Paavo  Kjk 933 904 0 1837
 Lehtinen Veikko  Kjk 951 848 0 1799
 Muurimäki Antti  Losca 0 1132 0 1132
 Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 0 1121 0 1121
 Räsänen Martti  Kjk 1072 0 0 1072
 Einola Raimo  BBC-88 1008 0 0 1008
 Mäenpää Esa  Losca 1008 0 0 1008
 Lehtineva Marja-Leena   LBT-92 958 0 0 958
 Nurmenrinta Pentti  Kjk 953 0 0 953
 Ojanen Lea  LBT-92 0 910 0 910
 Paavilainen Sauli  BBC-88 0 906 0 906
 Mäki-Marttunen Heikki  Losca 0 884 0 884
 Einola Raine  Strikehunters 0 805 0 805


JOUKKUEET

 Miehet A    2x6 s.  

Yht.

 Strikehunters 3  Kai Hakala, Kalevi Korkeaviita 2536
 Strikehunters 6  Arto Ojala, Jukka Luoma-Kuutti 2494
 Strikehunters 2  Juha Myllymäki, Antti Myllymäki 2489
 Strikehunters 5  Janne Taskinen, Kari Salminen 2463
 Losca  Pentti Väli-Torala, Jussi Kuusela  2443
 Kjk 1  Taisto Purola, Veijo Miettinen 2340
 Strikehunters 1  Tatu Hyytiä, Esko Ojala 2322
 Strikehunters 4  Teppo Pättikangas, Mikko Katajisto 2240
 BBC-88  Pekka Kokko, Timo Einola  2237
 Kjk 2  Matti Tuisku, Matti Ojanen 2145
 Kjk 3  Olavi Kokko, Matti Nätkinniemi 2124
 Miehet A    4x6 s.  

Yht.

 Strikehunters 1  Tatu Hyytiä, Jukka Luoma-Kuutti, Janne Taskinen, Juha Myllymäki 4625
 Strikehunters 2  Arto Ojala, Esko Ojala, Antti Myllymäki, Kalevi Korkeaviita 4259
 Losca  Antti Muurimäki, Allan Kaskela, Pentti Väli-Torala, Jussi Kuusela 4117
 Kjk 1  Matti Ojanen, Olavi Kokko, Matti Tuisku, Veijo Miettinen 4109
 Strikehunters 3  Kai Hakala, Mikko Katajisto, Teppo Pättikangas, Kari Välikorpi 4088
 Kjk 2  Taisto Purola, Matti Nätkinniemi, Heikki Kallio, Paavo Pietari 4062

 

 Miehet B    2x6 s.   Yht.
 Kekäle  Kari Auressalmi, Keijo Puranen  2297
 Kjk 1  Heikki Lusa, Kosti Härkönen 2278
 BBC-88  3  Jorma Einola, Raimo Einola 2194
 Kjk 2  Eero Koivisto, Feetu Tuomaala 2153
 BBC-88  2  Mauno Laitinen, Hannes Järviluoma 2046
 Losca  Raimo Mäenpää, Esa Mäenpää 1998
 BBC-88  4  Ari Viljamaa, Jukka Välimäki 1996
 Kjk 3  Heikki Kallio, Paavo Pietari 1974
 Kjk 4  Tapani Kohtanen, Veikko Lehtinen 1954
 Kjk 5  Martti Räsänen, Erkki Nurmela 1939
 Strikehuntes  Artturi Korpi, Mikko Korpi 1915
 Kjk 6  Pentti Hautala, Erkki Rintala 1867
 Kjk 7  Timo Marjamäki, Pentti Nurmenrinta 1858
 BBC-88  1  Paavo Hallivuori, Jaakko Hallivuori 1557

 

 Miehet B    4x6 s.   Yht.
 Kjk 1  Kosti Härkönen, Feetu Tuomaala, Eero Koivisto, Heikki Lusa 4049
 Losca  Seppo Leppäranta, Jari Koskimäki, Raimo Mäenpää, Kari Kuusinen 3726
 BBC-88  2  Ari Viljanmaa, Jukka Välimäki, Sauli Paavilainen, Paavo Hallivuori 3665
 Kekäle  Veli-Jussi Jyllilä, Keijo Puranen, Kari Auressalmi, Tauno Hakala 3532
 Strikehunters  Mikko Korpi, Artturi Korpi, Henni Hakala, Raine Einola 3518
 BBC-88  1  Jorma Einola, Jaakko Hallivuori, Hannes Järviluoma, Mauno Laitinen 3478
 Kjk 3  Timo Marjamäki, Jari Peltoharju, Erkki Rintala, Veikko Lehtinen 3458
 Kjk 2  Tapani Kohtanen, Erkki Nurmela, Pentti Hautala, Olavi Korpi-Kyyny 2683

 

 Naiset    2x6 s.  tasoituksin

Yht.

 Kjk 2  Marja Kuoppa, Anna-Liisa Mäkiranta 2513
 Kjk 1  Terttu Kohtanen, Aila Koivisto 2421
 LBT-92  Sirkka Samppala, Marja-Leena Lehtineva 2220

 

 Naiset    4x6 s.  tasoituksin

Yht.

 LBT-92  Sirkka-Liisa Ala-Panula, Ritva Laitinen, Lea Ojanen, Sirkka Samppala

4097

 Kjk  Aila Koivisto, Anna-Liisa Mäkiranta, Terttu Kohtanen, Anne Peltoharju

3987

 

Strikehunters Erikoiskilpailu

 Strikehunters
 Erikoiskilpailun Finaali  14.4.2014
Alkukilp. Finaalin Pudotuspelit
6 s. 6 s. 4-3 V-2 V-1
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1296 1198 210 205 257
 Lindholm Pekka  Sharks 1261 1223     232
 Miettinen Veijo  Kjk 1303 1223   196  
 Väli-Torala Pentti  Losca 1265 1200 172    
 Kivelä Riku-Petteri  Giants 1293 1197      
 Kokko Olavi  Kjk 1287 1193      
 Hakanen Simo  Hartke 1279 1164      
 Välikorpi Kari  Strikehunters 1288 1156      
 Kokko Sami  Sisu 1294 1129      
 Tuisku Matti  Kjk 1303 1120      
 Leppäranta Seppo  Losca 1275 1105      
 Korpi Mikko  Strikehuntes 1311 0      

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

Vieser turnaus

 Vieser turnauksen
 Finaali   3.2.2014
Seura Alkukilp. Finaalin RoundRobin Yht.
  6 s. 6 s. 3 s. Tas. Bonus
 Kivelä Riku-Petteri  Giants 1399 1471 744 0 90 2305
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1417 1445 706 0 60 2211
 Kuoppa Marja  Kjk 1319 1270 605 24 30 1929
 Ojala Arto  Strikehunters 1356 1279 563 12 0 1854
 Ojala Esko  Strikehunters 1421 1264       1264
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1376 1256       1256
 Kokko Sami  Sisu 1327 1244       1244
 Taskinen Janne  Strikehunters 1350 1242       1242
 Vähä-Koivisto Kati  Milk 1330 1212       1212
 Kohtanen Tapani  Kjk 1339 1191       1191
 Pietari Paavo  Kjk 1320 1180       1180
 Tuisku Matti  Kjk 1337 1142       1142

 Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

LähiTapiola turnaus

 LähiTapiola turnauksen
 Finaali   14.10.2013
Seura Alkukilp. Finaalin RoundRobin Yht.
  6 s. 6 s. 4 s. Tas. Bonus
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1313 1401 963 0 120 2484
 Auressalmi Kari  Kekäle 1270 1202 666 116 60 2044
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1271 1221 732 44 30 2027
 Tuomaala Feetu  Kjk 1276 1196 664 88 30 1978
 Tuisku Matti  Kjk 1277 1182        
 Kivelä Riku-Petteri  Giants 1373 1168        
 Koivisto Aila  Kjk 1297 1161        
 Ojala Arto  Strikehunters 1308 1125        
 Vähä-Koivisto Kati  Milk 1271 1038        
 Jyllilä Veli-Jussi  Kekäle 1275 1016        
 Mäkitalo Arto  Kekäle 1301 -        
 Välikorpi Kari  Strikehunters 1280 -        

 Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

L I I T T O - O T T E L U T

Veteraanit   Kauhajoki - Seinäjoki  Kauhajoella 22.1.2014

 KAUHAJOKI 1. 2. 3. 4. 5. 6. Vet.tas. Yht.
 Koivisto Aila 204 191 200 167 205 190 72 1229
 Tuomaala Feetu 178 138 209 205 170 171 120 1191
 Luoma-Kuutti Jukka 201 162 198 203 165 225 0 1154
 Kokko Olavi 211 191 180 182 159 190 36 1149
 Pietari Paavo 169 200 158 191 181 181 60 1140
 Purola Taisto 179 168 159 194 185 158 60 1103
1142 1050 1104 1142 1065 1115 348 6966
 SEINÄJOKI
 Vainio Kalevi 177 227 193 202 193 158 96 1246
 Hölsö Martti  209 173 191 169 200 233 60 1235
 Peltonen Heikki 189 198 201 200 190 211 36 1225
 Reipas Matti 162 159 213 175 174 199 6 1088
 Kariluoma Mauri 179 198 152 187 136 143 42 1037
 Hemminki Kari 174 181 135 129 177 137 0 933
1090 1136 1085 1062 1070 1081 240 6764

Veteraanit   Seinäjoki - Kauhajoki Seinäjoella 7.3.2014

 SEINÄJOKI 1. 2. 3. 4. 5. 6. Vet.tas. Yht.
 Puiras Veikko 193 181 214 214 184 195 60 1241
 Vainio Kalevi 166 148 204 201 228 168 96 1211
 Peltonen Heikki 201 198 205 166 198 183 36 1187
 Mäyry Erkki 176 178 205 198 172 180 66 1175
 Luomanen Jaakko 163 190 164 170 182 203 90 1162
 Kariluoma Mauri 161 183 159 199 189 206 42 1139
7115
 KAUHAJOKI
 Kokko Olavi 171 216 195 214 170 176 36 1178
 Pietari Paavo 171 147 226 182 167 186 60 1139
 Tuomaala Feetu 166 163 193 135 158 202 120 1137
 Miettinen Veijo 190 202 185 155 178 159 42 1111
 Kallio Heikki 181 189 146 138 159 172 78 1063
 Kohtanen Tapani 178 173 196 165 173 165 6 1056
6684

Naiset   Seinäjoki - Kauhajoki Seinäjoella 8.3.2014

 SEINÄJOKI 1. 2. 3. 4. 5. 6. Yht.
 Vähä-Koivisto Kati 235 170 190 184 168 155 1102
 Kokko Sinikka 162 147 176 160 163 175 983
 Kiukkonen Tuula 168 147 169 169 136 130 919
 Väli-Harju Aila-Marja 156 125 138 120 182 133 854
 Tuisku Sonja 123 130 122 145 137 122 779
4637
 KAUHAJOKI
 Lehtineva Marja-Liisa 142 182 120 134 184 151 913
 Mäkiranta Anna-Liisa 173 127 166 127 157 162 912
 Laitinen Ritva 135 119 170 167 169 126 886
 Ojanen Lea 116 105 153 166 168 137 845
 Siili Marjatta 149 150 106 171 166 91 833
4389

 

Miehet   Kauhajoki - Seinäjoki  Kauhajoella 8.3.2014

 KAUHAJOKI 1. 2. 3. 4. 5. 6. Yht.
 Hakala Kai 214 179 179 187 212 212 1183
 Myllymäki Juha 201 214 216 184 180 172 1167
 Kokko Pekka 164 180 190 218 137 231 1120
 Kulmala Lauri 188 179 200 168 202 181 1118
 Ojala Arto 198 148 201 181 200 189 1117
 Myllymäki Antti 177 207 175 194 148 152 1053
6758
 SEINÄJOKI
 Mansikkamäki Markku 200 190 212 193 217 202 1214
 Hautamäki Teemu 152 181 182 178 195 208 1096
 Palovuori Jukka-Pekka 185 188 189 145 172 195 1074
 Stenfors Antti 156 163 156 143 150 168 936
 Vähä-Koivisto Hannu 136 125 145 153 180 187 926
 Maunus Jarkko 134 120 149 163 161 160 887
6133