ERIKOISKILPAILUT 2009-10

VIIKKOKILPAILUT 2009-10

SARJAPELIT 2009-10

 Specsavers syyskaadot  7.9. - 4.10.2009  Kjk:n naiset
 Keila-Golf  13. - 20.9.2009  Kauhajoen Keilailuliitto
 Botniagolf
 Kaluste Team Open  5.10. - 1.11.2009  HartKe
 Musta Pörssi Turnaus  2.11. - 29.11.2009  Losca
 Liitonmestaruus 1. osakilpailu  7. - 13.12.2009  Kilpailutoimikunta
 Hallimestaruus 12 s.  14. - 27.12.2009  Kilpailutoimikunta
 Vieser-turnaus  28.12.2009 - 24.1.2010  Kjk
 Fenno-Optiikka Turnaus  25.1. - 21.2.2010  Kekäle-keila
 Botnia Games 2010  22.2. - 21.3.2010  BBC-88
 Power Partners Turnaus  22.3. - 25.4.2010  Strikehunters
 Liiton tempauksen finaali  2.5.2010  Kilpailutoimikunta
 Liitonmestaruus 2. osakilpailu  3.-9.5.2010  Kilpailutoimikunta
 Liitonmestaruus 2010 Finaalit  15-17.5.2010  Kilpailutoimikunta
 LIITTO-OTTELUT    

Liiton tempaus

 LIITONTEMPAUS  1-7
 18 parasta finaaliin 2.5.  klo 10
Pist. yht. specsavers kalusteteam mustap Vieser FennoO Botnia Power
syyskaadot open turnaus turnaus Optiikka Games Partners
tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist.
1. Hyytiä Tatu Strikehunters 167 1316 31 1281 28 1257 25 1305 30 1432 43 0 0 1351 35
2. Aaltonen Osku Strikehunters 154 1197 19 1281 28 1209 20 1321 32 1449 44 1228 28 1227 22
3. Katajisto Mikko Strikehunters 152 1275 27 1245 24 1187 18 1283 28 1352 35 1210 21 1386 38
4. Koivisto Aila KJK 152 1222 22 1150 15 1166 16 1393 39 1337 33 1221 22 1369 36
5. Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 151 1292 29 1271 27 1254 25 1209 20 1330 33 1294 29 1337 33
6. Myllymäki Juha Strikehunters 151 1231 23 1107 10 1170 17 1335 33 1357 35 1303 30 1307 30
7. Kuja-Halkola Teemu Strikehunters 149 1285 28 1199 19 1278 27 1243 24 1376 37 1312 31 1267 26
8. Ojala Arto Strikehunters 147 1214 21 1279 27 1182 18 1277 27 1345 34 1301 30 1294 29
9. Välkkilä Toni HartKe 144 1320 32 1208 20 1133 13 1253 25 1358 35 1168 16 1327 32
10. Lusa Heikki KJK 134 1215 21 0 0 1160 16 1310 31 1272 27 1255 25 1303 30
11. Väli-Torala Pentti LosCa 134 1154 15 1144 14 1256 25 1282 28 1327 32 1182 18 1319 31
12. Kuoppa Marja KJK 132 1243 24 1195 19 1185 18 1267 26 1336 33 1301 30 0 0
13. Hakala Kai Strikehunters 129 1222 22 1203 20 1184 18 1293 29 1246 24 1334 33 1217 21
14. Korkeaviita Kalevi Strikehunters 129 1203 20 1231 23 1044 0 1329 32 1208 20 1210 21 1332 33
15. Kuja-Halkola Veli BBC-88 125 1149 14 0 0 1198 19 1251 25 1329 32 1179 17 1326 32
16. Peltokangas Pauli Strikehunters 124 1269 26 1221 22 1131 13 1241 24 1237 23 1182 18 1294 29
17. Välimäki Jukka BBC-88 123 1216 21 1217 21 1221 22 1230 23 1252 25 1259 25 1284 28
18. Puranen Keijo Kekäle 119 1103 10 1243 24 1116 11 1201 20 1177 17 1324 32 1263 26
  Kallio Heikki KJK 119 1167 16 1241 24 1233 23 1219 21 1249 24 1274 27 1178 17
  Pietari Paavo KJK 117 1190 19 1253 25 1194 19 1196 19 1288 28 1230 23 1223 22
  Purola Taisto KJK 116 1318 31 1152 15 1217 21 1124 12 0 0 1212 21 1281 28
  Rintala Marko HartKe 116 1185 18 1124 12 0 0 0 0 1268 26 1223 22 1385 38
  Mäkiranta Anna-Liisa KJK 114 1191 19 1219 21 1149 14 1224 22 1170 17 1300 30 1228 22
  Ojanen Matti KJK 111 1259 25 1195 19 1151 15 0 0 1239 23 1175 17 1272 27
  Miettinen Veijo KJK 107 1228 22 0 0 1202 20 1209 20 1182 18 1270 27 1185 18
  Ojala Esko Strikehunters 107 1171 17 1174 17 1206 20 1167 16 1233 23 1217 21 1260 26
  Yli-Kortesniemi Jonni Strikehunters 101 1157 15 1042 0 1220 22 1188 18 1219 21 1243 24 1163 16
  Välkkilä Jorma  HartKe 83 1158 15 1228 22 1170 17 1173 17 1143 14 1159 15 0 0
  Myllymäki Antti HartKe 74 1112 11 1297 29 1208 20 0 0 0 0 1145 14 0 0
  Kulmala Anssi Kekäle 58 0 0 1266 26 1141 14 0 0 0 0 1184 18 0 0
  Laitala Heli KJK 52 1193 19 1335 33 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Hakanen Simo HartKe 46 1212 21 1259 25 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Törmä Eero Kekäle 42 0 0 1088 0 1130 13 0 0 1291 29 0 0 0 0
  Kuusinen Kari LosCa 38 1129 12 1129 12 1141 14 0 0 0 0 0 0 0 0
  Lehtinen Veikko KJK 32 1157 15 1056 0 1175 17 0 0 0 0 0 0 0 0
  Laitinen Ritva LBT-92 31 1080 0 1153 15 1165 16 0 0 0 0 0 0 0 0
  Välikorpi Kari Strikehunters 16 1169 16 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Viljamaa Ari BBC-88 14 1143 14 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Välkkilä Pirjo BBC-88 0 1087 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Säntti Juha Strikehunters 0 1049 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Mäenpää Raimo LosCa 0 0 0 1046 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Einola Raimo BBC-88 0 886 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 Liiton Tempauksen Finaali 1. vaihe 2. vaihe Round Robin 4 s.
6 s. 6 s. Tulos Voittob. tas. Yht.
 Hyytiä Tatu  Strikehunters   1367 888 90 16 994
 Katajisto Mikko  Strikehunters   1401 820 90 68 978
 Välkkiä Toni  Hartke 1296 1284 895 60 20 975
 Korkeaviita Kalevi  Strikehunters 1264 1294 785 0 60 845
 Välimäki Jukka  BBC-88 1220 1275        
 Koivisto Aila  Kjk   1262        
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters   1259        
 Kuoppa Marja  Kjk 1251 1244        
 Ojala Arto  Strikehunters 1275 1203        
 Väli-Torala Pentti  Losca 1231 1173        
 Myllymäki Juha  Strikehunters   1161        
 Aaltonen Osku  Strikehunters   1105        
 Hakala Kai  Strikehunters 1218          
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 1215          
 Lusa Heikki  Kjk 1209          
 Puranen Keijo  Kekäle 1166          
 Kuja-Halkola Teemu  Strikehunters 1153          
 Kuja-Halkola Veli  Strikehunters 0          

Finaalin tulokset sarjoittain

     

Takaisin

Power Partners Turnaus

 Power Partners Turnauksen Finaali 6 s. 5.-6. v.-4. v.-3 v.-2 v.-1
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1537         480
 Katajisto Mikko  Strikehunters 1226 231 178 220 239 392
 Ahola Matti  WRB 1278       176  
 Saari Kari  WRB 1243     214    
 Mansikkamäki Markku  For Fun 1226   166      
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1207 181        
 Myllymäki Juha  Strikehunters 1204          
 Hautamäki Teemu  WRB 1202          
 Rintala Marko  Hartke 1198          
 Koivisto Aila  Kjk 1188          
 Kuja-Halkola Teemu  Strikehunters 1074          
 Miettinen Veijo  Kjk 0          

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

       

Takaisin

FennO Optiikka turnaus

 FennO Optiikka turnauksen Finaali 6 s. Round
Robin 6 s.
Voitto
bonus
Tas Yht.
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1393 1274 120 36 2823
 Kuja-Halkola Teemu  Strikehunters 1313 1196 120 156 2785
 Myllymäki Juha  Strikehunters 1387 1258 60 12 2717
 Välkkilä Toni  Hartke 1359 1205 90 36 2690
 Einola Tiia  Blooper 1257 1160 90 114 2621
 Katajisto Mikko  Strikehunters 1259 1162 60 108 2589
 Aaltonen Osku  Strikehunters 1245       1245
 Hakala Kai  Strikehunters 1237       1237
 Kokko Olavi  For Fun 1164       1164
 Paavilainen Sauli  Losca 1094       1094
 Lehtomäki Rami  GS, Eura 0       0
 Sved Tauno  GS, Eura 0       0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

     

Takaisin

Vieser turnaus

 Vieser turnauksen Finaali 6 s. Round
Robin 6 s.
Voitto
bonus
Tas Yht.
 Myllymäki Juha  Strikehunters 1314 1238 150 24 2726
 Koskimäki Jari  Losca 1308 1096 120 174 2698
 Hautamäki Teemu  WRB 1341 1185 90 0 2616
 Kohtanen Terttu  Kjk 1287 1110 75 102 2574
 Korkeaviita Kalevi  Strikehunters 1311 1122 30 90 2553
 Kuoppa Marja  Kjk 1306 1086 75 84 2551
 Välikorpi Kari  Strikehunters 1264       1264
 Kokko Olavi  For Fun 1243       1243
 Koivisto Aila  Kjk 1209       1209
 Säntti Juha  Strikehunters 1185       1185
 Mansikkamäki Markku  For Fun 1166       1166
 Kuja-Halkola Veli  Strikehunters 1166       1166

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

     

Takaisin

Musta Pörssi Turnaus

Musta Pörssi Turnauksen Finaali 6 s. Round
Robin 5 s.
Voitto-
bonus
Tas. Yht.
Jussila Perttu TKK, Tampere 1379 1069 90 0 2538
Väli-Torala Pentti Losca 1206 906 120 110 2342
Hyytiä Tatu Strikehunters 1267 940 90 20 2317
Kohtanen Tapani Losca 1199 843 75 175 2292
Härkönen Kosti Kjk 1213 881 45 110 2249
Kuja-Halkola Teemu Strikehunters 1262 763 30 135 2190
Kivelä Riku-Petteri Giants, Pori 1195       1195
Einola Raimo BBC-88 1169       1169
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 1116       1116
Mäkinen Pauli Kjk 1093       1093
Korkeaviita Kalevi Strikehunters 1085       1085
Sjölund Jani T-2000, Vaasa 1054       1054

 Alkukilpailun tulokset

 Finaalin tulokset

       

Takaisin

Kaluste Team Open

Kaluste Team Open Finaali Pisteet Voitto
bonus
Tas.
Yht.
Yht.
Jussila Perttu TKK 2609 270 0 2879
Kuoppa Marja Kjk 2165 210 154 2529
Laitala Heli Kjk 2101 300 121 2522
Ojala Arto Strikehunters 2071 240 143 2454
Kulmala Anssi Kekäle 2050 180 165 2395
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 2050 180 121 2351
Kulmala Lauri Kekäle 1993 120 198 2311
Pättikangas Teppo Strikehunters 1906 150 253 2309
Aaltonen Osku Strikehunters 1833 120 308 2261
Hakala Kai Strikehunters 1997 120 143 2260
Hyytiä Tatu Strikehunters 1950 90 44 2084
Myllymäki Antti Hartke 0     0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

Takaisin

Keila-Golf 2009

 Tulokset keilaus
k-a
vertailu
tulos
keila
tulos
Keila
pisteet
Golf
HCP
Tulos Golf
pisteet
Pisteet
Yht.
 Ala-Panula Siru 167,27 1004 1002 998 19 33 1020 2018
 Mannila Kari 169,28 1016 1029 1013 14 32 1000 2013
 Koskimäki Jari 163,31 980 1026 1046 16 29 955 2001
 Ojanen Lea 156,29 938 931 993 19 29 955 1948
 Mäenpää Esa 164,95 990 1041 1051 19 24 880 1931
 Latva-Aro Pentti 155 930 768 848 17 36 1080 1928
 Mäki-Marttunen Heikki 155 930 730 800 23 38 1120 1920
 Saarikoski Maikki 155 930 827 897 28 32 1000 1897
 Ala-Panula Antti 167,92 1008 915 907 15 30 970 1877
 Kohtanen Tapani 155 930 897 967 20 25 895 1862
 Puranen Keijo 178,14 1069 989 920 40 27 925 1845
 Paavilainen Sauli 160,58 963 865 902 40 27 925 1827
 Rantamäki Heikki 155 930 780 850 21 21 940 1790
 Isotalo Aaro 155 930 780 850 20 27 925 1775
 Väli-Torala Pentti 174,10 1045 991 946 40 19 805 1751
 Ahola Matti 208,73     0 18 27 925 925
Golf     

 32 p.=1000 p.   
    1 parempi + 20 p.    1 huonompi  -15 p.

Keilailu     

 keskiarvotulos = 1000 p.    
    1 piste paremmin tai huonommin = 1000 + tai - 1 p.

Takaisin

 

LIITONMESTARUUS  2010

 MIEHET   A  Finaali Alkukilp.
8 s. + 8 s.
Round
Robin
6 s.
Voitto-
bonus
Yhteensä
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 3192 1255 150 4597
 Taskinen Janne  Strikehunters 3094 1230 60 4384
 Ojala Arto  Strikehunters 3035 1202 120 4357
 Ojanen Matti  Kjk 2988 1229 120 4337
 Miettinen Veijo  Kjk 3043 1130 90 4263
 Myllymäki Antti  Hartke 3049 0 0 3049
 Korkeaviita Kalevi  Strikehunters 3024 0 0 3024
 Katajisto Mikko  Strikehunters 3007 0 0 3007

 Finaalin tulokset sarjoittain

       

 

 MIEHET  A         8 parasta finaaliin 1. osak. 2. osak. Yhteensä
 Hyytiä Tatu Strikehunters 1585 1607 3192
 Taskinen Janne Strikehunters 1407 1687 3094
 Myllymäki Antti Hartke 1483 1566 3049
 Miettinen Veijo Kjk 1561 1482 3043
 Ojala Arto Strikehunters 1454 1581 3035
 Korkeaviita Kalevi Strikehunters 1435 1589 3024
 Katajisto Mikko Strikehunters 1421 1586 3007
 Ojanen Matti Kjk 1566 1422 2988
 Säntti Juha Strikehunters 1321 1646 2967
 Hakala Kai Strikehunters 1486 1481 2967
 Yli-Kortesniemi Jonni Strikehunters 1429 1523 2952
 Myllymäki Juha Strikehunters 1409 1529 2948
 Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 1406 1542 2948
 Tuomaala Feetu Kjk 1364 1569 2933
 Kuja-Halkola Veli Strikehunters 1481 1424 2905
 Purola Taisto Kjk 1371 1523 2894
 Tuisku Matti Kjk 1498 1375 2873
 Puranen Keijo Kekäle 1374 1490 2864
 Peltokangas Pauli Strikehunters 1384 1330 2714
 Hakanen Simo Hartke 1544 0 1544
 Kulmala Lauri Kekäle 1461 0 1461
 Orpana Juha Losca 1440 0 1440
 Kuusela Jussi Losca 1426 0 1426
 Nätkinniemi Matti Hartke 1403 0 1403
 Törmä Eero Kekäle 1395 0 1395
 Kulmala Anssi Kekäle 1386 0 1386
 Mäkinen Pauli Kjk 1381 0 1381
 Ala-Kokko Juhani Kjk 1333 0 1333
 Einola Raimo BBC-88 1252 0 1252

Takaisin

 MIEHET   B  Finaali Alkukilp.
8 s. + 8 s.
Round
Robin
4 s.
Voitto-
bonus
Yhteensä
 Nurmela Erkki  Kjk 2860 781 120 3761
 Kallio Heikki  Kjk 2900 708 30 3638
 Välimäki Jukka  BBC-88 2868 676 30 3574
 Marjamäki Timo  Kjk 2794 704 60 3558
 Pättikangas Teppo  Strikehunters 2812 0 0 2812
 Mäkitalo Arto  Kekäle 2719 0 0 2719

 Finaalin tulokset sarjoittain

       

 

 MIEHET  B        6 parasta finaaliin 1. osak. 2. osak. Yhteensä
 Kallio Heikki Kjk 1413 1487 2900
 Välimäki Jukka BBC-88 1360 1508 2868
 Nurmela Erkki Kjk 1410 1450 2860
 Pättikangas Teppo Strikehunters 1402 1410 2812
 Marjamäki Timo Kjk 1288 1506 2794
 Mäkitalo Arto Kekäle 1354 1365 2719
 Aaltonen Osku Strikehunters 1347 1351 2698
 Lehtinen Veikko Kjk 1300 1362 2662
 Viljamaa Ari BBC-88 1361 1278 2639
 Kohtanen Tapani Kjk 1283 1347 2630
 Latva-Laturi Esko Kjk 1271 1356 2627
 Välikorpi Kari Strikehunters 1310 1306 2616
 Kuja-Halkola Teemu Strikehunters 1244 1363 2607
 Väli-Torala Pentti Losca 1261 1343 2604
 Pietari Paavo Kjk 1193 1404 2597
 Koivisto Eero Kjk 1297 1292 2589
 Ojala Esko Strikehunters 1305 1267 2572
 Kuusinen Kari Losca 1259 1279 2538
 Einola Jorma BBC-88 0 1480 1480
 Järviluoma Hannes BBC-88 1344 0 1344
 Jyllilä Veli-Jussi Kekäle 1344 0 1344
 Mäenpää Raimo Losca 1343 0 1343
 Härkönen Kosti Kjk 1337 0 1337
 Einola Iikka Strikehunters 0 1333 1333
 Lusa Heikki Kjk 1314 0 1314
 Ala-Panula Antti Losca 1189 0 1189
 Einola Raine Strikehunters 0 1144 1144
 Hakanen Niko-Petteri Strikehunters 987 0 987

Takaisin

 NAISET  Finaali Alkukilp.
8 s. + 8 s.
Round
Robin
6 s.
Voitto-
bonus
Yhteensä
 Kuoppa Marja  Kjk 3257 1143 90 4490
 Järviluoma Minna  BBC-88 2955 1248 150 4353
 Koivisto Aila  Kjk 3056 1163 120 4339
 Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 2832 1119 90 4041
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 2905 1051 60 4016
 Ojanen Lea  LBT-92 2920 1011 30 3961

 Finaalin tulokset sarjoittain

       

 

 NAISET  ka-tas.  155-190/70 %
 
6 parasta finaaliin
1. osak. 2. osak. Yhteensä
 Kuoppa Marja Kjk 1639 1618 3257
 Koivisto Aila Kjk 1464 1592 3056
 Järviluoma Minna BBC-88 1469 1486 2955
 Ojanen Lea LBT-92 1497 1423 2920
 Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1344 1561 2905
 Ala-Panula Sirkka-Liisa LBT-92 1396 1436 2832
 Turja Heli Kjk 1413 1399 2812
 Samppala Sirkka LBT-92 1335 1406 2741
 Laitinen Ritva LBT-92 1343 1349 2692
 Hakala Henni Strikehunters 0 1519 1519
 Laitala Heli Kjk 1454 0 1454
 Välkkilä Pirjo BBC-88 1427 0 1427
 Kohtanen Terttu Kjk 1394 0 1394
 Hakanen Seija Kjk 1326 0 1326

Takaisin

 VETERAANIT   Finaali
 veteraanitasoitus
Alkukilp.
8 s. + 8 s.
vet.tas.
Round
Robin
4 s.
Voitto-
bonus
Yhteensä
 Nurmela Erkki  Kjk 3140 845 120 4105
 Koivisto Aila  Kjk 3128 765 60 3953
 Miettinen Veijo  Kjk 3083 709 30 3822
 Kallio Heikki  Kjk 3036 689 30 3755
 Tuomaala Feetu  Kjk 3181 0 0 3181
 Myllymäki Antti  Hartke 3057 0 0 3057

 Finaalin tulokset sarjoittain

       

 

 VETERAANIT  veteraanitasoitus
 
6 parasta finaaliin
1. osak. 2. osak. Yhteensä
 Tuomaala Feetu Kjk 1484 1697 3181
 Nurmela Erkki Kjk 1546 1594 3140
 Koivisto Aila Kjk 1496 1632 3128
 Miettinen Veijo Kjk 1577 1506 3083
 Myllymäki Antti Hartke 1483 1574 3057
 Kallio Heikki Kjk 1477 1559 3036
 Ojanen Matti Kjk 1566 1422 2988
 Purola Taisto Kjk 1411 1571 2982
 Latva-Laturi Esko Kjk 1399 1492 2891
 Koivisto Eero Kjk 1441 1444 2885
 Puranen Keijo Kekäle 1374 1490 2864
 Lehtinen Veikko Kjk 1388 1458 2846
 Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1304 1521 2825
 Marjamäki Timo Kjk 1296 1522 2818
 Mäkitalo Arto Kekäle 1378 1397 2775
 Ala-Panula Sirkka-Liisa LBT-92 1332 1388 2720
 Pietari Paavo Kjk 1233 1452 2685
 Kuusela Jussi Losca 1426 0 1426
 Lusa Heikki Kjk 1418 0 1418
 Mäkinen Pauli Kjk 1413 0 1413
 Nätkinniemi Matti Hartke 1411 0 1411
 Mäenpää Raimo Losca 1399 0 1399
 Ala-Kokko Juhani Kjk 1373 0 1373
 Järviluoma Hannes BBC-88 1352 0 1352
 Einola Raimo BBC-88 1260 0 1260
 Ala-Panula Antti Losca 1205 0 1205
 Einola Raine Strikehunters 0 1144 1144

Takaisin

 JUNIORIT   ka-tas. 155-190/70%
 
Suoraan loppukilpailuna
1. osak. 2. osak. Yhteensä
 Hyytiä Tatu Strikehunters 1585 1607 3192
 Aaltonen Osku Strikehunters 1483 1439 2922
 Peltokangas Pauli Strikehunters 1456 1402 2858
 Kuja-Halkola Teemu Strikehunters 1380 1419 2799
 Hakala Henni Strikehunters 0 1583 1583
 Hakanen Niko-Petteri Strikehunters 1187 0 1187

Takaisin

JOUKKUEET

 MIEHET  A   2x8 s.

Yhteensä

 Kjk 1 Ojanen M 1566, Tuisku M 1498 3064
 Hartke Hakanen S 1544, Myllymäki A 1483 3027
 Strikehunters 3 Hyytiä T 1585, Myllymäki J 1409 2994
 Strikehunters 4 Kuja-Halkola V 1481, Ojala A 1454 2935
 Kjk 2 Miettinen V 1561, Purola T 1371 2932
 Strikehunters 2 Hakala K 1486, Korkeaviita K 1435 2921
 Losca Orpana J 1440, Kuusela J 1426 2866
 Kekäle 2 Kulmala L 1461, Kulmala A 1386 2847
 Strikehunters 6 Katajisto M 1421, Pättikangas T 1402 2823
 Strikehunters 1 Taskinen J 1407, Luoma-Kuutti J 1406 2813
 Kekäle 1 Törmä E 1395, Puranen K 1374 2769
 Strikehunters 5 Yli-Kortesniemi J 1429, Säntti J 1321 2750
 Kjk 3 Mäkinen P 1381, Ala-Kokko J 1333 2714
 Kjk 4 Tuomaala F 1364, Lusa H 1314 2678

 

 MIEHET  A   4x8 s. Yhteensä
 Strikehunters 2 Taskinen J 1687, Katajisto M 1586,
Ojala A 1581, Luoma-Kuutti J 1542
6396
 Strikehunters 1 Hyytiä T 1607, Korkeaviita K 1589,
Myllymäki J 1539, Hakala K 1481
6216
 Strikehunters 3 Säntti J 1646, Yli-Kortesniemi J 1523,
Kuja-Halkola V 1424, Peltokangas P 1330
5923
 Kjk Tuomaala F 1569, Miettinen V 1482,
Ojanen M 1422, Tuisku M 1375
5848

Takaisin

 MIEHET  B   2x8 s. Yhteensä
 BBC-88 Viljamaa A 1361, Välimäki J 1360 2721
 Kjk 4 Kallio H 1413, Lehtinen V 1300 2713
 Kekäle Mäkitalo A 1354, Jyllilä V-J 1344 2698
 Kjk 2 Nurmela E 1410, Latva-Laturi E 1271 2681
 Kjk 1 Härkönen K 1337, Koivisto E 1297 2634
 Strikehunters 1 Välikorpi K 1310, Ojala E 1305 2615
 Losca 1 Mäenpää R 1343, Väli-Torala P 1261 2604
 Strikehunters 2 Aaltonen O 1347, Kuja-Halkola T 1244 2591
 Kjk 3 Kohtanen T 1283, Pietari P 1193 2476
 Losca 2 Kuusinen K 1259, Ala-Panula A 1189 2448

 

 MIEHET  B    4x8 s. Yhteensä
 Kjk 1 Marjamäki T 1506, Pietari P 1404,
Lehtinen V 1362, Kohtanen T 1347
5619
 BBC-88 Välimäki J 1508, Einola J 1480,
Järviluoma M 1334, Viljamaa A 1278
5600
 Kjk 2 Kallio H 1487, Nurmela E 1450,
Latva-Laturi E 1356, Koivisto E 1292
5585
 Strikehunters 1 Pättikangas T 1410, Kuja-Halkola T 1363,
Aaltonen O 1351, Välikorpi K 1306
5430
 Strikehunters 2 Einola I 1333, Hakala H 1319,
Ojala E 1267, Einola R 1144
5063

Takaisin

 NAISET   2x8 s.    ka-tas. 155-190/70% Yhteensä
 Kjk 3 Kuoppa M 1639, Koivisto A 1464 3103
 BBC-88 Järviluoma M 1469, Välkkilä P 1427 2896
 LBT-91 1 Ojanen L 1497, Laitinen R 1343 2840
 Kjk 1 Laitala H 1454, Mäkiranta A-L 1344 2798
 Kjk 3 Turja H 1413, Hakanen S 1326 2739
 LBT-92 2 Ala-Panula S-L 1396, Samppala S 1335 2731

 

 NAISET   4x8 s.    ka-tas. 155-190/70% Yhteensä
 Kjk Kuoppa M 1618, Koivisto A 1592,
Mäkiranta A-L 1561, Turja H 1399
6170
 LBT-92 Ala-Panula S-L 1436, Ojanen L 1423,
Samppala S 1406, Laitinen R 1349
5614

Takaisin

 JUNIORIT   2x8 s.   ka-tas. 155-190/70% Yhteensä
 Strikehunters 1 Hyytiä T 1585, Peltokangas P 1456 3041
 Strikehunters 2 Aaltonen O 1483, Kuja-Halkola T 1380 2863

Takaisin

 

LIITTO-OTTELUT

VETERAANIT  Seinäjoella  23.2.2010

 SEINÄJOKI 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. tas. Yht.
 Oksa Esko 157 199 166 156 200 231 96 1205
 Stenfors Antti 156 119 212 178 237 188 12 1102
 Talvitie Heikki 139 169 157 172 192 159 102 1090
 Väli-Torala Markus 200 166 186 178 152 163 36 1084
 Haapala Ossi 174 155 181 146 152 157 108 1073
 Kariluoma Mauri 171 136 172 201 189 147 18 1034
                6588
 KAUHAJOKI                
 Miettinen Veijo 166 202 146 235 179 213 18 1159
 Latva-Laturi Esko 188 174 175 167 157 167 102 1130
 Koivisto Eero 147 178 142 176 179 185 114 1121
 Kallio Heikki 169 164 172 192 197 155 54 1103
 Härkönen Kosti 182 171 161 176 132 167 96 1085
 Koivisto Aila 175 186 168 182 180 166 0 1057
                6655

Takaisin

 

NAISET Kauhajoella 6.3.2010

 KAUHAJOKI 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Yht.
 Mäkiranta Anna-Liisa 162 176 193 208 190 197 1126
 Kohtanen Terttu 179 194 200 146 207 198 1124
 Ala-Panula Sirkka-Liisa 161 154 167 186 221 210 1099
 Koivisto Aila 172 203 184 169 177 165 1070
 Laitinen Ritva 169 175 190 190 147 130 1001
 Kuoppa Marja 174 150 179 169 161 155 988
              6408
 SEINÄJOKI              
 Virtanen Riitta 172 209 201 164 212 194 1152
 Sarpo Paula 189 178 146 179 164 146 1002
 Ojala Terttu 124 125 175 171 127 201 923
 Välimäki Maire 137 168 137 163 147 169 921
 Kiukkonen Tuula 175 160 127 136 151 160 909
 Ala-Louko Sisko 144 158 148 151 140 159 900
              5807

Takaisin

 

MIEHET Seinäjoella 6.3.2010

 SEINÄJOKI 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Yht.
 Kokko Olavi 237 267 181 214 215 223 1337
 Saari Kari 192 248 234 157 205 234 1270
 Hautamäki Teemu 256 195 238 168 170 200 1227
 Tokkari Antti 192 197 204 224 212 164 1193
 Övermark Aulis 192 207 179 216 184 181 1159
 Hakala Raimo 180 204 162 182 234 171 1133
 Kokko Sami 182 176 200 169 203 203 1133
 Korpela Aki 193 182 192 187 192 161 1107
              9559
 KAUHAJOKI              
 Hyytiä Tatu 167 257 185 237 215 215 1276
 Säntti Juha 170 255 202 244 181 214 1266
 Myllymäki Juha 201 229 222 233 210 143 1238
 Orpana Juha 187 203 223 216 170 207 1206
 Luoma-Kuutti Jukka 193 172 217 200 192 183 1157
 Ojala Arto 172 179 175 198 177 242 1143
 Yli-Kortesniemi Jonni 202 162 151 246 199 135 1095
 Kuja-Halkola Teemu 232 159 173 151 189 167 1071
              9452

 Takaisin