SARJA- ja JOUKKUEPELIT

VIIKKOKILPAILUT 2008-2009

ERIKOISKILPAILUT 2008-2009

 eepee syyskaadot  8.9. - 5.10.2008  Kjk, Naiset
 KalusteTeamOpen  6.10. - 2.11.2008  Hartke
 Musta Pörssi Turnaus  3. - 30.11.2008  Losca
 Liitonmestaruus 2009 1-osa  8. - 14.12.2008  Kauhajoen Keilailuliitto ry
 Hallimestaruus 12 s.  15. - 28.12.2008  Kauhajoen Keilailuliitto ry
 Vieser turnaus  29.12.2008 - 25.1.2009  Kjk
 Heikin kaadot
    seurajoukkuekisa  6x6 s.
 18.1.2009  Kjk
 Liitto-ottelut  2008-09  Kauhajoen Keilailuliitto ry
 Tammisto-turnaus  26.1. - 22.2.2009  Kekäle-keila
 Botnia Games 2009  23.2. - 22.3.2009  BBC-88
 Liitontempaus 1-7  8.9.2008 - 26.4.2009  Kauhajoen Keilailuliitto ry
 Tekmanni Service Tournament  23.3. - 26.4.2009  Strikehunters
 Liitonmestaruus 2009  2-osa  4. - 10.5.2009  Kauhajoen Keilailuliitto ry

Liitonmestaruus 2009

 Miehet A
 Finaaliin 8 parasta  16.5. klo 11
1. osak.
8 s.
2. osak.
8 s.
Yhteensä
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1613 1711 3324
 Myllymäki Juha  Strikehunters 1645 1607 3252
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1617 1532 3149
 Kuusela Jussi  Losca 1545 1596 3141
 Kulmala Anssi  Kekäle 1642 1446 3088
 Ojala Arto  Strikehunters 1611 1440 3051
 Taskinen Janne  Strikehunters 1647 1393 3040
 Kuja-Halkola Veli  BBC-88 1577 1460 3037
 Orpana Juha  Losca 1582 1450 3032
 Ojanen Matti  Kjk 1537 1490 3027
 Muurimäki Antti  Losca 1551 1434 2985
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 1447 1534 2981
 Miettinen Veijo  Kjk 1431 1539 2970
 Korkeaviita Kalevi  Strikehunters 1561 1389 2950
 Välkkilä Jorma  Hartke 1406 1536 2942
 Myllymäki Antti  Hartke 1368 1541 2909
 Einola Raimo  BBC-88 1409 1449 2858
 Tuisku Matti  Kjk 1407 1435 2842
 Härkönen Kosti  Kjk 1388 1423 2811
 Yli-Kortesniemi Jonni  Strikehunters 1302 1492 2794
 Tuomaala Feetu  Kjk 1429 1327 2756
 Mäkinen Pauli  Kjk 1393 1349 2742
 Ala-Kokko Juhani  Kjk 1271 1364 2635
 Hakanen Simo  Hartke 1505 0 1505
 Hautamäki Rainer  BBC-88 1492 0 1492
 Säntti Juha  Strikehunters 0 1466 1466
 Purola Taisto  Kjk 0 1463 1463
 Jyllilä Veli-Jussi  Kekäle 1459 0 1459
 Puranen Keijo  Kekäle 1432 0 1432
 Kilpinen Ville  Strikehunters 0 1403 1403
 Välkkilä Toni  Hartke 1401 0 1401
 Laitala Hannu  Hartke 1376 0 1376
 Rintala Marko  Hartke 1367 0 1367
 Kulmala Lauri  Kekäle 1327 0 1327
 Hakala Kai  Strikehunters 1266 0 1266
 FINAALI   MIEHET  A 8 + 8 s. Round
Robin
8 s.
Voitto-
bonus
Yht.
1.  Myllymäki Juha  Strikehunters 3252 1710 240 5202
2.  Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 3149 1607 150 4906
3.  Hyytiä Tatu  Strikehunters 3324 1515 60 4899
4.  Kulmala Anssi  Kekäle 3088 1555 150 4793
5.  Ojala Arto  Strikehunters 3051 1555 150 4756
6.  Kuja-Halkola Veli  BBC-88 3037 1586 60 4683
7.  Taskinen Janne  Strikehunters 3040 1474 120 4634
8.  Kuusela Jussi  Losca 3141 1445 30 4616
Finaalitulokset sarjoittain

Takaisin

 

 Miehet B
 
6 parasta finaaliin 17.5. klo 14
1. osak.
8 s.
2. osak.
8 s.
Yhteensä
 Kuusinen Kari  Losca 1488 1452 2940
 Katajisto Mikko  Strikehunters 1584 1329 2913
 Pättikangas Teppo  Strikehunters 1474 1405 2879
 Aaltonen Osku  Strikehunters 1279 1552 2831
 Kallio Heikki  Kjk 1436 1376 2812
 Nurmela Erkki  Kjk 1374 1432 2806
 Laitinen Mauno  Losca 1394 1411 2805
 Einola Jorma  BBC-88 1357 1425 2782
 Mäenpää Raimo  Losca 1391 1382 2773
 Koskimäki Jari  Losca 1312 1432 2744
 Ojala Esko  Strikehunters 1348 1382 2730
 Nätkinniemi Matti  Kjk 1406 1318 2724
 Väli-Torala Pentti  Losca 1286 1416 2702
 Järviluoma Hannes  BBC-88 1376 1322 2698
 Koivisto Eero  Kjk 1356 1337 2693
 Kuja-Halkola Teemu  Strikehunters 1247 1412 2659
 Lusa Heikki  Kjk 1295 1337 2632
 Huhtanen Sauli  Hartke 1380 1249 2629
 Välikorpi Kari  Strikehunters 1245 1381 2626
 Kohtanen Tapani  Kjk 1253 1354 2607
 Pietari Paavo  Kjk 1267 1332 2599
 Lehtinen Veikko  Kjk 1248 1308 2556
 Latva-Laturi Esko  Kjk 1302 1250 2552
 Välimäki Jukka  BBC-88 0 1377 1377
 Räsänen Martti  Kjk 1368 0 1368
 Ala-Panula Antti  Losca 1366 0 1366
 Ruoho Simo  Strikehunters 1344 0 1344
 Mannila Kari  Losca 1339 0 1339
 Mäkitalo Arto  Kjk 1277 0 1277
 FINAALI  MIEHET  B 8 + 8 s. Round
Robin
6 s.
Voitto-
bonus
Yht.
1.  Kuusinen Kari  Losca 2940 1092 135 4167
2.  Peltokangas Teppo  Strikehunters 2879 1051 120 4050
3.  Nurmela Erkki  Kjk 2806 1107 105 4018
4.  Aaltonen Osku  Strikehunters 2831 1090 90 4011
5.  Katajisto Mikko  Strikehunters 2913 1065 30 4008
6.  Kallio Heikki  Kjk 2812 1102 60 3974
Finaalitulokset sarjoittain

Takaisin

 

 NAISET        tas. 155-190/70%
 6 parasta finaaliin  17.5. klo 14
1. osak.
8 s.
2 osak.
8 s.
Yhteensä
 Samppala Sirkka  LBT-92 1483 1544 3027
 Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 1536 1472 3008
 Laitala Heli  Kjk 1375 1629 3004
 Järviluoma Minna  BBC-88 1504 1496 3000
 Kuoppa Marja  Kjk 1549 1443 2992
 Ojanen Lea  Kjk 1430 1552 2982
 Laitinen Ritva  LBT-92 1513 1414 2927
 Lehtineva Marja-Leena  LBT-92 1457 1460 2917
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1468 1446 2914
 Kohtanen Terttu  Kjk 1392 1507 2899
 Koivisto Aila  Kjk 1349 1540 2889
 Välkkilä Pirjo  BBC-88 1506 1378 2884
 Saarikoski Marja-Liisa  Kjk 1446 1340 2786
 Katila Liisa   Kjk 1445 1341 2786
 Hakanen Seija  Kjk 1471 0 1471
 FINAALI  NAISET  tas. 155-190/70% 8 + 8 s. Round
Robin
6 s.
Voitto-
bonus
Tas.
yht.
Yht.
1.  Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 3008 1113 90 102 4313
2.  Järviluoma Minna  BBC-88 3000 1039 120 114 4273
3.  Samppala Sirkka  LBT-92 3027 969 120 90 4206
4.  Ojanen Lea  LBT-92 2982 930 90 150 4152
5.  Laitala Heli  Kjk 3004 993 120 6 4123
6.  Kuoppa Marja  Kjk 2992 0 0 0 2992
Finaalitulokset sarjoittain

Takaisin

 

 VETERAANIT  ikätasoituksin
 6 parasta finaaliin 14.5.  klo 15
1. osak.
8 s.
2. osak.
8 s.
Yhteensä
 Nurmela Erkki  Kjk 1502 1568 3070
 Härkönen Kosti  Kjk 1500 1543 3043
 Miettinen Veijo  Kjk 1439 1555 2994
 Muurimäki Antti  Losca 1551 1442 2993
 Tuomaala Feetu  Kjk 1541 1447 2988
 Koivisto Eero  Kjk 1492 1481 2973
 Kallio Heikki  Kjk 1492 1440 2932
 Myllymäki Antti  Hartke 1368 1541 2909
 Mäenpää Raimo  Losca 1439 1438 2877
 Einola Raimo  BBC-88 1409 1457 2866
 Laitinen Mauno  Losca 1394 1411 2805
 Latva-Laturi Esko  Kjk 1422 1378 2800
 Mäkinen Pauli  Kjk 1417 1381 2798
 Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 1416 1336 2752
 Huhtanen Sauli  Hartke 1428 1305 2733
 Nätkinniemi Matti  Kjk 1406 1326 2732
 Lusa Heikki  Kjk 1291 1441 2732
 Lehtinen Veikko  Kjk 1328 1396 2724
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1372 1350 2722
 Ala-Kokko Juhani  Kjk 1303 1404 2707
 Järviluoma Hannes  BBC-88 1376 1330 2706
 Pietari Paavo  Kjk 1299 1372 2671
 Katila Liisa  Kjk 1317 1229 2546
 Saarikoski Marja-Liisa  Kjk 1262 1164 2426
 Purola Taisto  Kjk 0 1503 1503
 Räsänen Martti  Kjk 1408 0 1408
 Ala-Panula Antti  Losca 1374 0 1374
 Mäkitalo Arto  Kjk 1293 0 1293
 FINAALI  veteraanit  ikätas. 8 + 8 s. Round
Robin
6 s.
Voitto
bonus
Ikä-
tas.
Yht.

1.

 Härkönen Kosti  Kjk 3043 1173 150 90 4456
2.  Muurimäki Antti  Losca 2993 1277 150 6 4426
3.  Nurmela Erkki  Kjk 3070 1056 120 102 4348
4.  Miettinen Veijo  Kjk 2994 1079 30 12 4115
5.  Koivisto Eero  Kjk 2973 900 90 108 4071
Finaalitulokset sarjoittain

Takaisin

 

 JUNIORIT  tas. 155-190/70%
  suoraan loppukilpailuna
1. osak.
8 s.
2. osak.
8 s.
Yht.
1.  Hyytiä Tatu  Strikehunters 1613 1711 3324
2.  Aaltonen Osku  Strikehunters 1479 1704 3183
3.  Peltokangas Pauli  Strikehunters 1535 1598 3133
4.  Ojala Esko  Strikehunters 1548 1534 3082
5.  Kuja-Halkola Teemu  Strikehunters 1447 1588 3035

Takaisin

 

JOUKKUEET suoraan loppukilpailuina

 MIEHET  A  2x8 s.
1.  Strikehunters 2  Myllymäki J 1645, Luoma-Kuutti J. 1617 3262
2.  Strikehunters 1  Taskinen J 1647, Hyytiä T 1613 3260
3.  Strikehunters 3  Ojala A 1611, Korkeaviita K 1561 3172
4.  Losca 1  Orpana J 1582, Muurimäki A 1551 3133
5.  BBC-88  Kuja-Halkola V 1577, Einola R 1409 2986
6.  Kekäle 1  Kulmala A 1642, Kulmala L 1327 2969
7.  Kjk 1  Ojanen M 1537, Tuisku M 1407 2944
8.  Kekäle 2  Jyllilä V-J 1459, Puranen K 1432 2891
9.  Hartke 1  Hakanen S 1505, Myllymäki A 1368 2873
10.  Kjk 3  Kallio H 1436, Miettinen V 1431 2867
11.  Losca 2  Kuusela J 1545, Väli-Torala P 1286 2831
12.  Kjk 2  Tuomaala F 1429, Härkönen K 1388 2817
13.  Hartke 3  Välkkilä J 1406, Nätkinniemi M 1406 2812
14.  Hartke 2  Välkkilä T 1401, Rintala M 1367 2768
15.  Hartke 4  Huhtanen S 1380, Laitala H 1376 2756
16.  Kjk 4  Mäkinen P 1393, Ala-Kokko J 1271 2664
17.  Strikehunters 4  Yli-Kortesniemi J 1302, Hakala K 1266 2568

Takaisin

 MIEHET  A   4x8 s.
1.  Strikehunters 1  Hyytiä T 1711, Myllymäki J 1607,
 Peltokangas P 1534, Taskinen J 1393
6245
2.  Kjk 1  Miettinen V 1539, Ojanen M 1490,
 Purola T 1463, Tuisku M 1435
5927
3.  Losca  Kuusela J 1596, Orpana J 1450,
 Muurimäki A 1434, Laitinen M 1411
5891
4.  Strikehunters 2  Luoma-Kuutti J 1532, Säntti J 1466,
 Ojala A 1440,  Korkeaviita K 1389
5827
5.  BBC-88  Kuja-Halkola V 1460, Einola R 1449,
 Einola J 1425, Välimäki J 1377
5711
6.  Hartke  Myllymäki A 1541, Välkkilä J 1536,
 Nätkinniemi M 1318, Huhtanen S 1249
5644
7.  Kjk 2  Härkönen K 1423, Ala-Kokko J 1364,
 Mäkinen P 1349, Tuomaala F 1327
5463

Takaisin

 MIEHET  B  2x8 s.
1.  Strikehunters 1  Katajisto M 1584, Peltokangas P 1447 3031
2.  Strikehunters 2  Pättikangas T 1474, Ruoho S 1344 2818
3.  Losca 1  Kuusinen K 1488, Koskimäki J 1312 2800
4.  Losca 3  Mäenpää R 1391, Ala-Panula A 1366 2757
5.  Losca 2  Laitinen M 1394, Mannila K 1339 2733
6.  BBC-88  Järviluoma Ha 1376, Einola J 1357 2733
7.  Kjk 2  Nurmela E 1374, Lusa H 1295 2669
8.  Kjk 3  Koivisto E 1356, Latva-Laturi E 1302 2658
9.  Kjk 1  Räsänen M 1368, Pietari P 1267 2635
10.  Kjk 4  Kohtanen T 1253, Lehtinen V 1248 2501
11.  Strikehunters 3  Kuja-Halkola T 1247, Välikorpi K 1245 2492

Takaisin

 MIEHET  B  4x8 s.
1.  Losca  Kuusinen K 1452, Koskimäki J 1432,
 Väli-Torala P 1416, Mäenpää R 1382
5682
2.  Strikehunters  Aaltonen O 1552, Kuja-Halkola T 1412,
 Ojala E 1382, Katajisto M 1329
5675
3.  Kjk 2  Kallio H 1376, Kohtanen T 1354,
 Pietari P 1332, Lehtinen V 1308
5370
4.  Kjk 1  Nurmela E 1432, Koivisto E 1337,
 Lusa H 1337, Latva-Laturi E 1250
5356

Takaisin

 NAISET  2x8 s.  tasoituksin 155-190/70%
1.  LBT-92  Ala-Panula S-L 1536, Samppala S 1483 3019
2.  BBC-88  Välkkilä P 1506, Järviluoma M 1504 3010
3.  LBT-92  Laitinen R 1513, Ojanen L 1430 2943
4.  Kjk 3  Hakanen S 1471, Katila L 1445 2916
5.  Kjk 4  Mäkiranta A-L 1468, Saarikoski M-L 1446 2914
6.  Kjk 1  Kuoppa M 1549, Koivisto A 1349 2898
7.  Kjk 2  Kohtanen T 1392, Laitala H 1375 2767

Takaisin

 NAISET  4x8 s.  tasoituksin 155-190/70%
1.  Kjk 1  Laitala H 1629, Koivisto A 1540,
 Kohtanen T 1507, Kuoppa M 1443
6119
2.  LBT-92  Ojanen L 1552, Samppala S 1544,
 Ala-Panula S-L 1472, Laitinen R 1414
5982
3.  Kjk 2  Mäkiranta A-L 1446, Katila L 1341,
 Saarikoski M-L 1340
4127

Takaisin

 JUNIORIT  2x8 s.  tasoituksin 155-190/70%

1.

 Strikehunters 1  Hyytiä T 1613, Peltokangas P 1535

3148

2.

 Strikehunters 2  Aaltonen O 1479, Kuja-Halkola T 1447

2926

Takaisin

 

Liitontempaus

 LIITONTEMPAUS  1-7
 18 parasta finaaliin  2.5. klo 10
Pist. yht. eepee Kalusteteam Mustap. Vieser Tammisto Botnia Tekmanni
syyskaadot open turnaus turnaus turnaus Games tournament
tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist.
1. Hyytiä Tatu Strikehunters 176 1325 32 1517 51 1251 25 1340 34 1302 30 1282 28 1298 29
2. Ojala Arto  Strikehunters 172 1351 35 1352 35 1326 32 1444 44 1234 23 1256 25 1262 26
3. Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 165 1295 29 1357 35 1207 20 1330 33 1347 34 1211 21 1341 34
4. Myllymäki Juha Strikehunters 159 0 0 1301 30 0 0 1350 35 1322 32 1369 36 1265 26
5. Säntti Juha Strikehunters 156 1247 24 1291 29 1301 30 1333 33 1204 20 1404 40 1210 21
6. Kuoppa Marja  KJK 151 1347 34 1277 27 1121 12 1283 28 1336 33 1291 29 1255 25
7. Ojanen Matti KJK 148 1226 22 1444 44 1272 27 1240 24 1318 31 1213 21 1129 12
8. Katajisto Mikko Strikehunters 147 1225 22 1321 32 1280 28 1333 33 1253 25 1290 29 1213 21
9. Myllymäki Antti HartKe 147 1269 26 1269 26 0 0 1236 23 1283 28 1360 36 1315 31
10. Hakanen Simo HartKe 146 1310 31 1202 20 1328 32 1229 22 1277 27 1134 13 1342 34
11. Kulmala Anssi Kekäle 145 1236 23 1337 33 1247 24 1224 22 1222 22 1354 35 1305 30
12. Ojala Esko Strikehunters 141 1268 26 1246 24 1236 23 1365 36 1206 20 1243 24 1310 31
13. Hakala Kai Strikehunters 138 0 0 1198 19 1182 18 1366 36 1277 27 1333 33 1238 23
14. Kuja-Halkola Veli BBC-88 136 1373 37 1238 23 1246 24 1316 31 1215 21 1193 19 1156 15
15. Peltokangas Pauli Strikehunters 135 1271 27 1250 25 1281 28 1265 26 1201 20 1240 24 1295 29
16. Einola Raimo BBC-88 133 1193 19 1226 22 1357 35 1208 20 1233 23 1334 33 1135 13
17. Välkkilä Jorma HartKe 133 1307 30 1181 18 1252 25 1163 16 1269 26 1227 22 1301 30
18. Koivisto Aila KJK 132 1294 29 1115 11 1214 21 1315 31 1251 25 1265 26 1203 20
  Yli-Kortesniemi Jonni Strikehunters 127 1169 16 1323 32 1229 22 1273 27 1195 19 1164 16 1274 27
  Kuusinen Kari LosCa 124 1293 29 1316 31 1218 21 1203 20 1208 20 1166 16 1239 23
  Mäkiranta Anna-Liisa KJK 122 1252 25 1250 25 1213 21 1220 22 1220 22 1285 28 1193 19
  Rintala Marko HartKe 119 1253 25 1235 23 1229 22 1292 29 1200 20 1116 11 1187 18
  Pietari Paavo KJK 119 1256 25 1162 16 1188 18 1216 21 1221 22 1255 25 1261 26
  Välkkilä Toni HartKe 119 1146 14 1238 23 0 0 0 0 1275 27 1318 31 1244 24
  Kallio Heikki KJK 115 1220 22 1277 27 1216 21 1206 20 1227 22 1237 23 1138 13
  Puranen Keijo Kekäle 111 0 0 1195 19 1136 13 1267 26 1235 23 1245 24 1190 19
  Lusa Heikki KJK 107 1252 25 1171 17 1154 15 1268 26 0 0 1240 24 1152 15
  Latva-Laturi Esko KJK 106 1202 20 1162 16 1213 21 1241 24 1194 19 0 0 1221 22
  Väli-Torala Pentti LosCa 100 1200 20 1212 21 1116 11 1227 22 1147 14 1234 23 1127 12
  Välkkilä Pirjo BBC-88 86 1175 17 1190 19 0 0 1168 16 1207 20 1145 14 0 0
  Lehtinen Veikko KJK 58 1190 19 1212 21 1180 18 0 0 0 0 0 0 0 0
  Muurimäki Antti LosCa 52 1146 14 1171 17 1217 21 0 0 0 0 0 0 0 0
  Räsänen Martti KJK 51 0 0 1102 10 1193 19 0 0 0 0 1223 22 0 0
  Laitinen Ritva LBT-92 43 1166 16 1115 11 1165 16 0 0 0 0 0 0 0 0
  Katila Liisa KJK 26 0 0 1269 26 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Tuomaala Feetu KJK 19 0 0 0 0 0 0 0 0 1192 19 0 0 0 0
  Härkönen Kosti KJK 14 1149 14 1063 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Välikorpi Kari Strikehunters 14 0 0 0 0 1148 14 0 0 0 0 0 0 0 0
  Kulmala Lauri Kekäle 14 0 0 0 0 1143 14 0 0 0 0 0 0 0 0
  Taskinen Jaakko Kekäle 12 0 0 0 0 1126 12 0 0 0 0 0 0 0 0
 Liitontempauksen Finaali   1. osa
6 s.
7.-18.
2. osa
6 s.
1.-12.
Round
Robin
4 s.
Voitto
bonus
Yht.
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters - 1263 859 90 949
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 1245 1276 879 60 939
 Myllymäki Antti  Hartke 1305 1269 814 90 904
 Hyytiä Tatu  Strikehunters - 1283 846 0 846
 Koivisto Aila  Kjk 1328 1257      
 Hakala Kai  Strikehunters 1279 1242      
 Myllymäki Juha  Strikehunters - 1224      
 Säntti Juha  Strikehunters - 1170      
 Ojala Arto  Strikehunters - 1135      
 Hakanen Simo  Hartke 1240 1127      
 Kuja-Halkola Veli  BBC-88 1237 1102      
 Kuoppa Marja  Kjk - 0      
 Ojala Esko  Strikehunters 1220        
 Kulmala Anssi  Kekäle 1218        
 Einola Raimo  BBC-88 1133        
 Ojanen Matti  Kjk 0        
 Katajisto Mikko  Strikehunters 0        
 Välkkilä Jorma  Hartke 0        
             

Takaisin

 

ERIKOISKILPAILUT

eepee syyskaadot

 eepee syyskaadot  finaalitulokset 11 s. tas.
yht. 
voitto
bonus
Yhteensä
 Jussila Perttu  TKK 2514 0 270 2784
 Kivelä Riku-Petteri  Giants 2370 0 270 2640
 Ojala Arto  Strikehunters 2046 209 210 2465
 Hautamäki Teemu  WRB 2292 0 150 2442
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 2024 242 150 2416
 Koivisto Eero  Kjk 1914 275 180 2369
 Kuja-Halkola Veli  BBC-88 2020 165 180 2365
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 2038 99 195 2332
 Kuoppa Marja  Kjk 1917 165 150 2232
 Hakanen Simo  Hartke 1939 132 135 2206
 Koivisto Aila  Kjk 2006 99 90 2195
 Maunula Joonas  SC 0     0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

Takaisin

Kaluste Team Open

 Kaluste Team Open  finaalitulokset 11 s. tas.
yht. 
voitto
bonus
Yhteensä
 Kulmala Anssi  Kekäle 2213 220 210 2643
 Sadeharju Arttu  GB 2331 0 270 2601
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 2251 88 240 2579
 Sjölund Christer  Strike-52 2194 121 180 2495
 Jussila Perttu  TKK 2252 0 210 2462
 Katajisto Mikko  Strikehunters 1956 264 210 2430
 Ojala Arto  Strikehunters 2022 198 150 2370
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 2078 121 150 2349
 Kuusinen Kari  Losca 1875 308 120 2303
 Ahola Matti  WRB 2108 0 180 2288
 Yli-Kortesniemi Jonni  Strikehunters 1740 220 60 2020
 Ojanen Matti  Kjk 0     0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

Takaisin

Musta Pörssi Turnaus

 Musta Pörssi Turnaus
 finaalitulokset
6 s.
tas.
Round
Robin 5s.
Tas. yht. Voitto
bonus
Yhteensä
 Taskinen Janne  Strikehunters 1283 1096 50 120 2549
 Kulmala Anssi  Kekäle 1215 985 100 150 2450
 Hakanen Simo  Hartke 1343 928 65 0 2336
 Einola Raimo  BBC-88 1185 879 100 90 2251
 Muurimäki Antti  Losca 1261 836 85 60 2242
 Jyllilä Veli-Jussi  Kekäle 1197 853 105 30 2185
 Nätkinniemi Matti  Hartke 1175       1175
 Ojala Arto  Strikehunters 1173       1173
 Mäenpää Mika  Kroko 1066       1066
 Lehtinen Veikko  Kjk 1054       1054
 Säntti Juha  Strikehunters 1048       1048
 Suvisalmi Kari  Sisu 0       0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

Takaisin

Vieser turnaus

 Vieser turnaus  finaalitulokset 9 s.
tulos
Tas.
yht.
Voitto
bonus
Yht.
 Pesonen Henri  WRB 2050 9 240 2299
 Kivelä Riku-Petteri  Giants 2030 0 120 2150
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1849 117 180 2146
 Hakala Kai  Strikehunters 1654 144 120 1918
 Ojala Arto  Strikehunters 1689 135 90 1914
 Miettinen Veijo  Kjk 1630 117 150 1897
 Hakanen Seija  Kjk 1566 180 150 1896
 Nurmela Erkki  Kjk 1544 225 120 1889
 Laitinen Ritva  LBT-92 1381 288 120 1789
 Puranen Keijo  Kekäle 1529 180 60 1769
 Maunula Joonas  SC 0     0
 Hölsö Martti  Atria 0     0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

Takaisin

Tammisto-turnaus

 Tammisto - Turnaus
  Finaalitulokset
6 s.
tas.
Round
Robin 6s.
Tas. yht. Voitto
bonus
Yhteensä
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1443 1402 18 150 3013
 Muurimäki Antti  Losca 1321 1152 90 150 2683
 Laitinen Mauno  Losca 1275 1118 150 120 2663
 Kuoppa Marja  Kjk 1263 1165 90 60 2578
 Kokko Sami  For Fun 1293 1115 72 60 2540
 Myllymäki Juha  Strikehunters 1285 1097 12 30 2424
 Koskimäki Jari  Losca 1256       1256
 Kuja-Halkola Teemu  Strikehunters 1255       1255
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1171       1171
 Katila Liisa  Kjk 1161       1161
 Ojanen Matti  Kjk 0       0
 Koivula Timo  Kekäle 0       0

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

Takaisin

Tekmanni Service Tournament

 Tekmanni Service Tournament
 Finaalitulokset
I-osa
5 s.
II-osa
1.peli
II-osa
2.peli
II-osa
3.peli
III-osa
 Myllymäki Juha  Strikehunters 1151       214 259 2
 Välimäki Jukka  BBC-88 1046 226 226 236 177 253 1
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1146 216 239 206      
 Aaltonen Osku  Strikehunters 1070 209 203        
 Jussila Perttu  TKK, Tampere 1103 178          
 Hakanen Simo  Hartke 1041            
 Marjamäki Lari  Giants 1023            
 Karjalainen Tommi  TuWe, Turku 1012            
 Mansikkamäki Markku  For Fun 995            
 Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 973            
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 973            
 Pesonen Henri  WRB 943            
 Korkiamäki Petra  Giants 866            
 Myllymäki Antti  Hartke 910            
 Ahola Matti  WRB 0            

 Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

Takaisin

 

LIITTO-OTTTELUT

Miehet Kauhajoki-Seinäjoki 24.1.2009 Kauhajoella

 KAUHAJOKI 1 2 2 4 5 6 Yht.
 Hyytiä Tatu 223 178 223 201 172 246 1243
 Luoma-Kuutti Jukka 179 201 160 167 241 240 1188
 Purola Taisto 181 193 187 174 198 236 1169
 Hakala Kai 171 167 193 178 237 182 1128
 Ojala Arto 215 190 159 195 182 180 1121
 Puranen Keijo 182 189 147 174 141 180 1013
            Yht. 6862
 SEINÄJOKI 1 2 3 4 5 6  
 Kokko Olavi 239 178 212 231 259 223 1342
 Hautamäki Teemu 227 219 233 187 210 214 1290
 Saari Kari 218 256 202 158 236 189 1259
 Hölsö Martti 159 197 167 243 243 180 1189
 Taneli Antti 229 256 148 168 201 170 1172
 Peltonen Heikki 168 141 196 189 169 194 1057
            yht. 7309

Takaisin

Naiset Seinäjoki- Kauhajoki 24.1.2009 Seinäjoella

 SEINÄJOKI 1 2 3 4 5 6 Yht.
 Vähä-Koivisto Kati             1220
 Virtanen Riitta             1104
 Kekola Terttu             1097
 Väli-Harju Aila-Marja             1081
 Forslund Sonja             1072
 Mikkola Marja-Liisa             1046
 Mäkinen Heli             1014
 Ala-Louko Sisko             961
            Yht. 8595
 KAUHAJOKI              
 Koivisto Aila             1151
 Katila Liisa             1068
 Ala-Panula Sirkka-Liisa             1000
 Mäkiranta Anna-Liisa             984
 Järviluoma Minna             972
 Järviluoma Sinikka             845
 Lehtineva Marja-Leena             897
 Laitinen Ritva             895
            Yht. 7912

Takaisin

 

Veteraanit Kauhajoki-Seinäjoki 15.1.2009

 KAUHAJOKI 1 2 3 4 5 6 Tas. Yht.
 Nurmela Erkki 210 187 201 189 189 165 150 1291
 Latva-Laturi Esko 174 181 216 191 155 180 144 1241
 Tuomaala Feetu 192 180 165 187 176 146 120 1166
 Härkönen Kosti 161 158 193 148 171 170 132 1133
 Miettinen Veijo 165 147 153 195 214 172 78 1124
 Einola Raimo 148 141 183 173 169 179 114 1107
            Yht.   7062
 SEINÄJOKI 1 2 3 4 5 6 Tas. Yht.
 Hölsö Martti 246 259 269 225 228 171 6 1404
 Kokko Olavi 268 193 195 227 226 204 6 1319
 Silander Seppo 197 247 226 171 191 211 48 1291
 Luomanen Jaakko 170 172 197 191 175 248 42 1195
 Övermark Aulis 180 176 195 256 169 195 12 1183
 Vainio Kalevi 162 172 180 154 208 180 48 1104
            Yht.   7496

Takaisin