ERIKOISKILPAILUT         

VIIKKOKISATULOKSET                

ERIKOISKISATULOKSET

 eepee syyskaadot  10.9. - 7.10.2007  KJK
 Punaraita-turnaus  8.10. - 4.11.2007  Hartke
 Musta Pörssi turnaus  5.11. - 2.12.2007  Losca
 Liitonmestaruus 2008  1-osa  10. - 16.12.2007  Kauhajoen keilailuliitto
 Hallimestaruus 12 s.  17. - 30.12.2007  Kauhajoen keilailuliitto
 Liiton tempaus 7. osakilpailu  24.3.-27.4.2008  Kauhajoen keilailuliitto
 VIESER TURNAUS  31.12.2007 - 27.1.2008  Kjk
 Heikin Kaadot 6 x 6 s. joukkuekisa  20.1.2008  Kjk
 Liitto-ottelu veter. Kauhajoki-Seinäjoki I-osa  16.1.2008  Kauhajoen keilailuliitto
 Liitto-ottelu Miehet Seinäjoki-Kauhajoki  26.1.2008  Seinäjoen keilailuliitto
 Liitto-ottelu Naiset Kauhajoki-Seinäjoki  26.1.2008  Kauhajoen keilailuliitto
 TAMMISTON  100 v. JUHLAKISA  28.1. - 24.2.2008  Kekäle keila
 BOTNIA  GAMES  2008  25.2.-23.3.2008  BBC-88
 BOTNIA SERVICE TOURNAMENT
      Miehet      Naiset
 24.3.-27.4.2008  Strikehunters
 Naisten Pohjanmaan Mestaruus 2008  24.3.-20.4.2008  Kauhajoen keilailuliitto
 Liiton tempaus  1-7  10.9.2007 - 27.4.2008  Kauhajoen keilailuliitto
 Naisten Pohjanmaan Ranking finaali  4.5.2008  Pohjanmaan Keilailu ry /
 naistoimikunta
 Liitonmestaruus 2008  Finaalit  15.5 - 18.5.2008  Kauhajoen keilailuliitto

Takaisin

LIITONMESTARUUS  2008

L I I T O N M E S T A R U U S    2 0 0 8
ALKUKILPAILUT
1. osakilpailu vko 50/2007 10.-16.12.2007 8 s. henk.koht. kisa
2 x 8 s. joukkuekisa
2. osakilpailu vko 19/2008 5.-11.5.2008 8 s. henk.koht. kisa
4 x 8 s. joukkuekisa
FINAALIT
Miehet A 17.5.2008  klo 11  
  Alkukilpailun 8 parasta keilaajaa jokainen jokaista vastaan
1 s. eur. + sijoitussarja
Miehet B 18.5.2008  klo 12  
  Alkukilpailun 6 parasta keilaajaa jokainen jokaista vastaan
1 s. eur. + sijoitussarja
Veteraanit 15.5.2008  klo 15  
  Alkukilpailun 6 parasta keilaajaa jokainen jokaista vastaan
1 s. eur. + sijoitussarja, ikätasoituksin
Naiset 18.5.2008  klo 12  
  Alkukilpailun 6 parasta keilaajaa jokainen jokaista vastaan
1 s. eur. + sijoitussarja, ka.tas. 155-190/70%
HENKILÖKOHTAINEN
Miehet A M, A ja B-luokat 8 s. + 8 s. + finaali  
Miehet B C ja D-luokat 8 s. + 8 s. + finaali  
Naiset kaikki luokat 8 s. + 8 s. + finaali ka-tas. 155-190/70%
Veteraanit kaikki luokat 8 s. + 8 s. + finaali ikätasoituksin
Juniorit kaikki luokat suoraan loppukilpailuna ka-tas. 155-190/70%
Veteraanit ja juniorit osallistuvat myös luokan mukaiseen henk.koht. kisaan ja
voivat olla miesten joukkuekisassa
Keilaaja kilpailee 2. osakilpailun mukaisessa sarjassa
JOUKKUEET
2 x 8 s. Miehet A Miehet B  
2 x 8 s. Naiset   ka-tas. 155-190/70%
2 x 8 s. Juniorit   ka-tas. 155-190/70%
4 x 8 s. Miehet A Miehet B  
4 x 8 s. Naiset   ka-tas. 155-190/70%
KILPAILUMAKSU   2 x 18 €
KILPAILUNJOHTAJAT Jorma Välkkilä
Raine Einola

Takaisin

HENKILÖKOHTAINEN

 MIEHET A
 
8 parasta finaaliin 17.5. klo 11
1.
osakilp.
2.
osakilp.
Yhteensä
 Välkkilä Toni  Hartke 1854 1582 3436
 Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1688 1661 3349
 Taskinen Janne  S-hunters 1554 1777 3331
 Myllymäki Juha  S-hunters 1671 1657 3328
 Myllymäki Antti  Hartke 1717 1518 3235
 Kuja-Halkola Veli  BBC-88 1574 1633 3207
 Hyytiä Tatu  S-hunters 1590 1553 3143
 Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1445 1556 3001
 Hakala Kai  S-hunters 1506 1485 2991
 Välkkilä Jorma  Hartke 1500 1487 2987
 Ala-Kokko Juhani  Kjk 1531 1427 2958
 Tuisku Matti  Kjk 1530 1421 2951
 Hakanen Simo  Hartke 1485 1456 2941
 Rintala Marko  Hartke 1579 1356 2935
 Miettinen Veijo  Kjk 1434 1501 2935
 Ojanen Matti  Kjk 1435 1499 2934
 Orpana Juha  Losca 1502 1371 2873
 Ala-Panula Antti  Losca 1502 1327 2829
 Väli-Torala Pentti  Losca 1387 1439 2826
 Räsänen Martti  Kjk 1344 1380 2724
 Purola Taisto  Kjk 1254 1438 2692
 Einola Raimo  BBC-88 1340 1282 2622
 Mäenpää Mika   Kroko 0 1573 1573
 Kallio Petri  Kekäle 1544 0 1544
 Muurimäki Antti  Losca 1536 0 1536
 Hautamäki Rainer  BBC-88 1529 0 1529
 Kuusela Jussi  Losca 0 1488 1488
 Laitala Hannu  Hartke 1480 0 1480
 Puranen Keijo  Kekäle 1478 0 1478
 Kulmala Lauri  Kekäle 1462 0 1462
 Tuomaala Feetu  Kjk 1437 0 1437
 Mäkinen Pauli  Kjk 1430 0 1430
 Kallio Heikki  Kjk 1367 0 1367
 Nätkinniemi Matti  Hartke 1329 0 1329

 MIEHET A  finaali

Alkukilp.
8+8 s.
Round
Robin
8 s.
Voitto
bonus
30
Yht.
1.  Välkkilä Toni  Hartke 3436 1802 180 5418
2.  Myllymäki Juha  S-hunters 3328 1817 180 5325
3.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 3349 1581 150 5080
4.  Hyytiä Tatu  S-hunters 3143 1636 150 4929
5.  Myllymäki Antti  Hartke 3235 1547 120 4902
6.  Kuja-Halkola Veli  BBC-88 3207 1534 90 4831
7.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 3001 1629 90 4720
8.  Taskinen Janne  S-hunters 3331 0 0 3331

Takaisin

 MIEHET B
 
6 parasta finaaliin 18.5. klo 12
1.
osakilp.
2.
osakilp.
Yhteensä
 Katajisto Mikko  S-hunters 1490 1684 3174
 Ojala Arto  S-hunters 1432 1469 2901
 Latva-Laturi Esko  Kjk 1379 1459 2838
 Einola Jorma  BBC-88 1455 1381 2836
 Jyllilä Veli-Jussi  Kekäle 1384 1446 2830
 Mannila Kari  Losca 1375 1430 2805
 Kulmala Anssi  Kekäle 1396 1381 2777
 Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1392 1383 2775
 Pättikangas Teppo  S-hunters 1377 1393 2770
 Laitinen Mauno  Losca 1402 1367 2769
 Kilpinen Ville  S-hunters 1213 1526 2739
 Järviluoma Hannes  BBC-88 1407 1324 2731
 Huhtanen Sauli  Hartke 1301 1428 2729
 Nurmela Erkki  Kjk 1422 1296 2718
 Koivisto Eero  Kjk 1348 1360 2708
 Lusa Heikki  Kjk 1265 1441 2706
 Mäkitalo Arto  Kjk 1282 1422 2704
 Ojala Esko  S-hunters 1343 1263 2606
 Peltokangas Pauli  S-hunters 1236 1365 2601
 Mäenpää Raimo  Losca 1232 1359 2591
 Luoma-Nirva Lassi  S-hunters 1376 1203 2579
 Pietari Paavo  Kjk 1302 1277 2579
 Einola Raine  S-hunters 1299 1262 2561
 Kuusinen Kari  Losca 1301 1247 2548
 Kuja-Halkola Teemu  S-hunters 1168 1246 2414
 Marjamäki Timo  Kjk 0 1544 1544
 Koskiniemi Jari  Losca 1308 0 1308
 Järviluoma Heikki  Kjk 1276 0 1276
 Aaltonen Osku  S-hunters 0 1254 1254
 Einola Iikka  S-hunters 1224 0 1224
 Lehtinen Veikko  Kjk 0 1198 1198

 MIEHET  B  Finaali

Alkukilp.
8+8 s.
Round
Robin
6 s.
Voitto
bonus
30
Yht.
1.  Katajisto Mikko  S-hunters 3174 1100 90 4364
2. Ojala Arto  S-hunters 2901 1077 120 4098
3.  Jyllilä Veli-Jussi  Kekäle 2830 1061 90 3981
4.  Mannila Kari  Losca 2805 1051 120 3976
5.  Einola Jorma  BBC-88 2836 1015 120 3971
6.  Latva-Laturi Esko  Kjk 2838 0 0 2838

Takaisin

 NAISET  tas. 155-190/70%
 
6 parasta finaaliin 18.5. klo 12
1.
osakilp.
2.
osakilp.
Yhteensä
Koivisto Aila Kjk 1636 1697 3333
Järviluoma Minna BBC-88 1619 1677 3296
Laitala Heli Kjk 1567 1716 3283
Hakanen Seija Kjk 1440 1611 3051
Välkkilä Pirjo BBC-88 1504 1516 3020
Katila Liisa Kjk 1566 1453 3019
Laitinen Ritva LBT-92 1436 1564 3000
Lehtineva Marja-Leena LBT-92 1506 1443 2949
Ala-Panula Sirkka-Liisa LBT-92 1409 1506 2915
Saarikoski Marja-Liisa Kjk 1410 1476 2886
Kohtanen Terttu LBT-92 1380 1479 2859
Kuoppa Marja Kjk 1463 1369 2832
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1369 1395 2764
Samppala Sirkka LBT-92 1367 1395 2762
Hakala Henni S-hunters 1256 1312 2568
Mäenpää Marjatta Kroko 0 1506 1506
Karonen Maijastiina S-hunters 1337 0 1337

 NAISET  finaali

Alkukilp.
8+8 s.
Round
Robin
6 s.
Voitto
bonus
30
Yht.
1.  Laitala Heli  Kjk 3283 1203 90 4576
2.  Koivisto Aila  Kjk 3333 1130 90 4553
3.  Järviluoma Minna  BBC-88 3296 1158 90 4544
4.  Hakanen Seija  Kjk 3051 1196 120 4367
5.  Katila Liisa  Kjk 3019 1114 120 4253
6.  Välkkilä Pirjo  BBC-88 3020 1051 30 4101

Takaisin

 VETERAANIT ikätas. naiset+8
 
6 parasta finaaliin 15.5. klo 15
1.
osakilp.
2.
osakilp.
Yhteensä
 Latva-Laturi Esko  Kjk 1491 1549 3040
 Ala-Kokko Juhani  Kjk 1555 1459 3014
 Koivisto Eero  Kjk 1476 1496 2972
 Nurmela Erkki  Kjk 1542 1424 2966
 Miettinen Veijo  Kjk 1434 1509 2943
 Lusa Heikki  Kjk 1353 1537 2890
 Katila Liisa  Kjk 1486 1397 2883
 Ala-Panula Antti  Losca 1502 1335 2837
 Huhtanen Sauli  Hartke 1341 1476 2817
 Räsänen Martti  Kjk 1376 1420 2796
 Purola Taisto  Kjk 1278 1470 2748
 Järviluoma Hannes  BBC-88 1407 1324 2731
 Mäkitalo Arto  Kjk 1290 1438 2728
 Mäenpää Raimo  Losca 1272 1407 2679
 Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1313 1355 2668
 Saarikoski Marja-Liisa  Kjk 1282 1356 2638
 Pietari Paavo  Kjk 1326 1309 2635
 Einola Raimo  BBC-88 1340 1282 2622
 Marjamäki Timo  Kjk 0 1544 1544
 Tuomaala Feetu  Kjk 1541   1541
 Muurimäki Antti  Losca 1536   1536
 Mäkinen Pauli  Kjk 1446   1446
 Kallio Heikki  Kjk 1415   1415
 Järviluoma Heikki  Kjk 1284   1284
 Lehtinen Veikko  Kjk 0 1278 1278

 Veteraanit  finaali

Alkukilp.
8+8 s.
Round
Robin
6 s.
Voitto
bonus
30
Yht.
1.  Latva-Laturi Esko  Kjk 3040 1194 120 4353
2.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 3014 1165 90 4269
3.  Koivisto Eero  Kjk 2972 1143 120 4235
4.  Lusa Heikki  Kjk 2890 1202 120 4212
5.  Nurmela Erkki  Kjk 2966 1094 90 4150
6.  Miettinen Veijo  Kjk 2943 0 0 2943

Takaisin

 JUNIORIT 
 suoraan loppukilpailuna,
 tas. 155-190/70%

1.
osakilp.
2.
osakilp.
Yhteensä
1. Hyytiä Tatu S-hunters 1622 1553 3175
2. Ojala Esko S-hunters 1543 1463 3006
3. Luoma-Nirva Lassi S-hunters 1576 1403 2979
4. Peltokangas Pauli S-hunters 1356 1469 2825
5. Kuja-Halkola Teemu S-hunters 1368 1446 2814
6. Hakala Henni S-hunters 1256 1312 2568
 7. Aaltonen Osku S-hunters 0 1454 1454

Takaisin

 

JOUKKUEET suoraan loppukilpailuna

 MIEHET A  2 x 8 s. Yhteensä
1. Harkte 1 Välkkilä T 1854, Rintala M 1579 3433
2. Strikehunters 1 Myllymäki J 1671, Hyytiä T 1590 3261
3. Strikehunters 3 Luoma-Kuutti J 1688, Taskinen J 1554 3242
4. Losca 2 Muurimäki A 1536, Ala-Panula A 1502 3038
5. Hartke 4 Myllymäki A 1717, Huhtanen S 1301 3018
6. Kekäle Kallio P 1544, Kulmala L 1462 3006
7. Hartke 2 Välkkilä J 1500, Hakanen S 1485 2985
8. Kjk 4 Tuisku M 1530, Ojanen M 1435 2965
9. Kjk 3 Ala-Kokko J 1531, Mäkinen P 1430 2961
10. Strikehunters 2 Hakala K 1506, Korkeaviita 1445 2951
11. Losca 1 Orpana J 1502, Väli-Torala P 1387 2889
12. BBC-88 Hautamäki R 1529, Einola R 1340 2869
13. Hartke 3 Laitala H 1480, Nätkinniemi M 1329 2809
14. Kjk 2 Miettinen V 1434, Kallio H 1367 2801
15. Kjk 1 Tuomaala F 1437, Purola T 1254 2691

Takaisin

 MIEHET B  2 x 8 s. Yhteensä
1. BBC-88 Kuja-Halkola V 1574, Einola J 1455 3029
2. Strikehunters 4 Ojala A 1432, Yli-Kortesniemi J 1392 2824
3. Kekäle Kulmala A 1396, Jyllilä V-J 1384 2780
4. Losca 5 Laitinen M 1402, Mannila K 1375 2777
5. Kjk 7 Latva-Laturi E 1379, Koivisto E 1348 2727
6. Strikehunters 6 Katajisto M 1490, Peltokangas P 1236 2726
7. Kjk 6 Nurmela E 1422, Pietari P 1302 2724
8. BBC-88 Järviluoma Ha 1407, Järviluoma He 1276 2683
9. Losca 4 Koskimäki J 1308, Kuusinen K 1301 2609
10. Strikehunters 5 Pättikangas T 1377, Kilpinen V 1213 2590
11. Kjk 5 Mäkitalo A 1282, Lusa H 1265 2547
12. Strikehunters 7 Einola Ra 1299, Einola I 1224 2523

 Takaisin  

 NAISET 2 x 8 s.  ka-tasoituksin 155-190/70% Yhteensä
1. BBC-88 Järviluoma M 1619, Välkkilä P 1504 3123
2. Kjk 3 Laitala H 1567, Kuoppa M 1463 3030
3. Kjk 4 Koivisto A 1636, Kohtanen T 1380 3016
4. Kjk 2 Katila L 1566, Hakanen S 1440 3006
5. LBT-92  2 Lehtineva M-L 1506, Laitinen R 1436 2942
6. Kjk 1 Saarikoski M-L 1410, Mäkiranta A-L 1369 2779
7. LBT-92  1 Ala-Panula S-L 1409, Samppala S 1367 2776
8. Strikehunters Karonen M 1337, Hakala H 1256 2593

Takaisin

 JUNIORIT  2x8 s.  ka-tasoituksin 155-190/70% Yhteensä

1.

Strikehunters 2 Luoma-Nirva L 1576, Ojala E 1543 3119

2.

Strikehunters 1 Hyytiä T 1622, Peltokangas P 1356 2978

Takaisin

 MIEHET A  4 x 8 s. Yhteensä

1.

 Strikehunters  Taskinen J 1777, Myllymäki J 1657,
 Korkeaviita K 1556, Hyytiä T 1553
6543
2.  Hartke  Välkkilä T 1582, Välkkilä J 1487,
 Hakanen S 1456, Rintala M 1356
5881
3.  Kjk  Miettinen V 1501, Purola T 1438,
 Ala-Kokko J 1427, Tuisku M 1421
5787
4.  Losca  Kuusela J 1488, Väli-Torala P 1439,
 Orpana J 1371, Ala-Panula A 1327
5625
5.  BBC-88  Kuja-Halkola V 1633, Einola J 1381,
 Järviluoma Ha 1324, Einola R 1282
5620

Takaisin

 MIEHET B  4 x 8 s. Yhteensä

1.

 Strikehunters 1  Katajisto M 1684, Kilpinen V 1526,
 Ojala A 1469, Peltokangas P 1365
6044
2.  Kjk 2  Marjamäki T 1544, Lusa H 1441,
 Mäkitalo A 1422, Lehtinen V
5605
3.  Losca  Mannila K 1430, Laitinen M 1367,
 Mäenpää R 1359, Kuusinen K 1247
5403
4.  Kjk 1  Latva-Laturi E 1459, Koivisto E 1360,
 Nurmela E 1296, Pietari P 1277
5392
5.  Strikehunters 2  Pättikangas T 1393, Yli-Kortesniemi J 1383,
 Ojala E 1263, Luoma-Nirva L 1203
5242

Takaisin

 NAISET 4 x 8 s. tasoituksin 150-190/70% Yhteensä

1.

 Kjk 1  Laitala H 1700, Koivisto A 1697,
 Kohtanen T 1479, Kuoppa M 1369
6261
2.  Kjk 2  Hakanen S 1611, Saarikoski M-L 1476,
 Katila L 1453, Mäkiranta A-L 1395
5935
3.  LBT-92  Laitinen R 1564, Ala-Panula S-L 1506,
 Lehtineva M-L 1443, Samppala S 1395
5908

Takaisin

 

Liiton tempaus

 LIITONTEMPAUS  1-7 Pist. yht. eepee Punaraita Musta Vieser Tammiston Botnia Botnia
syyskaadot turnaus pörssi turnaus Juhlakisa Games ServiceT
tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist.
1 Myllymäki Juha HartKe 166 1086 0 1275 27 1216 0 1403 40 1280 28 1218 21 1501 50
2 Ojala Arto Strikehunters 166 1209 20 1153 0 1287 28 1409 40 1182 0 1430 43 1356 35
3 Koivisto Aila Kjk 163 1189 0 1217 0 1300 30 1296 29 1278 27 1389 38 1397 39
4 Kulmala Anssi Kekäle 152 1307 30 1289 28 1210 0 1301 30 1318 31 1332 33 1195 0
5 Välkkilä Toni HartKe 151 1293 29 1262 26 1214 0 1381 38 1294 29 1135 0 1292 29
6 Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 150 1297 29 1316 31 1187 0 1322 32 1243 0 1284 28 1302 30
7 Hyytiä Tatu Strikehunters 149 1212 0 1224 0 1268 26 1265 26 1240 24 1278 27 1461 46
8 Kilpinen Ville Strikehunters 147 1399 39 1265 26 979 0 1276 27 1286 28 1271 27 1168 0
9 Pietari Paavo Kjk 143 1275 27 1288 28 1214 0 1296 29 1266 0 1314 31 1281 28
10 Purola Taisto Kjk 143 1188 18 1166 0 1124 0 1360 36 1313 31 1238 23 1355 35
11 Kuja-Halkola Veli BBC-88 137 1275 27 1232 23 1287 28 1230 0 1166 0 1307 30 1296 29
12 Einola Raimo BBC-88 132 1221 22 1136 0 1250 25 1266 26 1217 0 1321 32 1273 27
13 Hakala Kai Strikehunters 129 1181 18 1186 0 1152 0 1332 33 1189 18 1374 37 1239 23
14 Kuoppa Marja Kjk 127 1182 18 1199 19 1125 0 1167 0 1312 31 1287 28 1310 31
15 Rintala Marko HartKe 127 1155 0 1223 22 1158 0 1180 18 1313 31 1299 29 1279 27
16 Säntti Juha Strikehunters 126 0 0 1272 27 1206 20 1407 40 0 0 1224 22 1179 17
17 Välkkilä Jorma HartKe 125 1146 0 1237 23 1194 0 1197 19 1256 25 1298 29 1291 29
18 Ala-Panula Antti Losca 121 1236 23 1213 0 1243 24 1234 23 1173 0 1229 22 1298 29
  Hakanen Simo HartKe 120 1160 0 1162 16 1135 0 1222 22 1264 26 1227 22 1345 34
  Jyllilä Veli-Jussi Kekäle 120 1241 24 1224 22 1250 25 0 0 1252 25 1220 0 1249 24
  Myllymäki Antti HartKe 116 1264 26 1254 25 1089 0 1187 18 1258 25 1223 22 1136 0
  Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 116 1177 0 1207 20 1235 23 1237 23 1197 0 1305 30 1206 20
  Peltokangas Pauli Strikehunters 116 1144 0 1239 23 1080 0 1189 18 1177 17 1328 32 1261 26
  Väli-Torala Pentti Losca 116 1229 22 1235 23 1121 0 0 0 1257 25 1235 23 1234 23
  Kallio Heikki Kjk 115 1227 22 1167 0 1222 22 1243 24 1209 0 1241 24 1236 23
  Ojanen Matti Kjk 112 1151 0 1269 26 1197 19 1160 16 1113 0 1195 19 1322 32
  Katila Liisa Kjk 107 1188 18 1201 20 1256 25 0 0 1242 24 1172 0 1204 20
  Latva-Laturi Esko Kjk 107 1190 19 1129 0 1231 23 1236 23 0 0 1170 17 1258 25
  Yli-Kortesniemi Jonni Strikehunters 107 1234 23 1195 19 1206 20 1212 21 1175 0 1190 0 1243 24
  Välkkilä Pirjo BBC-88 103 1256 25 1187 18 1154 0 1225 22 1162 0 1174 17 1215 21
  Lusa Heikki Kjk 101 1187 0 1208 20 1258 25 1167 0 1185 18 1194 19 1197 19
  Puranen Keijo Kekäle 101 1161 16 1141 0 1255 25 1174 17 1203 20 1235 23 1094 0
  Tuisku Matti Kjk 101 1075 0 1242 24 1223 22 1207 20 0 0 0 0 1354 35
  Laitinen Ritva LBT-92 97 1246 24 1131 13 1109 0 1282 28 1123 12 1205 20 0 0
  Kallio Petri Kekäle 93 1146 14 1286 28 994 0 1180 18 1111 11 1227 22 0 0
  Kulmala Lauri Kekäle 89 1211 21 1090 0 1007 0 1301 30 1195 19 1191 19 0 0
  Muurimäki Antti Losca 89 1241 24 1262 26 1215 21 0 0 1182 18 0 0 0 0
  Ojala Esko Strikehunters 82 1118 0 1145 14 1154 15 1162 16 1222 22 1158 15 1134 0
  Kuusinen Kari Losca 76 1136 13 1171 17 1180 18 1134 13 1155 15 0 0 0 0
  Tuomaala Feetu Kjk 52 1216 21 1171 17 1147 14 0 0 0 0 0 0 0 0
  Mäkinen Pauli Kjk 49 1235 23 1128 12 1033 0 1140 14 0 0 0 0 0 0
  Laitala Heli Kjk 41 1230 23 1180 18 1039 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Mäenpää Raimo Losca 35 1170 17 1187 18 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Luoma-Nirva Lassi Strikehunters 29 958 0 1066 0 0 0 1294 29 0 0 0 0 0 0
  Räsänen Martti Kjk 28 1146 14 1141 14 0 0 0 0 1098 0 0 0 0 0
  Nurmela Erkki Kjk 22 1228 22 1099 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Järviluoma Hannes BBC-88 20 1204 20 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Koivisto Eero Kjk 20 0 0 0 0 0 0 1204 20 0 0 0 0 0 0
  Korkeaviita Kalevi Strikehunters 16 1168 16 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Korkiamäki Petra Giants 15 1156 15 1070 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Mäkitalo Arto Kjk 15 1152 15 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Lehtinen Veikko Kjk 14 0 0 0 0 0 0 1149 14 0 0 0 0 0 0
  Orpana Juha Losca 14 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1147 14 0 0
  Härkönen Kosti Kjk 13 1131 13 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Vähä-Koivisto Kati Milk 13 1134 13 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Ala-Panula Sirkka-Liisa LBT-92 11 0 0 0 0 0 0 1116 11 0 0 0 0 0 0
  Pättikangas Teppo Strikehunters 11 0 0 1116 11 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Lehtineva Marja-Leena LBT-92 11 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1112 11
  Einola Tiia Räme 0 1074 0 907 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Välikorpi Kari Strikehunters 0 0 0 1032 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  Kohtanen Tapani Losca 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1021 0
  Liiton tempauksen finaali 3.5.2008 1-vaihe 2-vaihe 3-vaihe
1.  Ojala Arto  Strikehunters   1243 958
2.  Myllymäki Juha  Strikehunters   1311 949
3.  Säntti Juha  Strikehunters 1185 1264 840
4.  Koivisto Aila  Kjk   1295 786
5.  Kulmala Anssi  Kekäle   1204  
6.  Einola Raimo  BBC-88 1210 1195  
7.  Purola Taisto  Kjk 1299 1180  
8.  Rintala Marko  Hartke 1244 1179  
9.  Välkkilä Toni  Hartke   1175  
10.  Kilpinen Ville  Strikehunters 1264 1174  
11.  Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters   1171  
12.  Ala-Panula Antti  Losca 1195 1059  
13.  Hakala Kai  Strikehunters 1183    
14.  Pietari Paavo  Kjk 1168    
15.  Hyytiä Tatu  Strikehunters 1104    
16.  Välkkilä Jorma  Hartke 1050    
17.  Kuja-Halkola Veli  BBC-88      
18.  Kuoppa Marja  Kjk      

Takaisin

 

TAMMISTON 100 v. JUHLAKISA

 Finaalin tulokset Alkukilp. Finaali
6 s.
Round
Robin 6 s.
Voitto
bonus
a´30
Yht.
1.  Myllymäki Juha  Strikehunters 1280 1167 1389 150 2706
2.  Kilpinen Ville  Strikehunters 1286 1263 1294 90 2647
3.  Laitala Heli  Kjk 1343 1223 1201 150 2574
4.  Purola Taisto  Kjk 1313 1242 1135 90 2467
5.  Välkkilä Toni  Hartke 1294 1230 1157 30 2417
6.  Mäkitalo Arto  Kjk 1349 1201 1171 30 2402
7.  Rintala Marko  Hartke 1313 1153     1153
8.  Kulmala Anssi  Kekäle 1318 1145     1145
9.  Koivisto Aila  Kjk 1278 1112     1112
10.    Määttä Mika  GS, Eura 1270 1105     1105
11.  Kuoppa Marja  Kjk 1312 1091     1091
12.  Korkeaviita Kalevi  Strikehunters 1272 0 0
 

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

Takaisin

 

VIESER TURNAUS

 Finaalin tulokset Round
Robin 12 s.
Tas.
yht.
Voitto
bonus
a´30
Yht.
1.  Purola Taisto  Kjk 2379 264 225 2868
2.  Taskinen Janne  Strikehunters 2428 168 210 2806
3.  Myllymäki Juha  Strikehunters 2445 96 240 2781
4.  Ojala Arto  Strikehunters 2181 312 240 2733
5.  Välkkilä Toni  Hartke 2387 48 270 2705
6.  Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 2296 180 210 2686
7.  Hakala Kai  Strikehunters 2253 216 180 2649
8.  Säntti Juha  Strikehunters 2249 264 120 2633
9.  Järviluoma Minna  BBC-88 2018 384 210 2612
10.  Hakanen Seija  Kjk 2073 300 165 2538
11.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1911 192 90 2193
12.  Hyytiä Tatu  Strikehunters 0     0
 

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

Takaisin

 

Musta Pörssi turnaus

 Finaalin tulokset Alkukilp. Finaali
6 s.
Round
Robin 5 s.
Voitto
bonus
a´30
Yht.
1. Hyytiä Tatu  Strikehunters 1268 1243 1061 120 2424
2. Ojala Arto  Strikehunters 1287 1216 948 120 2284
3.  Einola Raimo  BBC-88 1250 1221 995 60 2276
4.  Koivisto Aila  Kjk 1300 1192 937 90 2219
5.  Kallio Petri  Kekäle 1253 1160 943 60 2163
6.  Katila Liisa  Kjk 1256 1125 874 0 1999
7.  Puranen Keijo  Kekäle 1255 1118     1118
8.  Jyllilä Veli-Jussi  Kekäle 1250 1096     1096
9.  Lusa Heikki  Kjk 1258 1082     1082
10.  Einola Jorma  BBC-88 1288 1079     1079
11.  Kuja-Halkola Veli  BBC-88 1287 1065     1065
12.  Ojala Markku Rkm-Lohja 1252 0     0
 

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

Takaisin

 

Punaraita-turnaus

 Finaalin tulokset Alkukilp. Round
Robin 11 s.
Tas.
yht.
Voitto
bonus
a´30
Yht.
1.  Säntti Juha  Strikehunters 1272 1984 264 180 2428
2.  Välkkilä Toni  Hartke 1262 2176 55 180 2411
3.  Kulmala Anssi  Kekäle 1289 1951 242 180 2373
4.  Pietari Paavo  Kjk 1288 1764 363 240 2367
5.  Kilpinen Ville  Strikehunters 1265 1879 275 150 2304
6.  Hakanen Simo  Kjk 1334 1904 154 240 2298
7.  Peltokangas Pauli  Strikehunters 1273 1811 275 210 2296
8.  Muurimäki Antti  Losca 1262 1919 187 180 2286
9.  Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1316 1909 165 210 2284
10.  Kallio Petri  Kekäle 1286 1878 165 150 2193
11.  Myllymäki Juha  Strikehunters 1275 1998 77 60 2135
12.  Ojanen Matti  Kjk 1269 0     0
 

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset

Takaisin

 

eepee syyskaadot

 Finaalin tulokset Alkukilp. Finaali
6s.
Round
Robin
Voitto-
bonus a´30
Yht.
1.  Hyytiä Tatu  Strikehunters 1303 1267 1133 120 2520
2.  Välkkilä Toni  Hartke 1293 1256 1088 90 2434
3.  Kulmala Anssi  Kekäle 1307 1189 1115 90 2394
4.  Sadeharju Arttu  WRB 1260 1206 963 90 2259
5.  Peltokangas Pauli  Strikehunters 1345 1206 946 60 2212
6.  Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1297 1247 951 0 2198
7.  Mäyry Pekka  WRB 1335 1186      
8.  Hakanen Seija  Kjk 1267 1185      
9.  Pietari Paavo  Kjk 1275 1182      
10.  Kilpinen Ville  Strikehunters 1399 1176      
11.  Myllymäki Antti  Hartke 1264 1151      
12.  Kuja-Halkola Veli  BBC-88 1275 0      
   Alkukilpailun tulokset

 Finaali  6s.

 Finaali RoundRobin

Takaisin

 

LIITTO-OTTELUT

Veteraanit Kauhajoki - Seinäjoki

KAUHAJOKI 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Tulos Tas Yhteensä
Latva-Laturi Esko 159 205 165 181 163 213 1086 90 1176
Mäkitalo Arto 180 231 215 176 158 156 1116 12 1128
Kallio Heikki 222 187 185 166 141 160 1061 42 1103
Koivisto Eero 182 178 165 150 137 182 994 102 1096
Lusa Heikki 141 150 183 158 153 188 973 72 1045
Ala-Panula Antti 151 178 155 158 183 183 1008 6 1014
                  6562
SEINÄJOKI                  
Hölsö Martti 167 232 170 178 256 247 1250 24 1274
Mäyry Erkki 184 201 172 221 200 187 1165 30 1195
Luomanen Jaakko 202 172 216 158 192 176 1116 54 1170
Silander Seppo 146 174 221 170 215 187 1113 42 1155
Vainio Kalevi 174 150 160 203 190 165 1042 60 1102
Talvitie Heikki 155 181 148 154 179 190 1007 90 1097
                  6993

Takaisin

Naiset Kauhajoki - Seinäjoki

KAUHAJOKI 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Yhteensä
Ala-Panula Sirkka-Liisa 135 173 168 192 230 183 1081
 Koivisto Aila 159 199 177 161 200 173 1079
 Kuoppa Marja 162 188 172 209 178 164 1073
 Mäkiranta Anna-Liisa 193 167 154 165 203 182 1064
 Katila Liisa 173 170 167 200 165 176 1051
 Järviluoma Minna 169 178 165 184 152 170 1018
              6366
SEINÄJOKI              
 Vähä-Koivisto Kati 205 204 214 195 217 216 1251
 Sarpo Paula 184 174 169 219 160 191 1097
 Forslund Sonja 191 143 133 194 161 191 1013
 Mikkola Marja-Liisa 143 163 148 155 192 159 960
 Kortemäki Saima 150 133 178 174 166 145 946
 Turja Heli 160 169 162 137 116 155 899
              6166

Takaisin

Miehet Seinäjoki - Kauhajoki

 SEINÄJOKI 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Yhteensä
 Saari Kari 221 227 232 235 246 217 1378
 Mansikkamäki Markku 257 206 214 228 2556 196 1357
 Hölsö Martti 225 203 193 213 212 246 1292
 Luomanen Jaakko 227 170 235 198 234 179 1243
 Muukkonen Hannu 176 185 208 197 268 202 1236
 Övermark Aulis 178 181 214 231 214 201 1219
 Kokko Olavi 206 188 169 220 190 219 1192
 Hemminki Kari 178 185 182 168 160 213 1086
              10003
 KAUHAJOKI              
 Hyytiä Tatu 179 187 201 196 181 235 1179
 Myllymäki Juha 158 187 179 240 232 172 1168
 Myllymäki Antti 179 171 163 201 161 242 1117
 Ojala Arto 216 179 154 209 172 176 1106
 Orpana Juha 183 237 161 168 151 187 1087
 Taskinen Janne 167 164 212 147 176 215 1081
 Korkeaviita Kalevi 210 171 142 153 199 189 1064
Luoma-Kuutti Jukka 177 172 201 159 178 151 1038
              8840

Takaisin