MERKINTÄTULOKSIA   2005 - 2006

 2005

33
15-21.8.
34
22-28.8
35
29.8-4.9.
36
5-11.9.
37
12-18.9.
38
19-25.9.
39
26.9-2.10.

 Valitse
viikko

40
3-9.10.
41
10.-16.10.
42
17.-23.10.
43
24.-30.10.
44
31.10-6.11.
45
7-13.11.
46
14-20.11.
47
21-27.11.
48
28.11.-4.12.
49-50
5-18.12.
51
19-25.12.
52
26.12.-1.1.
   

2006

1
2.-8.1.
2
9.-15.1.
3
16.-22.1.
4
23.-29.1.
5
30.1.-5.2.
6
6.-12.2.
7
13.-19.2.

 Valitse
viikko

8
20.-26.2.
9
27.2.-5.3.
10
6.-12.3.
11
13.-19.3.
12
20.-26.3.
13
27.3.-2.4.
14
3.-9.4.
15
10.-16.4.
16
17-23.4.
17
24.-30.4.
18
1.-7.5.
19
8.-14.5
.
20
15.-21.5.
21
22.-28.5.

 

  ERIKOISKISAT  2005-2006

 LBT-92 TURNAUS  12.9.- 9.10.2005
 ISOVER-TURNAUS 10.10.- 6.11.2005
 NISSAN-TURNAUS 7.11.- 4.12.2005
 HALLIMESTARUUS 12 s. 5-18.12.2005      
 Tähti Optikko Turnaus 26.12.2005 - 22.1.2006
  Tammiston Kello-Optiikka keilaturnaus 23.1.-19.2.2006
 BOTNIA GAMES 2006  20.2.-19.3.2006
 LARRY'S BOWLING GAMES 20.3.-16.4.2006
 LIITON MESTARUUSKISA 18.- 30.4.2006
 KEVÄTKAADOT  1.-28.5.2006
 HEIKIN KAADOT 20.5.2006 (joukkueviestikisa 6x6 s.)
 KATUKISA 25.-28.5. (3x6 s. joukkuekisa)
 Liitto-ottelu Kauhajoki-Seinäjoki Veteraanit 4.1.2006
 Liitto-ottelu Seinäjoki-Kauhajoki Veteraanit 22.2.200
 Liitto-ottelu Kauhajoki-Seinäjoki Naiset 18.2.2006
 Liitto-ottelu Seinäjoki-Kauhajoki Miehet 18.2.2006
 BAKER JOUKKUEKISA 29.8.-7.9.2005
 PAIKALLISARJA 2005-2006

 

KEVÄTKAADOT

 Lopputilanne 6 s. 6 s. Yht.
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1384 1287 2671
2.  Kuoppa Marja  Kjk 1332 1317 2649
3.  Marjamäki Lari  Giants 1323 1318 2641
4.  Härkönen Kosti  Kjk 1322 1307 2629
5.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1325 1285 2610
6.  Katajisto Mikko  S-hunters 1344 1246 2590
7.  Hakala Kai  S-hunters 1359 1230 2589
8.  Purola Taisto  Kjk 1288 1277 2565
9.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1304 1238 2542
10.  Kohtanen Terttu  Wecan 1328 1204 2532
Kaikki tulokset

Takaisin

 

KATUKISA

   Joukkue  Keilaajat

Yht.

1.  Rekitie  Hakala K 1359, Korkeaviita K 1205,
 Väli-Torala P 1200
3764
2.  Kurikantie  Härkönen K 1228, Purola T 1218,
 Koivisto A 1210
3656
3.  Hankitie  Ojanen M 1192, Marjamäki T 1175,
 Ojanen L 1154
3521
Kaikki tulokset

Takaisin

 

HEIKIN KAADOT

   Joukkue  Keilaajat

Yht.

1.  Kjk 1  Kuoppa 1317, Ojanen 1279, Marjamäki T. 1276,
 Ala-Kokko 1265, Räsänen 1223, Kallio H. 1188
7548
2.  Kjk 2  Härkönen 1307, Pietari 1275, Lusa 1264,
 Nurmela 1201, Latva-Laturi 1124, Koivisto E. 1115
7286
3.  Losca  Väli-Torala 1241, Ala-Panula 1208, Kuusinen 1201,
 Laitinen M. 1200, Mannila 1196, Koskimäki 1164
7126
Kaikki tulokset

Takaisin

 

LARRY´S BOWLING GAMES

 Finaalin tulokset

Alkukilp.
6 s. tas.

 Finaalitulokset tasoituksin

 5 s. 2 s.  4vs.3 V.vs.2 V.vs.1
1.  Katajisto Mikko  S-hunters 1383 998 459     245 229
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1320 1007 447   190 198 196
3.  Saari Kari  WRB 1308 1003 413 201 185  
4.  Räsänen Martti  Kjk 1313 1035 392 173    
5.  Välkkilä Toni  Harkte 1310 1032 362  

 

 

 

"voittotrio"
yhtä hymyä !

6.  Orpana Juha  Losca 1319 1014 371
7.  Rintala Marko  Hartke 1311 984 389
8.  Kulmala Anssi  Kekäle 1315 980 356
9.  Mäkelä Osmo  For Fun 1313 947  
10.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1325 925  
11.  Kuusinen Kari  Losca 1313 923  
12.  Hakanen Simo  Hartke 1311 908  
Paras veteraani   Osmo Mäkelä,  For Fun, Seinäjoki  
Alkukilpailun kaikki tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain
 5 s.  +  2 s.

Takaisin

 

BOTNIA GAMES

 LOPPUTILANNE

Kaikki tulokset

1.  Becker Johnny  S-hunters 2932
2.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 2902
3.  Myllymäki Juha  Hartke 2819
4.  Orpana Juha  Losca 2812
5.  Törmä Eero  Kekäle 2797
6.  Koivisto Eero  Kjk 2714
7.  Purola Taisto  Kjk 2695
8.  Lusa Heikki  Kjk 2670
9.  Einola Tiia  Räme 2665
10.  Huhtanen Sauli  Hartke 2664

Takaisin

 

Tammiston Kello-Optiikka keilaturnaus

 Tammiston Kello-Optiikka
 keilaturnauksen finaali
Alkukilp.
6 s.
Finaali
6 s.
Finaali
 4 s.
Finaali
Yhteensä
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1377 1469 952 2421
2.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1490 1458 924 2382
3.  Marjamäki Lari  Giants 1464 1404 922 2326
4.  Hyytiä Tatu  Strikehunters 1450 1348 921 2269
5.  Säntti Juha  Strikehunters 1498 1349 914 2263
6.  Kallio Petri  Kekäle 1463 1347 865 2212
7.  Kulmala Anssi  Kekäle 1392 1322  
8.  Peltokangas Pauli  Strikehunters 1375 1291
9.  Pättikangas Teppo  Strikehunters 1404 1279
10.  Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters 1406 1258
11.  Kulmala Lauri  Kekäle 1474 1228
12.  Törmä Eero  Kekäle 1496 1218
Alkukilpailun tulokset

Finaalin 6 srj.

Finaalin 4 srj.

Takaisin

 

Tähti Optikko Turnaus

 Tähti Optikko turnauksen finaali Alkukilp.
6 s.
Fin. 6 s. Round-
robin
Finaali
Yhteensä
1.  Säntti Juha  S-hunters 1331 1272 1234 2506
2.  Myllymäki Juha  Hartke 1400 1333 1132 2465
3.  Hakala Kai  S-hunters 1358 1266 1185 2451
4.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1381 1248 1151 2399
5.  Kuoppa Marja  Kjk 1333 1268 1039 2307
6.  Kallio Petri  Kekäle 1410 1279 969 2248
7.  Rintala Marko  Hartke 1383 1231

 

8.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1397 1229
9.  Purola Taisto  Kjk 1421 1213
10.  Törmä Eero  Kekäle 1368 1207
11.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1362 1183
12.  Välikorpi Kari  S-hunters 1331 1182
Alkukilpailun tulokset

 Finaalin tulokset 6s.

Round-robin tulokset

Takaisin

 

HALLIMESTARUUS

 Lopputilanne

Kaikki tulokset

1.  Myllymäki Juha  Hartke 2715
2.  Kuoppa Marja  Kjk 2642
3.  Myllymäki Antti  Hartke 2581

Takaisin

 

NISSAN-TURNAUS

 Nissan turnauksen finaali Alkukilp.
6 s.
6 s. Round-
robin
Finaali
Yhteensä
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1302 1359 1174 2533
2.  Kulmala Anssi  Kekäle 1310 1182 1223 2405
3.  Koskimäki Jari  Losca 1304 1240 1162 2402
4.  Myllymäki Juha  Hartke 1303 1260 1112 2372
5.  Pättikangas Teppo  S-hunters 1327 1217 1104 2321
6.  Räsänen Martti  Kjk 1353 1270 1048 2318
7.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1344 1177

 

8.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1306 1154
9.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1303 1142
10.  Välkkilä Jorma  Hartke 1302 1139
11.  Einola Tiia  Räme 1304 1106
12.  Muurimäki Antti  Losca 1311 0
Alkukilpailun tulokset

 Finaalin tulokset 6s.

Round-robin tulokset

Takaisin

 

ISOVER-TURNAUS

 Finaalin tulokset 4 s. 2 s. 2 s. 2 s. 1 s. Tas. Yhteensä
1.  Marjamäki Lari  Giants 781 444 454 468 254 0 2401
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 669 396 350 326 181 352 2274
3.  Laitala Hannu  Hartke 797 401 372 343   130 2042
4.  Laitala Heli  Kjk 743 395 382 430   80 2030
5.  Ahola Matti  WRB 762 438 371     0 1571
6.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 688 328 297     232 1545
7.  Hill-Kankaanpää Susanna  WRB 683 325       168 1176
8.  Välkkilä Matti  Hartke 744 343       66 1153
9.  Törmä Eero  Kekäle 714         24 738
10.  Katajisto Mikko  S-hunters 612         124 736
11.  Säntti Juha  S-hunters 596         124 720
12.  Räsänen Martti  Kjk 0           0
 

 ALKUKILPAILUN  TULOKSET

Takaisin

 

LBT-92 TURNAUS

 Lopputilanne

 Kaikki tulokset

1.  Välikorpi Kari  S-hunters 1355
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1344
3.  Sadeharju Arttu  WRB 1314
4.  Becker Johnny  S-hunters 1314
5.  Myllymäki Juha  Hartke 1279
6.  Taskinen Janne  S-hunters 1277
7.  Marjamäki Lari  Giants 1271
8.  Einola Tiia  Räme 1270
9.  Ahola Matti  WRB 1267
10.  Mäenpää Marjatta  Kroko 1267
11.  Peltokangas Pauli  S-hunters 1262
12.  Tuomaala Feetu  Kjk 1256

Takaisin

 

LIITTO-OTTELUT

Kauhajoki-Seinäjoki veteraanit  4.1.2006

 KAUHAJOKI  Seura 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Tas

Yht.

 Tuomaala Feetu  Kjk 179 175 190 244 248 159 72 1267
 Härkönen Kosti  Kjk 149 189 181 181 235 161 72 1168
 Koivisto Eero  Kjk 182 181 145 177 193 199 90 1167
 Purola Taisto  Kjk 174 215 193 192 169 209 12 1164
 Lusa Heikki  Kjk 175 166 167 183 169 165 60 1085
 Kallio Heikki  Kjk 157 179 178 167 201 151 30 1063
                +243 6914
 SEINÄJOKI                  
 Sinkkonen Eero  Se-Pe 177 183 149 150 145 190 156 1150
 Vainio Kalevi  Atria 223 140 158 204 189 163 48 1125
 Niemelä Jorma  Yke-66 199 150 198 179 160 177 60 1123
 Hölsö Martti  Atria 205 177 187 191 138 198 12 1108
 Oksa Esko  Yke-66 139 163 192 185 179 172 72 1102
 Ala-Louko Seppo  Ke-57 174 163 160 164 204 192 6 1063
                  6671

Takaisin

Seinäjoki-Kauhajoki veteraanit 22.2.2006

 SEINÄJOKI  Seura 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s. Tas

Yht.

 Vainio Kalevi  Atria 170 234 213 246 202 190 48 1303
 Hirvelä Jaakko  Se-Pe 164 190 214 211 200 210 66 1255
 Puiras Veikko  For Fun 226 202 196 198 205 208 12 1247
 Sinkkonen Eero  Se-Pe 182 168 179 161 175 165 156 1186
 Peltola Risto  Yke-66 194 178 141 197 189 192 78 1169
 Hölsö Martti  Atria 189 183 185 178 178 226 12 1151
                +990 7311
 KAUHAJOKI                  
 Härkönen Kosti  Kjk 185 180 194 160 181 213 72 1185
 Purola Taisto  Kjk 162 182 163 179 198 181 12 1077
 Koivisto Eero  Kjk 171 143 136 138 191 171 90 1040
 Nurmela Erkki  Kjk 140 148 200 128 169 170 84 1039
 Latva-Laturi Esko  Kjk 151 168 168 154 113 165 78 997
 Mäkitalo9 Arto  Kjk 156 201 157 132 163 174 0 983
                  6321

Takaisin

 

Kauhajoki-Seinäjoki Naiset  18.2.2006

 KAUHAJOKI 1 s. 2 s. 3 s. 4 s. 5 s. 6 s.

Yht.

 Koivisto Aila 204 179 184 174 269 193 1203
 Ala-Panula Sirkka-Liisa 135 246 188 184 192 183 1128
 Lehtineva Marja-Leena 181 183 169 152 202 155 1042
 Katila Liisa 157 186 167 164 193 143 1010
 Laitinen Ritva 171 160 173 115 170 184 973
 Mäkiranta Anna-Liisa 156 203 135 176 145 134 949

Yhteensä

          + 142 6305
 SEINÄJOKI              
 Vähä-Koivisto Kati 202 201 189 178 151 182 1103
 Kekola Terttu 174 159 169 201 165 184 1052
 Väli-Harju Aila-Marja 136 211 170 159 169 177 1022
 Mikkola Marja-Liisa 160 189 188 140 149 173 999
 Hill-Kankaanpää Susanna 179 181 155 170 144 166 995
 Ala-Louko Sisko 168 138 179 162 185 160 992
              6163

Takaisin

 

Seinäjoki-Kauhajoki Miehet 18.2.2006

 SEINÄJOKI    KAUHAJOKI  
 Mansikkamäki Markku 1389  Luoma-Kuutti Jukka 1201
 Saari Kari 1307  Myllymäki Juha 1143
 Hautamäki Teemu 1296  Orpana Juha 1127
 Kaunismäki Jukka 1288  Purola Taisto 1078
 Övermark Aulis 1270  Kulmala Lauri 1075
 Perälampi Jorma 1237  Ojanen Matti 1045
 Peltonen Heikki 1145  Myllymäki Antti 1041
 Hölsö Martti 1142  Hyytiä Tatu 1002

yhteensä 

10074

yhteensä 

8712

Takaisin

 

LIITON  MESTARUUSKISA

 LIITON  MESTARUUSKISA 18.-30.4.2006
SUORAAN  LOPPUKILPAILUINA

8 s.   vko  16  18.-23.4.   henk.koht.  8 s. ja  2 x 8 s. joukkuekisa
8 s.   vko  17  24.-30.4.  henk.koht.  8 s. ja  4 x 8 s. joukkuekisa

MIEHET A  (M, A ja B-luokat)  8 + 8 sarjaa
MIEHET B  (C ja D-luokat)  8 + 8 sarjaa

NAISET  (kaikki luokat)  8 + 8  sarjaa
ka-tasoituksin 155-190 / 70 %

VETERAANIT  (kaikki luokat)  8 + 8 sarjaa
ikätasoituksin

JUNIORIT (kaikki luokat)  8 + 8 sarjaa
ka-tasoituksin  155-190 / 70 %

JOUKKUEET
2x8 s. MIEHET A
4x8 s. MIEHET A
2x8 s. MIEHET B
4x8 s. MIEHET B

2x8 s. NAISET  ka-tasoituksin
4x8 s. NAISET  ka-tasoituksin
2x8 s. JUNIORIT  ka-tasoituksin
4x8 s. JUNIORIT  ka-tasoituksin

 

 MIEHET A 

8 s. 8 s. Yht.
1.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1830 1736 3566
2.  Taskinen Janne  S-hunters 1728 1634 3362
3.  Kulmala Lauri  Kekäle 1609 1552 3161
4.  Orpana Juha  Losca 1610 1515 3125
5.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1562 1559 3121
6.  Tuisku Matti  Kjk 1622 1492 3114
7.  Välkkilä Toni  Hartke 1566 1542 3108
8.  Myllymäki Juha  Hartke 1618 1486 3104
9.  Hakala Kai  S-hunters 1603 1491 3094
10.  Mäkitalo Arto  Kjk 1548 1509 3057
11.  Kallio Petri  Kekäle 1538 1515 3053
12.  Törmä Eero  Kekäle 1550 1492 3042
13.  Ojanen Matti  Kjk 1576 1460 3036
14.  Hakanen Simo  Hartke 1528 1494 3022
15.  Välkkilä Jorma  Hartke 1520 1499 3019
16.  Ala-Panula Antti  Losca 1573 1441 3014
17.  Myllymäki Antti  Hartke 1545 1431 2976
18.  Purola Taisto  Kjk 1498 1455 2953
19.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1514 1418 2932
20.  Väli-Torala  Pentti  Losca 1472 1425 2897
21.  Laitala Hannu  Hartke 1483 1405 2888
22.  Hautamäki Rainer  BBC-88 1564 1322 2886
23.  Muurimäki Antti  Losca 1448 1437 2885
24.  Einola Raimo  BBC-88 1488 1378 2866
25.  Tuomaala Feetu  Kjk 1439 1424 2863
26.  Härkönen Kosti  Kjk 1518 1342 2860
27.  Järviluoma Hannes  BBC-88 1426 1409 2835
28.  Räsänen Martti  Kjk 1480 1347 2827
29.  Koivisto Eero  Kjk 1444 1370 2814
30.  Kallio Heikki  Kjk 1428 1273 2701
31.  Järviluoma Heikki  Kjk 1379 1321 2700
32.  Latva-Laturi Esko  Kjk 1370 1325 2695
33.  Malmimäki Juha-Matti  S-hunters 1439   1439
34.  Huhtanen Sauli  Hartke 1322   1322

 

 MIEHET B 8 s. 8 s. Yht.
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1577 1496 3073
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1532 1452 2984
3.  Peltokangas Pauli  S-hunters 1484 1483 2967
4.  Becker Johnny  S-hunters 1538 1398 2936
5.  Katajisto Mikko  S-hunters 1490 1399 2889
6.  Honkaranta Petri  S-hunters 1530 1323 2853
7.  Nurmela Erkki  Kjk 1431 1310 2841
8.  Välikorpi Kari  S-hunters 1520 1306 2826
9.  Mannila Kari  Losca 1449 1367 2816
10.  Laitinen Mauno  Losca 1455 1343 2798
11.  Koskimäki Jari  Losca 1407 1388 2795
12.  Marjamäki Timo  Kjk 1482 1310 2792
13.  Kilpinen Ville  S-hunters 1416 1361 2777
14.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1429 1327 2756
15.  Mäenpää Raimo  Losca 1434 1314 2748
16.  Pättikangas Teppo  S-hunters 1348 1285 2633
17.  Kuusinen Kari  Losca 1323 1284 2607
18.  Lehtonen Mauri  Kjk 1292 1290 2582
19.  Pietari Paavo  Kjk 1308 1258 2566q
20.  Ojala Arto  S-hunters 1313 1247 2560
21.  Lehtinen Veikko  Kjk 1299 1235 2534
22.  Ojala Esko  S-hunters 1169 1080 2249
23.  Lusa Heikki  Kjk 1479   1479

 

 NAISET  tasoituksin 8 s. 8 s. Yht.
1.  Koivisto Aila  Kjk 1709 1553 3263
2.  Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 1629 1531 3160
3.  Laitala Heli  Kjk 1617 1534 3151
4.  Taimisto Mari  BBC-88 1538 1518 3056
5.  Välkkilä Pirjo  BBC-88 1505 1471 2976
6.  Katila Liisa  Kjk 1489 1486 2975
7.  Kuoppa Marja  Kjk 1470 1452 2922
8.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1483 1439 2922
9.  Ojanen Lea  LBT-92 1480 1387 2867
10.  Lehtineva Marja-Leena  LBT-92 1460 1397 2857
11.  Siili Marjatta  Kjk 1389 1353 2742
12.  Saarikoski Marja-Liisa  Kjk 1359 1306 2665
13.  Järviluoma Sinikka  BBC-88 1292 1228 2520
14.  Samppala Sirkka  LBT-92 1471   1535

 

 VETERAANIT  ikätasoituksin 8 s. 8 s. Yht.
1.  Nurmela Erkki  Kjk 1543 1522 3065
2.  Mäkitalo Arto  Kjk 1548 1509 3057
3.  Tuomaala Feetu  Kjk 1535 1520 3055
4.  Koivisto Eero  Kjk 1564 1490 3054
5.  Härkönen Kosti  Kjk 1614 1438 3052
6.  Purola Taisto  Kjk 1514 1471 2985
7.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1530 1434 2964
8.  Latva-Laturi Esko  Kjk 1474 1429 2903
9.  Räsänen Martti  Kjk 1504 1371 2875
10.  Taimisto Mari  BBC-88 1442 1422 2864
11.  Mäenpää Raimo  Losca 1466 1346 2812
12.  Lehtonen Mauri  Kjk 1396 1394 2790
13.  Kallio Heikki  Kjk 1468 1313 2781
14.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1387 1343 2730
15.  Järviluoma Heikki  BBC-88 1379 1321 2700
16.  Lehtinen Veikko  Kjk 1363 1299 2662
17.  Pietari Paavo  Kjk 1324 1274 2598
18.  Saarikoski Marja-Liisa  Kjk 1159 1106 2265
19.  Lusa Heikki  Kjk 1559   1559
20.  Huhtanen Sauli  Hartke 1354   1354

 

 JUNIORIT  tasoituksin 8 s. 8 s. Yht.
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1713 1632 3345
2.  Peltokangas Pauli  S-hunters 1644 1643 3287
3.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1612 1532 3144
4.  Becker Johnny  S-hunters 1634 1494 3128
5.  Kilpinen Ville  S-hunters 1576 1521 3097
6.  Ojala Esko  S-hunters 1369 1280 2649

 

 MIEHET A  2x8 s.

Yht.

1.  S-hunters 1  Luoma-Kuutti 1736, Malmimäki 1439 3175
2.  S-hunters 2  Hakala 1603, Korkeaviita  1559 3162
3.  Kekäle 1  Kulmala L 1609, Törmä 1550 3159
4.  Kjk 2  Tuisku 1622, Ala-Kokko 1514 3136
5.  Losca 1  Orpana 1610, Väli-Torala 1472 3082
6.  Hartke 1  Välkkilä T 1566, Myllymäki J 1486 3052
7.  Kekäle 2  Kallio P 1538, Kulmala A 1496 3034
8.  Hartke 3  Myllymäki A 1545, Laitala 1483 3028
9.  Losca 2  Ala-Panula 1573, Muurimäki 1448 3021
10.  Kjk 3  Härkönen 1518, Purola 1498 3016
11.  Hartke 2  Välkkilä J 1520, Hakanen 1494 3014
12.  BBC-88 1  Hautamäki 1564, Järviluoma Ha 1409 2973
13.  Kjk 4  Koivisto 1444, Tuomaala 1424 2868
14. BBC-88 2  Einola R, Järviluoma He 2867
15.  Kjk 5  Räsänen 1480, Latva-Laturi 1370 2850
16.  Kjk 1  Ojanen 1460, Kallio H 1273 2733

 

 MIEHET  A  4x8 s. Yht.
1.  S-hunters  Luoma-Kuutti 1830, Taskinen 1728,
 Korkeaviita 1562, Hakala 1491
6611
2.  Hartke 1  Myllymäki J 1618, Välkkilä T 1542,
 Hakanen 1528, Välkkilä J 1499
6187
3.  Kekäle  Kulmala A 1577, Kulmala L 1552,
 Kallio P 1515, Törmä 1492
6136
4.  Kjk 1  Ojanen 1576, Tuisku 1492,
 Kallio H 1428, Ala-Kokko 1418
5914
5.  Losca  Orpana 1515, Ala-Panula 1441,
 Muurimäki 1437, Väli-Torala 1425
5818
6.  Kjk 2  Purola 1455, Tuomaala 1439,
 Koivisto 1370, Härkönen 1342
5606
7.  BBC-88  Järviluoma Ha 1426, Einola R 1378,
 Hautamäki 1322, Järviluoma He 1321
5447
8.  Kjk 3  Räsänen 1347, Latva-Laturi 1325,
 Pietari 1258, Lehtinen 1235
5165
9.  Hartke 2  Myllymäki A 1431, Laitala 1405,
 Huhtanen 1322
4158

 

 MIEHET  B  2x8 s. Yht.
1.  S-hunters 1  Peltokangas 1483, Hyytiä 1452 2935
2.  Kjk 1  Marjamäki T 1482, Nurmela 1431 2913
3.  S-hunters 3  Yli-Kortesniemi 1429, Katajisto 1399 2828
4.  Losca 2  Mäenpää R 1434, Laitinen 1343 2777
5.  S-hunters 2  Becker 1398, Kilpinen 1361 2759
6.  S-hunters 6  Honkaranta P 1530, Ojala E 1169 2699
7.  Losca 1  Koskimäki 1407, Kuusinen 1284 2691
8.  Kjk 2  Pietari 1308, Lehtinen 1299 2607
9.  S-hunters 4  Pättikangas 1348, Ojala A 1247 2595

 

 MIEHET  B  4x8 s. Yht.
1.  S-hunters 2  Becker 1538, Hyytiä 1532,
 Peltokangas 1484, Kilpinen 1416
5970
2.  Kjk 4  Lusa 1479, Nurmela 1410,
 Marjamäki 1310, Lehtonen 1292
5491
3.  Losca  Laitinen 1455, Koskimäki 1388,
 Kuusinen 1323, Mäenpää 1314
5480
4.  S-hunters 3  Katajisto 1490, Yli-Kortesniemi 1327,
 Honkaranta P 1323, Välikorpi 1306
5446
5.  S-hunters 4  Ojala A 1313, Pättikangas 1285,
 Ojala E 1080
3678

 

 NAISET  2x8 s.  tasoituksin Yht.
1.  Kjk 1  Koivisto 1553, Laitala 1534 3087
2.  BBC-88  Taimisto 1518, Välkkilä 1471 2989
3.  Kjk 2  Katila 1489, Mäkiranta 1439 2928
4.  LBT-92  1  Lehtineva 1397, Ojanen 1387 2784
5.  Kjk 4  Saarikoski 1359, Siili 1353 2712

 

 NAISET  4x8 s.  tasoituksin Yht.
1.  Kjk 1  Koivisto 1709, Laitala 1617,
 Mäkiranta 1483, Kuoppa 1470
6279
2.  LBT-92  Samppala 1599, Ala-Panula  1531,
 Ojanen 1480, Lehtineva 1460
6070
3.  BBC-88  Taimisto 1538, Välkkilä 1505,
 Järviluoma S 1292
4335
4.  Kjk 2  Katila 1486, Siili 1389,
 Saarikoski 1306
4181

 

 JUNIORIT  2x8 s.  tasoituksin Yht.
1.  S-hunters 1  Peltokangas 1643, Hyytiä 1532 3175
2.  S-hunters 2  Kilpinen 1521, Becker 1494 3015

 

 JUNIORIT  4x8 s.  tasoituksin Yht.

1.

 S-hunters  Peltokangas 1644, Becker 1634,
 Hyytiä 1612, Kilpinen 1576
6466

Takaisin

 

 

Vko 21 merkintä 40

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  5/1    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1271
B  15/2    
1.  Hakala Kai  S-hunters 1269
2.  Räsänen Martti  Kjk 1145
C  20/3    
1.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1086
2.  Becker Johnny  S-hunters 1075
3.  Kulmala Anssi  Kekäle 1071
D  1/-    
1.  Honkaranta Katja  LBT-92 831
       

Takaisin

 

Vko 20 merkintä 39

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  7/1    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1283
B  17/2    
1.  Härkönen Kosti  Kjk 1217
2.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1187
C  27/3    
1.  Hakanen Seija  Kjk 1162
2.  Lusa Heikki  Kjk 1138
3.  Kulmala Anssi  Kekäle 1137
D  3/1    
1.  Einola Raine  S-hunters 1040
       

Takaisin

 

Vko 19 merkintä 38

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  4/0    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1318
B  14/2    
1.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1259
2.  Kuoppa Marja  Kjk 1254
C  16/2    
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1234
2.  Becker Johnny  S-hunters 1124
D  3/1    
1.  Honkaranta Katja  LBT-92 918
       

Takaisin

 

Vko 18 merkintä 37

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  6/1    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1323
B  17/2    
1.  Kohtanen Terttu  Wecan 1250
2.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1213
C  15/2    
1.  Katajisto Mikko  S-hunters 1158
2.  Taimisto Mari  BBC-88 1131
D  2/-    
1.  Ojala Esko  S-hunters 1006
       

Takaisin

 

Vko 17 merkintä 36

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  11/2    
1.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1830
2.  Marjamäki Lari  Giants 1786
B  26/3    
1.  Taskinen Janne  S-hunters 1728
2.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1562
3.  Kulmala Lauri  Kekäle 1552
C  29/3    
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1577
2.  Becker Johnny  S-hunters 1538
3.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1532
D  5/1    
1.  Honkaranta Petri  S-hunters 1323
       

Takaisin

 

Vko 16 merkintä 35

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  12/2    
1.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1736
2.  Marjamäki Lari  Giants 1719
B  25/3    
1.  Taskinen Janne  S-hunters 1634
2.  Tuisku Matti  Kjk 1622
3.  Kulmala Lauri  Kekäle 1609
C  27/3    
1.  Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 1525
2.  Välikorpi Kari  S-hunters 1520
3.  Kulmala Anssi  Kekäle 1496
D  5/1    
1.  Honkaranta Petri  S-hunters 1530
       

Takaisin

 

Vko 15  merkintä 34

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  20/3    
1.  Välkkilä Toni  Hartke 1268
2.  Kokko Olavi  For Fun 1250
3.  Orpana Juha  Losca 1212
B  32/4    
1.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1238
2.  Mäkelä Osmo  For Fun 1235
3.  Peltonen Heikki  For Fun 1212
4.  Räsänen Martti  Kjk 1199
C  24/3    
1.  Katajisto Mikko  S-hunters 1197
2.  Kulmala Anssi  Kekäle 1153
3.  Tuomela Henri  For Fun 1122
D  8/1    
1.  Einola Iikka  S-hunters 998
       

Takaisin

 

Vko 14 merkintä 33

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  14/2    
1.  Välkkilä Toni  Hartke 1238
2.  Marjamäki Lari  Giants 1209
B  20/3    
1.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1253
2.  Hakanen Simo  Hartke 1233
3.  Välkkilä Jorma  Hartke 1186
C  21/3    
1.  Säntti Juha  S-hunters 1114
2.  Kilpinen Ville  S-hunters 1105
3.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1083
D  8/1    
1.  Honkaranta Petri  S-hunters 954
       

Takaisin

 

Vko 13 merkintä 32

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  18/2    
1.  Saari Kari  WRB 1296
2.  Törmä Eero  Kekäle 1236
B  25/3    
1.  Härkönen Kosti  Kjk 1201
2.  Hakanen Simo  Hartke 1159
3.  Purola Taisto  Kjk 1158
C  23/3    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1200
2.  Mäenpää Juhani  Kroko 1134
3.  Säntti Juha  S-hunters 1122
D  7/1    
1.  Einola Raine  S-hunters 1034
       

Takaisin

 

Vko 12 merkintä 31

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  13/2    
1.  Orpana Juha  Losca 1295
2.  Marjamäki Lari  Giants 1289
B  23/3    
1.  Hakala Kai  S-hunters 1180
2.  Järviluoma Hannes  BBC-88 1148
3.  Kulmala Lauri  Kekäle 1118
C  23/3    
1.  Peltokangas Pauli  S-hunters 1095
2.  Lusa Heikki  Kjk 1082
3.  Kilpinen Ville  S-hunters 1069
D  6/1    
1.  Einola Raine  S-hunters 982
       

Takaisin

 

Vko 11  merkintä 30

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  10/2    
1.  Einola Tiia  Räme 1305
2.  Myllymäki Juha  Hartke 1227
B  16/2    
1.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1332
2.  Koivisto Eero  Kjk 1177
C  22/3    
1.  Lusa Heikki  Kjk 1179
2.  Laitinen Mauno  Losca 1156
3.  Einola Jorma  BBC-88 1124
D  8/1    
1.  Laitamäki Sami  BBC-88 1051
       

Takaisin

 

Vko 10  merkintä 29

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  9/1    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1383
B  21/3    
1.  Taskinen Janne  S-hunters 1269
2.  Koivisto Eero  Kjk 1261
3.  Huhtanen Sauli  Hartke 1244
C  26/3    
1.  Becker Johnny  S-hunters 1371
2.  Lusa Heikki  Kjk 1203
3.  Nurmela Erkki  Kjk 1173
D  6/1    
1.  Laitamäki Sami  BBC-88 1023
       

Takaisin

 

Vko 09  merkintä 28

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset

A  7/1    
1.  Orpana Juha  Losca 1385
B  15/2    
1.  Purola Taisto  Kjk 1194
2.  Mäkitalo Arto  Kjk 1174
C  14/2    
1.  Laitinen Mauno  Losca 1129
2.  Kulmala Anssi  Kekäle 1119
D  2/0    
1.  Einola Raine  S-hunters 1077
       

Takaisin

 

Vko 08  merkintä 27

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  12/2    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1394
2.  Törmä Eero  Kekäle 1354
B  25/3    
1.  Purola Taisto  Kjk 1256
2.  Järviluoma Hannes  BBC-88 1232
3.  Kulmala Lauri  Kekäle 1196
C  30/4    
1.  Lusa Heikki  Kjk 1145
2.  Einola Tuomo  BBC-88 1129
3.  Säntti Juha  S-hunters 1123
4.  Kivelä Heikki  For Fun 1095
D  3/1    
1.  Ojala Esko  S-hunters 893
       

Takaisin

 

Vko 07  merkintä 26

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  14/2    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1464
2.  Törmä Eero  Kekäle 1330
B  22/3    
1.  Purola Taisto  Kjk 1280
2.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1260
3.  Tolkki Tuomo  WRB 1188
C  28/3    
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1178
2.  Koivula Timo  Kekäle 1168
3.  Peltokangas Pauli  S-hunters 1168
D  2/0    
1.  Pietari Paavo  Kjk 989
       

Takaisin

 

Vko 06  merkintä 25

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  10/2    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1389
2.  Törmä Eero  Kekäle 1359
B  22/3    
1.  Kivelä Riku-Petteri  For Fun 1388
2.  Purola Taisto  Kjk 1227
3.  Räsänen Martti  Kjk 1197
C  20/3    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1312
2.  Säntti Juha  S-hunters 1305
3.  Pättikangas Teppo  S-hunters 1224
D  4/1    
1.  Einola Raine  S-hunters 1010
       

Takaisin

 

Vko 05 merkintä 24

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  9/1    
1.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1364
B  21/3    
1.  Kulmala Lauri  Kekäle 1378
2.  Myllymäki Antti  Hartke 1253
3.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1241
C  20/3    
1.  Säntti Juha  S-hunters 1306
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1230
3.  Taimisto Mari  BBC-88 1199
D  6/1    
1.  Kuusinen Kari  Losca 1073
       

Takaisin

 

Vko 04  merkintä 23

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  10/2    
1.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1324
2.  Myllymäki Juha  Hartke 1307
B  16/2    
1.  Myllymäki Antti  Hartke 1248
2.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1222
C  24/3    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1262
2.  Kulmala Anssi  Kekäle 1194
3.  Välikorpi Kari  S-hunters 1165
D  3/1    
1.  Pietari Paavo  Kjk 948
       

Takaisin

 

Vko 03 merkintä 22

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  10/2    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1376
2.  Kallio Petri  Kekäle 1350
B  23/3    
1.  Miettinen Veijo  KasVe 1227
2.  Härkönen Kosti  Kjk 1220
3.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1203
C  25/3    
1.  Mäenpää Raimo  Losca 1172
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1130
3.  Taimisto Mari  BBC-88 1120
D  3/1    
1.  Honkaranta Petri  S-hunters 905
       

Takaisin

 

Vko 02 merkintä 21

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  9/1    
1.  Välkkilä Toni  Hartke 1279
B  24/3    
1.  Rintala Marko  Hartke 1263
2.  Kuoppa Marja  Kjk 1261
3.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1244
C  25/3    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1308
2.  Säntti Juha  S-hunters 1139
3.  Nurmela Erkki  Kjk 1127
D  1/0    
1.  Kuusinen Kari  Losca 1089
       

Takaisin

 

Vko 01 merkintä 20

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  11/2    
1.  Koivisto Aila  Kjk 1263
2.  Myllymäki Juha  Hartke 1233
B  24/3    
1.  Hakala Kai  S-hunters 1250
2.  Välkkilä Jorma  Hartke 1232
3.  Tuomaala Feetu  Kjk 1195
C  24/3    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1223
2.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1200
3.  Pättikangas Teppo  S-hunters 1097
D  6/1    
1.  Koskimäki Jari  Losca 1087
       

Takaisin

 

Vko 52 merkintä 19

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  8/1    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1274
B  20/3    
1.  Purola Taisto  Kjk 1202
2.  Kulmala Lauri  Kekäle 1159
3.  Myllymäki Antti  Hartke 1127
C  9/1    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1153
D  1/0    
1.  Ryssy Jarno  Hartke 874
       

Takaisin

 

Vko 51 merkintä 18 am.

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  6/1    
1.  Kallio Petri  Kekäle 1264
B  10/2    
1.  Kohtanen Terttu  Wecan 1216
2.  Hakala Kai  S-hunters 1212
C  9/1    
1.  Mäenpää Raimo  Losca 1106
D  0/0    
1.      
       

Takaisin

 

Vko 49-50  merkintä 17

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  11/2    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 2679
2.  Marjamäki Lari  Giants 2567
B  20/3    
1.  Kuoppa Marja  Kjk 2534
2.  Myllymäki Antti  Hartke 2449
3.  Purola Taisto  Kjk 2383
C  17/2    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 2230
2.  Lusa Heikki  Kjk 2199
D  2/0    
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 2103
       

Takaisin

 

Vko 48  merkintä 16

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  10/2    
1.  Einola Tiia  Räme 1298
2.  Kokko  Olavi  For Fun 1181
B  33/4    
1.  Räsänen Martti  Kjk 1203
2.  Muurimäki Antti  Losca 1179
3.  Ala-Louko Seppo  Ke-57 1173
4.  Kuoppa Marja  Kjk 1168
C  18/2    
1.  Lusa Heikki  Kjk 1070
2.  Välikorpi Kari  S-hunters 1067
D  5/1    
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1070
       

Takaisin

 

Vko 47  merkintä 15

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  8/1    
1.  Koivisto Aila  Kjk 1234
B  22/3    
1.  Välkkilä Jorma  Hartke 1204
2.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1198
3.  Kallio Heikki  Kjk 1141
C  18/2    
1.  Becker Johnny  S-hunters 1106
2.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1105
D      
       

Takaisin

 

Vko 46  merkintä 14

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  8/1    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1285
B  25/3    
1.  Kulmala Lauri  Kekäle 1180
2.  Tuomaala Feetu  Kjk 1145
3.  Hakanen Simo  Hartke 1144
C  27/3    
1.  Nurmela Erkki  Kjk 1102
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1086
3.  Kivelä Heikki  For Fun 1068
D  8/1    
1.  Koskimäki Jari  Losca 1064
       

Takaisin

 

Vko 45  merkintä 13

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  6/1    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1125
B  18/2    
1.  Välkkilä Jorma  Hartke 1206
2.  Hakanen Simo  Hartke 1119
C  12/2    
1.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1164
2.  Pättikangas Teppo  S-hunters 1099
D  4/1    
1.  Kuusinen Kari  Losca 972
       

Takaisin

 

Vko 44  merkintä 12

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  15/2    
1.  Marjamäki Lari  Giants 1288
2.  Välkkilä Mikko  For Fun 1238
B  23/3    
1.  Laitala Hannu  Hartke 1246
2.  Hakanen Simo  Hartke 1145
3.  Välkkilä Matti  Hartke 1132
C  16/2    
1.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1090
2.  Hakanen Seija  Kjk 1040
D  4/1    
1.  Ojala Arto  S-hunters 883
       

Takaisin

 

Vko 43  merkintä 11

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  14/2    
1.  Ahola Matti  WRB 1308
2.  Myllymäki Juha  Hartke 1262
B  33/4    
1.  Välkkilä Matti  Hartke 1224
2.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1175
3.  Hakanen Simo  Hartke 1147
4.  Purola Taisto  Kjk 1139
C  22/3    
1.  Hill-Kankaanpää Susanna  WRB 114
2.  Säntti Juha  S-hunters 1106
3.  Katajisto Mikko  S-hunters 1089
D  3/1    
1.  Honkaranta Petri  S-hunters 944
       

Takaisin

 

 

Vko 42  merkintä 10

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  13/2    
1.  Mäyry Pekka  WRB 1273
2.  Laitala Heli  Kjk 1216
B  32/4    
1.  Välkkilä Matti  Hartke 1210
2.  Purola Taisto  Kjk 1145
3.  Ala-Kokko Juhani  Kjk 1124
4.  Laitala Hannu  Hartke 1123
C  19/2    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1086
2.  Taimisto Mari  BBC-88 1067
D  3/1    
1.  Ojala Arto  S-hunters 919
       

Takaisin

 

 

Vko 41 merkintä 09

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  11/2    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1200
2.  Einola Tiia  Räme 1194
B  22/3    
1.  Hakanen Simo  Hartke 1189
2.  Kohtanen Terttu  Wecan 1122
3.  Laitala Hannu  Hartke 1113
C  17/2    
1.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1093
2.  Yli-Kortesniemi Jonni  S-hunters 1037
D  1/0    
1.  Järviluoma Sinikka  BBC-88 719
       

Takaisin

 

 

Vko 40 merkintä 08

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  15/2    
1.  Koivisto Janne  T-2000, Vaasa 1245
2.  Huolman Joonas  SC, Turku 1211
B  19/2    
1.  Myllymäki Antti  Hartke 1157
2.  Purola Taisto  Kjk 1124
C  22/3    
1.  Becker Johnny  S-hunters 1140
2.  Välikorpi Kari  S-hunters 1127
3.  Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 1068
D  3/1    
1.  Kuusinen Kari  Losca 993
       

Takaisin

 

Vko 39 merkintä 07

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  10/2    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1211
2.  Marjamäki Lari  Giants 1206
B  17/2    
1.  Myllymäki Antti  Harkte 1155
2.  Taskinen Janne  S-hunters 1152
C  21/3    
1.  Becker Johnny  S-hunters 1066
2.  Välkkilä Pirjo  BBC-88 1061
3.  Ala-Panula Sirkka-Liisa  LBT-92 1009
D  2/-    
1.  Peltokangas Pauli  S-hunters 1022
       

Takaisin

 

Vko 38 merkintä 06

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  12/2    
1.  Sadeharju Arttu  WRB 1314
2.  Marjamäki Lari  GIANTS 1271
B  22/3    
1.  Tuomaala Feetu  Kjk 1148
2.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1105
3.  Hakanen Simo  Hartke 1097
C  17/2    
1.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1116
2.  Taimisto Mari  BBC-88 1012
D  4/1    
1.  Ojala Arto  S-hunters 977
       

Takaisin

 

Vko 37 merkintä 05

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  9/1    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1273
B  18/2    
1.  Hakanen Simo  Hartke 1153
2.  Korkeaviita Kalevi  S-hunters 1133
C  22/3    
1.  Becker Johnny  S-hunters 1112
2.  Hyytiä Tatu  S-hunters 1092
3.  Nurmela Erkki  Kjk 1059
D  3/1    
1.  Koskimäki Jari  Losca 1013
       

Takaisin

 

Vko 36 merkintä 04

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  5/1    
1.  Myllymäki Juha  Hartke 1196
B  17/2    
1.  Härkönen Kosti  Kjk 1124
2.  Välkkilä Jorma  Hartke 1111
C  10/2    
1.  Mäenpää Juhani  Kroko 1056
2.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 999
D  2/-    
1.  Kulmala Anssi  Kekäle 1034
       

Takaisin

 

Vko 35 merkintä 03

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  4/-    
1.  Luoma-Kuutti Jukka  S-hunters 1175
B  12/2    
1.  Mäenpää Mika  Kroko 1098
2.  Purola Taisto  Kjk 1055
C  7/1    
1.  Mäenpää Juhani  Kroko 1133
D  1/-    
1.  Einola Raine  S-hunters 708
       

Takaisin

 

Vko 34 merkintä 02

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  4/-    
1.  Einola Tiia  Räme 1270
B  10/2    
1.  Härkönen Kosti  Kjk 1121
2.  Hakala Kai  S-hunters 1043
C  9/1    
1.  Taimisto Mari  BBC-88 1002
D  1/-    
1.  Korkeamäki Jan  S-hunters 681
       

Takaisin


Vko 33  merkintä 01

   PRIKKITULOKSET

Kaikki tulokset/klikkaa tästä

A  3/0    
1.  Törmä Eero  Kekäle 1288
B  6/1    
1.  Kohtanen Terttu  Wecan 1030
C  5/1    
1.  Mäkiranta Anna-Liisa  Kjk 1028
D  -/-    
       
       

Takaisin


BAKER  SEURAJOUKKUEKISA 2005

Alkukilpailu
  - jokainen joukkue jokaista vastaan
  - 3 keilaajaa joukkueessa
  - 6 sarjaa / ottelu baker pelitavalla
     - kolmen sarjan jälkeen ratojen vaihto keskenään
     - aloitus;  jokainen keilaajaa vuorotellen
     - tasoitus 155-205 / 70%  aloittajan mukaan
 - voittobonus 50 / ottelu
Finaali
  -  4 parasta joukkuetta
  -  joukkueen kokoonpano
     M, A-luokasta  1 keilaaja, B-luokasta  1 keilaaja, C, D-luokasta  1 keilaaja
          - jos seuralla ei ole M, A keilaajaa joukkueeseen niin silloin
             B-luokan keilaajia  pitää olla 2
         - jos ei ole B keilaajaa niin silloin C, D-luokan keilaajia pitää olla 3.
         - jos seuralla useampia joukkueita keilaaja ei voi vaihtaa joukkuetta
  -  3 x 2 sarjaa erikoispelitavoilla (ei tasoituksia)
  -  puoli tuntia ennen finaalin alkua ilmoitetaan pelitavat
     jonka jälkeen joukkue ilmoittaa pelijärjestyksen
  -  finaalin yhteistulos ratkaisee palkintojärjestyksen
      FINAALIN  PELITAPA
       -  sarjat 1-2   9 kaatunutta keilaa on kaatoheitto
                              tulos = 600 - heitetty tulos
       -  sarjat 3-4   ruuduissa 3, 6 ja 9 kaadot
                              tulos = 600 - heitetty tulos
       -  sarjat 5-6   "laistoa" (pienintä tulosta)
                              joka heitolla kaadettava keiloja
                              jos ekaheitto menee ränniin se on kaatoheitto
                              jos paikkoheitto menee ränniin tai ei kaada keiloja
                               se on paikkoheitto

 

tulos (ei bonusta)   voittobonus 
Hartke - Losca 1116 - 932   Hartke 50
LBT-92 - Kjk 1 1084 - 1124   Kjk 1 50
BBC-88 - Kekäle 1056 - 1103   Kekäle 50
               
BBC-88 - Kjk 1 1047 - 1046   BBC-88 50
Hartke - Kekäle 1172 - 1029   Hartke 50
Losca - LBT-92 973 - 1078   LBT-92 50
               
LBT-92 - Hartke 1041 - 1237   Hartke 50
Losca - BBC-88 1104 - 1023   Losca 50
Kekäle - Kjk 1 1080 - 1033   Kekäle 50
               
Kjk 2 - S-hunters 1221 - 1170   Kjk 2 50
Losca - Kjk 1 977 - 1250   Kjk 1 50
LBT-92 - Kekäle 1103 - 1067   LBT-92 50
               
LBT-92 - Kjk 2 1057 - 1109   Kjk 2 50
Losca - Kekäle 1125 - 1164   Kekäle 50
S-hunters - Kjk 1 1203 - 1054   S-hunters 50
               
Kekäle - S-hunters 979 - 1143   S-hunters 50
Hartke - BBC-88 1260 - 973   Hartke 50
Kjk 2 - Losca 1107 - 1154   Losca 50
               
BBC-88 - Kjk 2 1113 - 1040   BBC-88 50
Hartke - S-hunters 1061 - 1114   S-hunters 50
               
Hartke - Kjk 2 1183 - 1192   Kjk 2 50
S-hunters - BBC-88 1082 - 970   S-hunters 50
               
LBT-92 - S-hunters 1069 - 1007   LBT-92 50
Kjk 1 -  Hartke 1109 - 1230   Hartke 50
Kekäle - Kjk 2 1045 - 1122   Kjk 2 50
               
Kjk 1 - Kjk 2 1190 - 1100   Kjk 1 50
S-hunters - Losca 1151 - 1162   Losca 50
LBT-92 - BBC-88 1098 - 1059   LBT-92 50
               
      voitto   lyödyt voitto    
      pelit   pisteet bonus Tulos  
          yht. á 50 yht.  
    Hartke 5   8151 250 8401  
    Kjk 2 4   7891 200 8091  
    S-hunters 4   7870 200 8070  
    Kjk 1 3   7806 150 7956  
    LBT-92 4   7530 200 7730  
    Kekäle 3   7467 150 7617  
    Losca 3   7427 150 7577  
    BBC-88 2   7241 100 7341  
      1-2 s.   3-4 s. 5-6 s. Yht.  

Finaali

1. Kjk 1 530   368 302 478  
  2. Kjk 2 529   374 297 500  
  3. Hartke 464   360 376 598  
  4. S-hunters 367   367 466 647  

Takaisin

 

PAIKALLISSARJA  2005-2006

Pelataan kahdessa lohkossa ed. kauden tuloksien perusteella
A-lohkossa
  Hartke, Strikehunters 1, Kjk 3 (N), Kekäle
  - pelataan kaksinkertainen sarja + sijoitusottelukierros
  - lohkon neljänneksi sijoittunut pelaa ottelun B-lohkon voittajaa vastaan
    voittanut joukkue pelaa seur. kaudella A-lohkossa
B-lohkossa
 

Kjk 1, Strikehunters 2, Losca, BBC-88, LBT-92 ja Kjk 2

  - pelataan yksinkertainen sarja + 2 sijoitusottelukierrosta
  - lohkon voittanut joukkue pelaa ottelun A-lohkon neljättä vastaan
    hävinnyt joukkue pelaa seur. kaudella B-lohkossa
Pelit pelataan kuten ennenkin
  - merkinnnän yhteydessä
  - 4 keilaajan joukkueella
  - jokaisen seuran erikoiskilpailun aikana on yksi kierros
  - keskiarvotasoitus on erikoiskilpailun mukainen
  - otteluvoitosta 150 bonuspistettä 
  - tasatilanteessa jaetaan pisteet 75 + 75
  - ottelusiirrot sovittava keskenään sovittaen erikoiskisan aikatauluihin
    (ottelu pelattava ko. kierroksen erikoiskisan aikana)
    ottelusiirrosta on ilmoitettava keilahallille viimeistään ko. viikon tiistaina
    siirrot vahvistaa kilpailutoimikunnan puolesta Hannes Järviluoma

A-LOHKO

peliaika Joukkueet Tulos Voittobonus
 24.9. la  11.45 Hartke - S-hunters 1 4405 - 4775 S-hunters 150
     13.30 Kjk 3 - Kekäle 4690 - 4387 Kjk 3 150
                     
 16.10. su  11.45 Kjk 3 - Hartke 4389 - 4828  Hartke 150
     13.30 Kekäle - S-hunters 1 4581 - 4580  Kekäle 150
                     
 26.11. la  11.45 S-hunters 1 - Kjk 3  4932 - 4859  S-hunters 150
     13.30 Hartke - Kekäle  4847 - 4807  Hartke 150
                     
 15.1. su  11.45 Kekäle - Kjk 3 4943 - 4953 Kjk 3 150
     13.30 S-hunters 1 - Hartke 5070 - 5127  Hartke 150
                     
28.1. la  11.45 S-hunters 1 - Kekäle  5355 - 5583  Kekäle 150 
     13.30 Hartke - Kjk 3  5094 - 4762 Hartke 150 
                     
26.2. su  11.45 Kekäle - Hartke  4800 - 5161  Hartke 150
     13.30 Kjk 3 - S-hunters 1  4928 - 4571 Kjk 3 150
                     
25.3. la  11.45 Hartke - S-hunters 1  4531 - 4802  S-hunters 150
 1.4.   11.45 Kekäle

-

Kjk 3  4651 - 4550 Kekäle 150
                     
8.4. la  11.45 A-lohkon 4.

-

B-lohkovoittaja   

 

 

S-hunters 2 

 
      Kjk 3 - S-hunters 2

4566

- 4672

A-lohkoon

 
                   

 

Tilanne

 

Tulos yht.

Bonus

Tulos

pelit

 
     

Hartke

34743

750

5

33993

7

 
     

Strikehunters 1

34535

450

3

34085

7

 
     

Kekäle

34202

450

3

33752

7

 
     

Kjk 3

33581

450

3

33131

7

 
                   

B-LOHKO

peliaika joukkueet tulos voittobonus
 25.9. su  11.45 Kjk 1 - S-hunters 2 4574 - 4548 Kjk 1 150
     13.30 Losca - BBC-88 0 - 4304 BBC-88 150
 2.10. su  11.45 LBT-92 - Kjk 2 4479 - 4534  Kjk 2 150
                     
 15.10 la  11.45 LBT-92 - BBC-88  4548 - 4287  LBT-92  150
     13.30 Kjk 1 - Kjk 2 4487 - 4408  Kjk 1  150
 22.10. la  11.45 S-hunters 2 - Losca  4563 4393 S-hunters  150
                     
19.11. su  11.45 Losca - Kjk 1  4635 - 4655 Kjk 1 150 
     13.30 S-hunters 2 - LBT-92 4664 - 4532 S-hunters 150
20.11. su  11.45 Kjk 2 - BBC-88 4972 - 4405 Kjk 2 150
                     
 7.1. la  11.45 S-hunters 2 - Kjk 2  5131 - 4659 S-hunters 150
 14.1. la  11.45 BBC-88 - Kjk 1 4710 - 4767  Kjk 1 150 
     13.30 Losca - LBT-92  5043 - 4379 Losca 150
                     
29.1. su  11.45 Kjk 1 - LBT-92  4929 - 4719 Kjk 1 150
    13.30 Kjk 2 - Losca 4739 - 4804 Losca 150
5.2. su  11.45 BBC-88 - S-hunters 2  5039 - 5043 S-hunters 150
                     
25.2. la  11.45 S-hunters 2 - BBC-88 4714 - 4772 BBC-88 150
     13.30 Kjk 1 - LBT-92  4711 - 4735 LBT-92 150
     15.45 Kjk 2 - Losca 4577 - 4613  Losca 150
                     
26.3. su  11.45 LBT-92 - Losca  4413 - 4820 Losca 150
     13.30 Kjk 2 - BBC-88  4562 - 4644 BBC-88 150
     15.45 S-hunters 2 - Kjk 1 4757 - 4440 S-hunters 150
                     
8.4. la  11.45 A-lohkon 4. - B-lohkon voittaja    

S-hunters 2 

 
      Kjk 3 - Strikehunters 2

 4566

- 4672

A-lohkoon

 
                   
     

Tilanne

 

Tulos yht.

Bonus

Tulos

Pelit

 

      Strikehunters 2

34170

750

5

33420

7

 
      Kjk 1 33323 750 5 32573 7  
      Kjk 2 32751 300 2 32451 7  
      BBC-88 32611 450 3 32161 7  
      LBT-92 32105 300 2 31805 7  
      Losca 28908 600 4 28308 7  
                   

Takaisin