ERIKOISKISAT 2017-2018

 LosCa 30 v. Juhlaturnaus  11.09. - 29.10.2017  LosCa ry
 SyysSäpinät tempauskisa  7.8. - 26.11.2017  Kilpailutoimikunta
 CD Turnaus 1-4  11.9. 2017- 1.4.2018  Kilpailutoimikunta
 Liitontempaus 1-4    11.9.2017 - 1.4.2018  Kilpailutoimikunta
 KeilaGolf2017 tulokset  4. - 10.9.2017  Kilpailutoimikunta / Botnia Golf
 HinkuTiimi turnaus  30.10. - 10.12.2017  Kjk ry
 CD Turnaus 2  30.10. - 10.12.207  Kilpailutoimikunta
 Liitontempaus 2  30.10. - 10.12.2017  Kilpailutoimikunta
 30 v-Juhlakisa/hallimestaruus  11.12. - 31.12.2017  Kauhajoen Keilailuliitto ry
 Kinkkkukisa 3x3 s.  27.11. - 19.12.2017  Kjk ry
 Lakeus tournament  1.1. - 11.2.2018  BBC-88 ry
 Talviset Täpinät 1-4  8.1. - 29.4.2018  Veteraanitoimikunta
 Strikehunters 20 v. Juhlakilpailu  12.2. - 1.4.2018  Strikehunters ry
 Liitonmestaruus 2018  9. - 22.4.2018  Kilpailutoimikunta
 KevätKunkku 2018  23.4. - 26.5.2018  Kilpailutoimikunta
 

Liitonmestaruus 2018

Veteraanit

Kauhajoen Keilahalli, Liiton mestaruus 2018, veteraanit ikätas., 09.04.2018-22.04.2018
FINAALIIN  12 parasta 27.4.  15.00
Si Nimi, Seura Lk Tulos Tas Yht.1 Tulos Tas Yht.2 Yhteensä
1 Koivisto Aila, KJK B 1674 128 1802 1491 128 1619 3421
2 Kohtanen Terttu, KJK B 1609 96 1705 1553 96 1649 3354
3 Väli-Torala Pentti, Losca B 1626 24 1650 1536 24 1560 3210
4 Myllymäki Antti, Strikehunters B 1531 72 1603 1434 72 1506 3109
5 Orpana Juha, Losca B 1578 8 1586 1507 8 1515 3101
6 Purola Taisto, KJK B 1485 112 1597 1392 112 1504 3101
7 Kallio Heikki, KJK C 1426 136 1562 1385 136 1521 3083
8 Mäenpää Esa, Losca C 1467 104 1571 1393 104 1497 3068
9 Luoma-Kuutti Jukka, Strikehunters C 1566 32 1598 1419 32 1451 3049
10 Miettinen Veijo, KJK B 1578 88 1666 1265 88 1353 3019
11 Lusa Heikki, KJK C 1349 176 1525 1302 176 1478 3003
12 Kokko Pekka, BBC-88 B 1485 24 1509 1400 24 1424 2933
13 Koski Marita, KJK C 1428 72 1500 1355 72 1427 2927
14 Pietari Paavo, KJK C 1359 112 1471 1344 112 1456 2927
15 Vanhanen Markku, BBC-88 C 1462 32 1494 1396 32 1428 2922
16 Ojanen Matti, KJK B 1431 64 1495 1342 64 1406 2901
17 Kulmala Lauri, Losca B 1434 24 1458 1412 24 1436 2894
18 Hautala Pentti, KJK C 1379 80 1459 1328 80 1408 2867
19 Viitanen Asko, KJK C 1411 48 1459 1342 48 1390 2849
20 Mäkiranta Anna-Liisa, KJK C 1278 176 1454 1218 176 1394 2848
21 Nätkinniemi Matti, KJK C 1345 80 1425 1339 80 1419 2844
22 Korkeaviita Kalevi, Strikehunters B 1465 32 1497 1276 32 1308 2805
23 Mäki-Ketola Jarmo, Losca C 1367 48 1415 1328 48 1376 2791
24 Kohtanen Tapani, KJK C 1406 40 1446 1269 40 1309 2755
25 Ylikärppä Jaakko, Losca C 1357 8 1365 1331 8 1339 2704
26 Lehtineva Marja-Leena, KJK C 1230 112 1342 1222 112 1334 2676
27 Koski Taisto, KJK C 1339 24 1363 1283 24 1307 2670
28 Tuisku Matti, KJK B 1503 40 1543 0 0 0 1543
29 Mäki-Marttunen Heikki, Losca D 1220 128 1348 0 0 0 1348
30 Taipalus Matti, BBC-88 C 1322 8 1330 0 0 0 1330
31 Einola Jorma, BBC-88 C 1268 56 1324 0 0 0 1324
32 Hanka Hilkka, KJK D 1124 152 1276 0 0 0 1276
33 Hakala Tauno, Losca C 1175 40 1215 0 0 0 1215
34 Saukko Esa, Losca D 1087 24 1111 0 0 0 1111
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 61
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 22.04.2018 15:37 Webmaster
 FINAALI  27.4. klo 15
 VETERAANIT
 Ikätas.
 Naiset + 8/s.
lk Alkukilp.
8 + 8 s.
Finaali
6 s.
Yht.
16 + 6 s.
Pudotus
4 vs. 3
Pudotus
V vs. 2
Pudotus
V vs. 1
1. Koivisto Aila  Kjk B 3421 1282 4703     447
2. Väli-Torala Pentti  Losca B 3210 1238 4448 218 226 386
3. Kohtanen Terttu  Kjk B 3354 1305 4649   205  
4. Purola Taisto  Kjk B 3101 1262 4363 213    
5. Myllymäki Antti  Strikehunters B 3109 1152 4261      
6. Kallio Heikki  Kjk C 3083 1178 4261      
7. Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters C 3049 1127 4176      
8. Mäenpää Esa  Losca C 3068 1049 4117      
9. Miettinen Veijo  Kjk B 3019 1047 1066      
10. Kokko Pekka  BBC-88 B 2933 925 3858      
11. Orpana Juha  Losca B 3101 0 3101      
12. Lusa Heikki  Kjk C 3003 0 3003      
Finaalin tulokset sarjoittain Pudotuspelit sarjoittain

Miehet A

Kauhajoen Keilahalli, Liiton mestaruus 2018 Miehet A, 09.04.2018-22.04.2018
FINAALIIN 6 parasta 29.4.  klo 13.30
Si Nimi, Seura Lk Tulos Tas Yht.1 Tulos Tas Yht.2 Yhteensä
1 Hyytiä Tatu, Strikehunters M 1817 0 1817 1746 0 1746 3563
2 Korpi Artturi, Strikehunters A 1707 0 1707 1668 0 1668 3375
3 Väli-Torala Pentti, Losca B 1626 0 1626 1536 0 1536 3162
4 Ojala Arto, Strikehunters B 1606 0 1606 1513 0 1513 3119
5 Orpana Juha, Losca B 1578 0 1578 1507 0 1507 3085
6 Kuusinen Kari, Losca B 1530 0 1530 1456 0 1456 2986
7 Myllymäki Antti, Strikehunters B 1531 0 1531 1434 0 1434 2965
8 Ojala Esko, Strikehunters B 1486 0 1486 1464 0 1464 2950
9 Hakala Kai, Strikehunters B 1566 0 1566 1380 0 1380 2946
10 Kokko Pekka, BBC-88 B 1485 0 1485 1400 0 1400 2885
11 Purola Taisto, KJK B 1485 0 1485 1392 0 1392 2877
12 Pättikangas Teppo, Strikehunters B 1485 0 1485 1372 0 1372 2857
13 Kulmala Lauri, Losca B 1434 0 1434 1412 0 1412 2846
14 Miettinen Veijo, KJK B 1578 0 1578 1265 0 1265 2843
15 Ojanen Matti, KJK B 1431 0 1431 1342 0 1342 2773
16 Korkeaviita Kalevi, Strikehunters B 1465 0 1465 1276 0 1276 2741
17 Myllymäki Juha, Strikehunters A 1633 0 1633 0 0 0 1633
18 Tuisku Matti, KJK B 1503 0 1503 0 0 0 1503
19 Einola Timo, BBC-88 B 1327 0 1327 0 0 0 1327
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 35
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 22.04.2018 13:55 Webmaster
 FINAALI  29.4. klo 13.30
 MIEHET  A
  lk Alkukilp.
8 + 8 s.
Finaali
6 s.
Yht.
16 + 6 s.
Pudotus
3 vs. 2
Pudotus
V vs. 1
 1. Orpana Juha  Losca B 3085 1235 4320 201 361
 2. Hyytiä Tatu  Strikehunters M 3563 1277 4840   351
 3. Väli-Torala Pentti  Losca B 3162 1212 4374 194  
 4. Ojala Arto  Strikehuners B 3119 1171 4290    
 5. Kuusinen Kari  Losca B 2986 1217 4203    
 6. Korpi Artturi  Strikehunters B 3375 0 3375    
          Finaalin tulokset sarjoittain Pudotuspelit sarjoittain

Miehet B

Kauhajoen Keilahalli, Liiton mestaruus 2018 Miehet B,  09.04.2018-22.04.2018
FINAALIIN  6 parasta  29.4.  klo 13.30
Si Nimi, Seura Lk Tulos Tas Yht.1 Tulos Tas Yht.2 Yhteensä
1 Luoma-Kuutti Jukka, Strikehunters C 1566 0 1566 1419 0 1419 2985
2 Peltoharju Jari, KJK C 1471 0 1471 1465 0 1465 2936
3 Mäenpää Esa, Losca C 1467 0 1467 1393 0 1393 2860
4 Vanhanen Markku, BBC-88 C 1462 0 1462 1396 0 1396 2858
5 Tuppi Samu, Strikehunters C 1519 0 1519 1337 0 1337 2856
6 Kallio Heikki, KJK C 1426 0 1426 1385 0 1385 2811
7 Koskimäki Jari, Losca C 1466 0 1466 1343 0 1343 2809
8 Auressalmi Kari, Losca C 1498 0 1498 1304 0 1304 2802
9 Myllyniemi Antti, BBC-88 C 1410 0 1410 1366 0 1366 2776
10 Storås Thomas, Losca C 1430 0 1430 1329 0 1329 2759
11 Viitanen Asko, KJK C 1411 0 1411 1342 0 1342 2753
12 Taipalus Matti, BBC-88 C 1412 0 1412 1322 0 1322 2734
13 Hautala Pentti, KJK C 1379 0 1379 1328 0 1328 2707
14 Pietari Paavo, KJK C 1359 0 1359 1344 0 1344 2703
15 Mäki-Ketola Jarmo, Losca C 1367 0 1367 1328 0 1328 2695
16 Ylikärppä Jaakko, Losca C 1357 0 1357 1331 0 1331 2688
17 Nätkinniemi Matti, KJK C 1345 0 1345 1339 0 1339 2684
18 Kohtanen Tapani, KJK C 1406 0 1406 1269 0 1269 2675
19 Lusa Heikki, KJK C 1349 0 1349 1302 0 1302 2651
20 Koski Taisto, KJK C 1339 0 1339 1283 0 1283 2622
21 Leppäranta Seppo, Losca C 1302 0 1302 1239 0 1239 2541
22 Myllyniemi Sami, BBC-88 C 1266 0 1266 1174 0 1174 2440
23 Korpi Mikko, Strikehunters C 1411 0 1411 0 0 0 1411
24 Einola Jorma, BBC-88 C 1268 0 1268 0 0 0 1268
25 Välimäki Jukka, BBC-88 C 1264 0 1264 0 0 0 1264
26 Mäki-Marttunen Heikki, Losca D 1220 0 1220 0 0 0 1220
27 Hakala Tauno, Losca C 1175 0 1175 0 0 0 1175
28 Saukko Esa, Losca D 1087 0 1087 0 0 0 1087
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 50
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 22.04.2018 13:57 Webmaster
 FINAALI  29.4. klo 13.30
 MIEHET  B
  lk Alkukilp.
8 + 8 s.
Finaali
6 s.
Yht.
16 + 6 s.
Pudotus
3 vs. 2
Pudotus
V vs. 1
 1. Vanhanen Markku  BBC-88 C 2858 1137 3995 235 464
 2. Peltoharju Jari  Kjk C 2936 1140 4076   373
 3. Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters C 2985 974 3959 157  
 4. Mäempää Esa  Losca C 2860 1037 3897    
 5. Kallio Heikki  Kjk C 2811 1010 3821    
 6. Tuppi Samu  Strikehunters C 2856 953 3809    
Finaalin tulokset sarjoittain Pudotuspelit sarjoittain

 

JOUKKUEET

 2 x 8 s.  Miehet A    
1. Strikehunters 1  Hyytiä T 1746, Korpi A 1668 3414
2. LosCa 1  Orpana J 1578, Kuusinen K 1530 3108
3. LosCa 2  Väli-Torala P 1626, Kulmala L 1434 3060
4. Kjk 1  Miettinen V 1578, Ojanen M 3009
5. Strikehunters 4  Myllymäki A 1531, Hakala K 1380 2911
6. Strikehuners 2  Ojala A 1513, Pättikangas T 1372 2885
7. BBC-88  Kokko P 1485, Einola T 1327 2812
8. Strikehunters 3  Ojala E 1464, Korkeaviita K 1276 2740
9. Strikehunters 5  Myllymäki J 1633, Välkkilä T - 1633
10. Kjk 2  Pietari P 1344, Hakanen S - 1344
 
 4 x 8 s. Miehet  A    
1. Strikehunters 1  Hyytiä T 1817, Korpi A 1707, Ojala A 1606, Luoma-Kuutti J 1419 6549
2. LosCa   Väli-Torala P 1536, Orpana J 1507, Kuusinen K 1456, Kulmala L 1412 5911
3. Strikehunters 2  Ojala E 1486, Pättikangas T 1485, Korkeaviita 1465, Myllymäki A 1434 5870
4. Kjk  Pietari P 1359, Ojanen M 1342, Miettinen V 1265, Hakanen S - 3966

 

 2 x 8 s.  Miehet B    
1. Strikehunters  Luoma-Kuutti J 1566, Tuppi S 1337 2903
2. Kjk 3  Peltoharju J 1465, Viitanen A 1411 2876
3. BBC-88 1  Vanhanen M 1396, Myllyniemi A 1366 2762
4. LosCa 4  Storås T 1430, Mäki-Ketola J 1328 2758
5. Kjk 4  Kohtanen T 1406, Lusa H 1349 2755
6. LosCa 3  Mäenpää E 1393, Koskimäki J 1343 2736
7. Kjk 1  Purola T 1392, Nätkinniemi MN 1339 2731
8. Kjk 2  Kallio Heikki 1385, Koski T 1283 2668
9. LosCa 2  Ylikärppä J 1331, Leppäranta S 1302 2633
10. BBC-88 2  Taipalus M 1322, Einola J 1268 2590
11. BBC-88 3  Myllyniemi S 1266, Välimäki J 1264 2530
12. LosCa 1  Auressalmi K 1304, Hakala T 1175 2479
13. Kjk 5  Hautala Pentti 1328, Taskinen J 1328
 
 4 x 8 s.  Miehet B    
1.  LosCa 2  Mäenpää E 1467, Koskimäki J 1466, Mäki-Ketola J 1367, Storås T 1329 5629
2. Kjk 1  Purola T 1485, Kallio H 1426, Nätkinniemi M 1345, Koski T 1339 5595
3. BBC-88  Vanhanen M 1462, Taipalus M 1412, Myllyniemi A 1410, Myllyniemi S 1174 5458
4. Kjk 2  Peltoharju J 1471, Viitanen A 1342, Lusa H 1302, Kohtanen T 1269 5384
2. LosCa 1  Auressalmi K 1498, Ylikärppä J 1357, Leppäranta S 1239, Hakala T - 4094

 

 2 x 8 s.  Naiset  tas. 155-190/70%  
1. Kjk 1  Kohtanen T 1553, Koivisto A 1491, tas 32 3076
2. Kjk 3  Lehtineva M-L 1230, Koski M 1355, tas. 288 2873
3. Kjk 2  Mäkiranta Anna-Liisa 1278, Peltonen A 1124, tas 328 2730
 
4 x 8 s. Naiset  tas. 155-190/70%  
1. Kjk  Koivisto A 1674, Kohtanen T 1609, Mäkiranta A-L 1218, Peltonen A -, tas. 200 4701

 

Talviset Täpinät 2018

Talviset Täpinät  2018

1. jakso

2. jakso 3. jakso 4. jakso Yht.
 Finaalin 12 parasta 
 30.4. klo 18.15
 Pelitapa: 6 s. pistekisa
2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. Sijapist.
Lusa Heikki 1354 20 1343 18 1237 6 1322 16 60
Purola Taisto 1280 9 1325 14 1254 10 1345 18 51
Koivisto Aila 1318 12 0 0 1294 16 1368 20 48
Kallio Heikki 1279 8 1329 16 1284 14 1242 6 44
Tuomaala Feetu 1244 5 1285 10 1397 20 1247 7 42
Pietari Paavo 1278 7 0 0 1368 18 1311 14 39
Mäenpää Esa 1335 14 1190 5 1244 7 1282 9 35
Taskinen Jaakko 1276 6 1371 20 581 0 1248 8 34
Kokko Olavi 1348 18 1096 2 1269 12 0 0 32
Hakala Tauno 1348 16 1277 7 1236 5 1185 1 29
Mäki-Ketola Jarmo 0 0 1282 9 1245 8 1290 12 29
Ylikärppä Jaakko 1295 10 1274 6 1254 9 1211 3 28
Tuisku Matti 1170 2 1305 12 1235 4 0 0 18
Koivisto Eero 1196 3 1158 4 1189 1 1288 10 18
Mäkiranta Anna-Liisa 1200 4 1280 8 1230 3 1199 2 17
Hautala Pentti 1095 0 1137 3 1220 2 1226 4 9
Luoma-Kuutti Jukka 0 0 0 0 0 0 1229 5 5
Koivisto Elmeri 1146 1 0 0 0 0 0 0 1
Hallivuori Jaakko 1065 0 0 0 0 0 0 0 0

Suorituksia yhteensä

123 87 131 92 433

 Talviset Täpinät

1. sarja 2. sarja 3. sarja 4. sarja 5. sarja 6. sarja yht.

 Finaali 30.4.

tulos
tas.
sija
pist
tulos
tas.
sija
pist
tulos
tas.
sija
pist
tulos
tas.
sija
pist
tulos
tas.
sija
pist
tulos
tas.
sija
pist
1. Purola Taisto 240 10 203 7 232 10 213 9 253 12 219 12 60
2. Kokko Olavi 262 12 233 12 192 5 211 7 207 7 215 9 52
3. Kallio Heikki 247 11 169 3 223 9 204 7 221 9 199 8 47
4. Mäenpää Esa 237 9 223 10 247 11 188 4 190 3 211 9 46
5. Ylikärppä Jaakko 214 7 186 5 189 4 225 10 250 11 198 7 44
6. Lusa Heikki 177 3 213 8 248 12 192 5 198 4 219 11 43
7. Taskinen Jaakko 214 6 216 9 208 7 233 11 199 5 168 3 41
8. Pietari Paavo 181 4 194 6 206 6 254 12 200 6 189 5 39
9. Mäki-Ketola Jarmo 218 8 226 11 187 3 183 3 210 8 193 6 39
10. Koivisto Aila 185 5 177 4 218 8 197 6 239 10 185 4 37
11. Tuomaala Feetu                         0
12. Hakala Tauno                         0

 

Kinkkukisa 2017

 Kinkkukisa 2017
   lopputulokset 19.12.
3 s 3 s. 3 s. Yht.
Matti Tuisku 616 688 649 1953
Paavo Pietari 682 628 627 1937
Arto Ojala 629 659 640 1928
Pentti Väli-Torala 588 605 711 1904
Jaakko Ylikärppä 638 676 583 1897
Kari Kuusinen 616 609 662 1887
Heikki Kallio 661 593 609 1863
Eero Koivisto 602 616 634 1852
Feetu Tuomaala 604 654 581 1839
Aila Koivisto 606 616 616 1838
Tauno Hakala 587 600 614 1801
Anna-Liisa Mäkiranta 615 622 559 1796
Esko Ojala 583 547 649 1779
Pentti Hautala 593 575 598 1766
Juha Orpana 565 547 632 1744
Antti Myllyniemi 614 662 0 1276
Teppo Pättikangas 608 636 0 1244
Heikki Lusa 586 602 0 1188
Jaakko Taskinen 579 600 0 1179
Veijo Miettinen 569 590 0 1159
Jukka Luoma-Kuutti 549 522 0 1071
Jari Koskimäki 501 0 0 501

 

Strikehunters 20 v. Juhlakilpailu

 Strikehunters 20 v.
 Juhlakilpailun Finaali
 1.4.2018
 Seura Lk Alkukilp.
tulos
6 s.
Finaalin
6 s.
5 v. 4
1 s.
V v. 3
1 s.
V v. 2
1 s.
V v. 1
2 s.
1. Vähä-Koivisto Kati WRB, Seinäjoki B 1318 1278       404
2. Virtanen Tero TPS, Turku A 1313 1202 225 225 237 379
3. Korpi Artturi Strikehunters, Kauhajoki A 1356 1269     184  
4. Saari Kari WRB, Seinäjoki M 1290 1253   201    
5. Kivelä Riku-Petteri WRB, Seinäjoki M 1369 1249 224      
6. Pättikangas Teppo Strikehunters, Kauhajoki B 1340 1198        
7. Hyytiä Tatu Strikehunters, Kauhajoki M 1274 1197        
8. Koskimäki Jari Losca C 1294 1189        
9. Tammi Jari-Pekka BBC-88, Kauhajoki C 1335 1142        
10. Korpi Valtteri Strikehunters, Kauhajoki C 1281 1125        
11. Ojala Arto Strikehunters, Kauhajoki B 1304 1022        
12. Kohtanen Terttu Kjk, Kauhajoki B 1346 0        

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

HinkuTiimi turnaus

 HinkkuTiimi turnaus
 FINAALI  11.12.2017
    tulosjärjestys
     sijalukupistein
  1. sarja 2. sarja 3. sarja 4. sarja 5. sarja 6. sarja Tulos +
tas.
Yht.
YHT.
sija-
pisteet
tas./s tulos sijap. tulos sijap. tulos sijap. tulos sijap. tulos sijap. tulos sijap.
1.  Korkeaviita Kalevi 15 171 4 239 17 269 18 262 18 235 17 211 14 1387 88
2.  Pättikangas Teppo 16 219 15 206 13 220 16 201 9 221 15 231 18 1298 86
3.  Kokko Pekka 17 246 18 188 9 242 17 204 12 188 5 208 13 1276 74
4.  Pietari Paavo 22 229 17 203 12 185 6 219 16 203 11 204 11 1243 73
5.  Lauhaluoma Markku 25 214 14 207 14 206 13 203 10 193 6 220 16 1243 73
6.  Välimäki Jukka 28 176 5 214 15 190 8 217 15 269 18 207 12 1273 73
7.  Korpi Valtteri 26 227 16 270 18 182 5 206 13 152 2 204 10 1241 64
8.  Tuisku Matti 21 203 12 191 11 197 9 203 11 221 14 184 4 1199 61
9.  Tuomaala Fetu 26 192 9 163 2 214 14 196 7 205 13 216 15 1186 60
10. Taskinen Jaakko 29 188 8 185 8 217 15 197 8 195 8 199 8 1181 55
11. Korpi Artturi 6 204 13 184 7 198 10 154 1 226 16 193 7 1159 54
12. Luoma-Kuutti Jukka 22 177 6 190 10 177 3 194 6 204 12 230 17 1172 54
13. Peltonen Heikki 13 197 10 227 16 200 11 173 2 198 9 190 5 1185 53
14. Leppäranta Seppo 23 161 2 177 5 201 12 215 14 201 10 191 6 1146 49
15. Kallio Heikki 25 182 7 182 6 178 4 194 5 155 3 202 9 1093 34
16. Ylikärppä Jaakko 25 155 1 173 4 189 7 238 17 137 1 178 2 1070 32
17. Myllyniemi Sami 34 201 11 165 3 170 1 191 4 183 4 160 1 1070 24
18. Väli-Torala Pentti 15 166 3 155 1 171 2 174 3 193 7 182 3 1041 19
  Alkukilpailun tulokset

 

Losca 30 v. Juhlaturnaus

 LosCa 30 v.  Juhlaturnauksen 
 finaali 30.10.2017
 Seura Lk Alkukilp.
tulos
6 s.
Finaalin
6 s.
Round
Robin
3 s.
Bonus
a´30
Tas. Yht.
1. Kivelä Riku-Petteri WRB, Seinäjoki M 1357 1274 646 90 0 2010
2. Myllyniemi Antti BBC-88, Kauhajoki C Turbo 249 1339 552 30 75 1996
3. Väli-Torala Pentti Losca, Kauhajoki B Turbo 275 1269 571 60 48 1948
4. Pättikangas Teppo Strikehunters, Kauhajoki B 1340 1260 508 0 51 1819
5. Korpi Valtteri Strikehunters, Kauhajoki  C 1348 1240        
6. Peltonen Heikki For Fun, Seinäjoki B 1361 1236        
7. Korpi Artturi Strikehunters, Kauhajoki B 1448 1230        
8. Kokko Olavi For Fun, Seinäjoki B 1350 1226        
9. Orpana Juha Losca, Kauhajoki B 1343 1184        
10. Lampi Timo SQB Bowlers, Seinäjoki B 1347 1156        
11. Kokko Sami Sisu, Seinäjoki B 1344 1152        
12. Väli-Torala Ville SQB Bowlers, Seinäjoki B Turbo 260 1109        

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

SyysSäpinät 2017

 SyysSäpinät 2017 1. jakso 2. jakso 3. jakso 4. jakso Yht.
   12  parasta finaaliin 7.8.-3.9. 4.9.-1.10. 2.10.-29.10. 30.10.-26.11.  
   4.12. klo 19.00 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. Sijapist.
Pietari Paavo 1350 20 1277 4 1319 14 1362 18 56
Ylikärppä Jaakko 1329 18 1301 10 1362 18 1249 7 53
Koivisto Aila 1271 14 1375 16 1389 20 1191 1 51
Lusa Heikki 1328 16 1323 14 1254 5 1255 8 43
Purola Taisto 0 0 1311 12 1315 12 1284 12 36
Hakala Tauno 0 0 1297 9 1335 16 1274 10 35
Kokko Olavi 0 0 1390 20 1303 10 1219 4 34
Tuisku Matti 0 0 1285 5 1288 9 1382 20 34
Kallio Heikki 0 0 1286 7 1258 6 1297 14 27
Mäkiranta Anna-Liisa 1239 10 1286 6 1267 7 1218 3 26
Koivisto Elmeri 1165 5 1255 3 1150 0 1324 16 24
Miettinen Veijo 0 0 1386 18 1238 3 1212 2 23
Mäenpää Esa 0 0 1172 0 1281 8 1271 9 17
Koski Taisto 1245 12 1210 0 1097 0 1106 0 12
Hautala Pentti 0 0 1288 8 1244 4 1134 0 12
Koivisto Eero 1110 4 1142 0 1202 2 1228 5 11
Nurmela Erkki 1236 9 605 0 0 0 537 0 9
Koski Marita 1220 8 1215 0 1065 0 1170 0 8
Luoma-Kuutti Jukka 1186 6 1252 2 0 0 0 0 8
Ojanen Matti 1192 7 1251 1 0 0 1156 0 8
Taskinen Jaakko 0 0 1162 0 1198 1 1230 6 7
Hallivuori Jaakko 1071 3 1216 0 1097 0 1176 0 3
Tuomaala Feetu 612 2 1165 0 0 0 0 0 2

Suorituksia yhteensä 

72   116   126   123 437
 SyysSäpinät Finaali   1. sarja 2. sarja 3. sarja 4. sarja 5. sarja 6. sarja Tulos YHT.
  tulosjärjestys sijalukupistein

tas./
s

tulos
tas.
sija-
pist.
tulos
tas.
sija-
pist.
tulos
tas.
sija-
pist.
tulos
tas.
sija-
pist.
tulos
tas.
sija-
pist.
tulos
tas.
sija-
pist.
tas.
yht.
sijapist.
1.  Kokko Olavi 15 196 8 252 11 218 11 207 10 196 7 202 8 1271 55
2.  Lusa Heikki 35 204 10 198 8 214 8 186 6 233 12 211 10 1246 54
3.  Tuisku Matti 23 198 9 210 9 181 4 192 8 217 10 219 11 1217 51
4.  Pietari Paavo 28 164 2 274 12 231 12 160 5 197 8 210 9 1236 48
5.  Hakala Tauno 33 181 5 188 6 218 10 235 12 187 5 174 5 1183 43
6.  Mäkiranta Anna-Liisa 35 216 11 196 7 215 9 153 2 204 9 173 4 1157 42
7.  Miettinen Veijo 20 178 4 226 10 201 7 159 4 181 3 244 12 1189 40
8.  Ylikärppä Jaakko 25 184 6 181 3 193 5 213 11 224 11 146 2 1141 38
9.  Kallio Heikki 33 221 12 185 4 180 3 186 7 193 6 182 6 1147 38
10.  Purola Taisto 25 190 7 185 5 168 2 194 9 185 4 167 3 1089 30
11.  Koivisto Aila 16 172 3 153 2 197 6 155 3 178 2 194 7 1049 23
12. Koivisto Elmeri 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

 

CD Turnaus

  CD-TURNAUS   2017-18

   12 parasta sijoituspisteiden 
    yhteismäärän mukaan
   
FINAALIIN  12.5.  klo 11.30

1. osakilpailu
Losca
Juhlaturnaus
2. osakilpailu
HinkuTiimi
turnaus
3. osakilpailu
Lakeus
tournament
4. osakilpailu
Strikehunters
Juhlakisa
 

Sijaluku

pisteet

 yht.

tulos sijaluku
pisteet
 tulos sijaluku
pisteet
tulos sijaluku
pisteet
 tulos sijaluku
pisteet
Korpi Valtteri Strikehunters, Kauhajoki 1348 20 1302 13 1217 0 1281 13 46
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters, Kauhajoki 1306 16 1275 3 1318 16 1251 5 40
Ylikärppä Jaakko Losca, Kauhajoki 1301 9 1293 11 1269 6 1274 11 37
Myllyniemi Antti BBC-88, Kauhajoki 1286 5 1266 0 1323 20 1249 4 29
Auressalmi Kari Losca, Kauhajoki 1293 7 1270 0 1272 9 1257 7 23
Välimäki Jukka BBC-88, Kauhajoki 1289 6 1315 16 1181 0 1200 0 22
Tammi Jari-Pekka BBC-88, Kauhajoki 1228 0 1074 0 1181 0 1335 20 20
Tuisku Matti KJK, Kauhajoki 1217 0 1317 20 0 0 0 0 20
Koskimäki Jari Losca, Kauhajoki 1272 2 1218 0 1233 0 1294 16 18
Myllyniemi Sami BBC-88, Kauhajoki 1281 4 1290 7 1184 0 1252 6 17
Leppäranta Seppo Losca, Kauhajoki 1303 11 1284 5 1224 0 1228 0 16
Pietari Paavo KJK, Kauhajoki 1278 3 1273 1 1305 11 1227 0 15
Haavisto Matti Sisu, Seinäjoki 1305 13 0 0 0 0 0 0 13
Taipalus Matti BBC-88, Kauhajoki 1111 0 1232 0 1315 13 1082 0 13
Lauhaluoma Markku Närpes BC, Närpiö 1186 0 1292 9 1165 0 1130 0 9
Storås Thomas Losca, Kauhajoki 1148 0 1163 0 1229 0 1260 9 9
Korpi Mikko Strikehunters, Kauhajoki 1248 0 1197 0 1269 7 1218 0 7
Hakala Tauno Losca, Kauhajoki 1197 0 1193 0 1259 4 1241 2 6
Taskinen Jaakko KJK, Kauhajoki 0 0 1289 6 1137 0 0 0 6
Tuomaala Fetu KJK, Kauhajoki 0 0 1277 4 1161 0 1234 1 5
Vanhanen Markku BBC-88, Kauhajoki 1209 0 1217 0 1263 5 1230 0 5
Linzen Mikael C.B. Närpiö 0 0 0 0 0 0 1244 3 3
Mäenpää Esa Losca, Kauhajoki 1203 0 1154 0 1258 3 1204 0 3
Kallio Heikki KJK, Kauhajoki 1209 0 1275 2 1202 0 1232 0 2
Mäki-Ketola Jarmo Losca, Kauhajoki 1216 0 1226 0 1250 2 1231 0 2
Kohtanen Tapani KJK, Kauhajoki 1206 0 1162 0 1245 1 1185 0 1
Peltonen Anne KJK, Kauhajoki 1269 1 1207 0 1240 0 1158 0 1
Ala-Kokko Juhani KJK, Kauhajoki 0 0 895 0 0 0 0 0 0
Ala-Louko Seppo Ke-57, Seinäjoki 0 0 1174 0 0 0 0 0 0
Ala-Louko Sisko Ke-57, Seinäjoki 0 0 1105 0 0 0 0 0 0
Ala-Riihimäki Markku Ke-57, Seinäjoki 0 0 1050 0 0 0 0 0 0
Autio Miika SQB Bowlers, Seinäjoki 0 0 0 0 0 0 1064 0 0
Berg Alf Närpes BC, Närpiö 0 0 0 0 0 0 1192 0 0
Einola Jorma BBC-88, Kauhajoki 1162 0 1047 0 1138 0 1219 0 0
Einola Raimo BBC-88, Kauhajoki 1018 0 0 0 0 0 1051 0 0
Einola Raine Strikehunters, Kauhajoki 1014 0 0 0 0 0 1135 0 0
Hallivuori Jaakko BBC-88, Kauhajoki 1110 0 1145 0 1065 0 0 0 0
Hautala Pentti KJK, Kauhajoki 1245 0 1173 0 1170 0 1115 0 0
Järviluoma Hannes BBC-88, Kauhajoki 0 0 1090 0 1138 0 1203 0 0
Kangasmäki Esa Losca, Kauhajoki 0 0 0 0 0 0 1044 0 0
Kastinen Riku Juwel-Team, Hämeenlinna 0 0 0 0 0 0 1064 0 0
Keski-Hakuni Jaakko Sisu, Seinäjoki 1133 0 0 0 0 0 0 0 0
Koivisto Eero KJK, Kauhajoki 1116 0 1188 0 1191 0 991 0 0
Kokko Joonas SQB Bowlers, Seinäjoki 1184 0 0 0 980 0 0 0 0
Koski Marita KJK, Kauhajoki 1196 0 1170 0 0 0 0 0 0
Koski Taisto KJK, Kauhajoki 1177 0 1100 0 1202 0 1202 0 0
Kronlund Roger Närpes BC, Närpiö 0 0 1057 0 0 0 0 0 0
Laitinen Ritva KJK, Kauhajoki 1076 0 1207 0 0 0 0 0 0
Lehtinen Veikko KroKo, Seinäjoki 1114 0 1112 0 0 0 0 0 0
Lehtineva Marja-Leena KJK, Kauhajoki 0 0 1161 0 1135 0 1136 0 0
Lusa Heikki KJK, Kauhajoki 1171 0 1254 0 1182 0 0 0 0
Mannila Kari Losca, Kauhajoki 1143 0 1138 0 1178 0 0 0 0
Mäenpää Raimo Losca, Kauhajoki 1160 0 1151 0 1157 0 0 0 0
Mäki Harri Bowling Bud´s, Seinäjoki 1184 0 0 0 0 0 0 0 0
Mäki-Marttunen Heikki Losca, Kauhajoki 1054 0 0 0 1100 0 1135 0 0
Mäkiranta Anna-Liisa KJK, Kauhajoki 1237 0 1182 0 1190 0 1185 0 0
Mäkiranta Jari BBC-88, Kauhajoki 0 0 0 0 1210 0 0 0 0
Mäkynen Antero Ke-57, Seinäjoki 0 0 1019 0 0 0 0 0 0
Nurmela Erkki KJK, Kauhajoki 997 0 1112 0 1110 0 1139 0 0
Nätkinniemi Matti KJK, Kauhajoki 1208 0 1181 0 1132 0 1119 0 0
Paavilainen Sauli BBC-88, Kauhajoki 1043 0 0 0 1079 0 0 0 0
Palmu Tarmo Närpes BC, Närpiö 1238 0 1202 0 1186 0 1193 0 0
Peltoharju Jari KJK, Kauhajoki 1126 0 1251 0 1152 0 1211 0 0
Peltokangas Pauli Strikehunters, Kauhajoki 0 0 0 0 0 0 1105 0 0
Pohjavirta Hannele BBC-88, Kauhajoki 0 0 1016 0 1055 0 0 0 0
Saarikoski Marja-Liisa KJK, Kauhajoki 0 0 1042 0 0 0 0 0 0
Saukko Esa Losca, Kauhajoki 0 0 938 0 1094 0 0 0 0
Siili Marjatta KJK, Kauhajoki 0 0 1168 0 1100 0 0 0 0
Stenback Krister Närpes BC, Närpiö 0 0 1151 0 0 0 1034 0 0
Taskinen Satu KJK, Kauhajoki 0 0 972 0 0 0 0 0 0
Tuppi Samu Strikehunters, Kauhajoki 1204 0 1112 0 1208 0 1156 0 0
Tuuri Jouni Losca, Kauhajoki 1151 0 0 0 0 0 1189 0 0
Vainionpää Pekka BBC-88, Kauhajoki 945 0 1002 0 913 0 947 0 0
Vatanen Petteri SQB Bowlers, Seinäjoki 0 0 0 0 1231 0 1191 0 0
Vierikko Lassi Sisu, Seinäjoki 1106 0 0 0 0 0 0 0 0
Viitala Aki Losca, Kauhajoki 851 0 0 0 0 0 0 0 0
Viitala Seppo SQB Bowlers, Seinäjoki 1131 0 0 0 1100 0 1130 0 0
Viitanen Asko KJK, Kauhajoki 0 0 1211 0 1177 0 1153 0 0
Virtanen Riitta Ke-57, Seinäjoki 0 0 1057 0 0 0 0 0 0
Yli-Heikkilä Kari BBC-88, Kauhajoki 0 0 0 0 0 0 1021 0 0
Ylikoski Esa VanKei, Vantaa 1246 0 1233 0 1172 0 1151 0 0

 Kilpailusuorituksia

 182  190  205  200 777
 CD-tempaus 
 finaali  5.5.2018
 Seura Lk 3 alkukisan
sijaluku
pisteet
Finaalin
6 s.
Round
Robin
3 s.
Bonus
a´30
Tas. Yht.
1. Pietari Paavo  Kjk C 15 1241 526 60 63 1890
2. Välimäki Jukka  BBC-88 C 22 1219 510 60 84 1873
3. Myllyniemi Antti  BBC-88 C 29 1209 499 60 69 1837
4. Auressalmi Kari  LosCa C 23 1204 456 0 66 1726
5. Luoma-Kuutti Jukka  Strikehunters C 40 1197        
6. Ylikärppä Jaakko  LosCa C 37 1182        
7. Tuisku Matti  Kjk B 20 1134        
8. Koskimäki Jari  LosCa C 18 1082        
9. Myllyniemi Sami  BBC-88 C 17 1079        
10. Leppäranta Seppo  LosCa C 16 1076        
11. Korpi Valtteri  Strikehunters C 46 0        
12. Tammi Jari-Pekka  BBC-88 C 20 0        
Finaalin tulokset sarjoittain RoundRobin tulokset sarjoittain

 

LIITONTEMPAUS

 LIITONTEMPAUS  2017-2018
    12  parasta
    3 parhaan osakilpailun
yhteistuloksella

   
FINAALIIN  5.5. klo 11.30
1. osakilp.
Losca
Juhlaturnaus
2.osakilp.
HinkuTiimi
turnaus
3. osakilp.
Lakeus
tournament
4. osakilp.
Strike-
hunters
Juhlakisa
 

YHT.

 
Korpi Artturi, Strikehunters B 2815 - 2624 2614 8053
Pietari Paavo, KJK C 2506 2515 2596 - 7617
Luoma-Kuutti Jukka, Strikehunters C - 2527 2584 2496 7607
Ylikärppä Jaakko, Losca C - 2549 2513 2515 7577
Kohtanen Terttu, KJK B 2515 2478 - 2576 7569
Korpi Valtteri, Strikehunters C 2580 2533 2408 - 7521
Ojala Arto, Strikehunters B 2560 2371 - 2553 7484
Leppäranta Seppo, Losca C 2560 2478 2445 - 7483
Kuusinen Kari, Losca B 2530 2454 - 2496 7480
Koskimäki Jari, Losca C 2534 - 2458 2474 7466
Välimäki Jukka, BBC-88 C 2547 2521 - 2355 7423
Koivisto Aila, KJK B 2534 2454 - 2428 7416
Purola Taisto, KJK B 2485 - 2470 2424 7379
Ojanen Matti, KJK B 2459 2420 - 2490 7369
Kallio Heikki, KJK C 2404 2495 - 2436 7335
Storås Thomas, Losca C - 2333 2451 2508 7292
Väli-Torala Pentti, Losca B 2480 2421 2335 - 7236
Mäenpää Esa, Losca C 2381 - 2513 2337 7231
Vanhanen Markkku, BBC-88 C 0 2348 2488 2374 7210
Mäkiranta Anna-Liisa, KJK C 2494 - 2339 2368 7201
Miettinen Veijo, KJK B - 2340 2420 2415 7175
Hyytiä Tatu, Strikehunters M 2367 0 2310 2469 7146
Peltoharju Jari, Kjk C 0 2440 2274 2416 7130
Korpi Mikko, Strikehunters C 2460 2287 2329 0 7076
Ojala Esko, Strikehunters B 2463 2390 - 2154 7007
Hautala Pentti, KJK C 2385 2301 2278 - 6964
Lusa Heikki, KJK C 2308 2435 1090 0 5833
Kohtanen Tapani, KJK C 2277 2321 1131 0 5729
Hallivuori Jaakko, BBC-88 C 2162 2188 0 0 4350
Myllyniemi Antti, BBC-88 C 2463 1165 0 0 3628
Tuisku Matti, KJK C 1171 2427 0 0 3598
Mäki-Ketola Jarmo, Losca D 2352 1074 0 0 3426
Laitinen Ritva, KJK C 1076 2338 0 0 3414
Kokko Pekka, BBC-88 B 1211 0 0 0 1211
Hakala Tauno, Losca C 1197 0 0 0 1197
Kuoppa Marja, KJK B 1164 0 0 0 1164

Kilpailusuorituksia

  135 129 141 126 531
 Liitontempaus 
 finaali  5.5.2018
 Seura Lk Alkukilp.
tulos
3x6 s.
Finaalin
6 s.
Round
Robin
3 s.
Bonus
a´30
Tas. Yht.
1. Kohtanen Terttu Kjk B 7569 1358 643 60 30 2091
2. Koivisto Aila Kjk B 7416 1274 612 90 36 2012
3. Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters C 7607 1294 605 30 54 1983
4. Ojala Arto Strikehunters B 7484 1263 493 0 30 1786
5. Kuusinen Kari Losca B 7480 1263        
6. Pietari Paavo Kjk C 7617 1216        
7. Ylikärppä Jaakko Losca C 7577 1203        
8. Välimäki Jukka BBC-88 C 7423 1190        
9. Koskimäki Jari Losca C 7466 1182        
10. Leppäranta Seppo Losca C 7483 1172        
11. Korpi Artturi Strikehunters B 8053 0        
12. Korpi Valtteri Strikehunters C 7521 0        
Finaalin tulokset sarjoittain RoundRobin tulokset sarjoittain