Kauhajoen Keilahalli, KJK Erikoiskilpailu,
18.11.2019-12.01.2020
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Korpi Mikko Strikehunters, Kauhajoki B 189 170 175 242 265 235 1276 90 1366 35 24
2 Norrgård Kim C.B, Närpiö B 204 215 208 219 204 214 1264 78 1342 37 19
3 Hyytiä Tatu Strikehunters, Kauhajoki M 235 200 248 259 178 213 1333 0 1333 44 14
4 Hautala Pentti KJK, Kauhajoki C 211 147 244 184 156 192 1134 186 1320 27 24
5 Kohtanen Terttu KJK, Kauhajoki B 189 196 195 188 211 208 1187 102 1289 28 30
6 Peltonen Anne KJK, Kauhajoki C 188 187 178 189 170 209 1121 168 1289 26 30
7 Storås Thomas Losca, Kauhajoki C 221 211 191 143 178 149 1093 192 1285 20 30
8 Orpana Juha Losca, Kauhajoki B 202 200 180 188 219 183 1172 102 1274 28 27
9 Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters, Kauhajoki B 147 220 146 223 199 209 1144 120 1264 29 20
10 Välkkilä Toni Strikehunters, Kauhajoki A 212 188 217 174 237 199 1227 36 1263 36 21
11 Ojanen Matti KJK, Kauhajoki B 157 170 202 181 205 226 1141 120 1261 21 33
12 Koskimäki Jari Losca, Kauhajoki C 162 160 192 224 196 194 1128 132 1260 29 20
13 Kokko Olavi For Fun, Seinäjoki B 192 181 267 222 197 143 1202 54 1256 28 28
14 Miettinen Veijo KJK, Kauhajoki B 169 192 203 181 204 199 1148 108 1256 29 25
15 Pättikangas Teppo Strikehunters, Kauhajoki B 198 133 158 191 244 224 1148 108 1256 26 27
16 Nätkinniemi Matti KJK, Kauhajoki C 179 211 171 181 187 170 1099 150 1249 21 28
17 Ojala Esko Strikehunters, Kauhajoki B 168 209 194 191 245 167 1174 72 1246 31 22
18 Purola Taisto KJK, Kauhajoki C 173 193 194 175 169 189 1093 150 1243 25 26
19 Koivisto Aila KJK, Kauhajoki B 194 232 193 172 198 182 1171 66 1237 28 32
20 Koski Marita KJK, Kauhajoki C 161 159 176 169 232 183 1080 156 1236 23 29
21 Kulmala Lauri Losca, Kauhajoki B 190 167 224 212 161 167 1121 108 1229 22 27
22 Ylikärppä Jaakko Losca, Kauhajoki C 188 210 187 158 187 166 1096 132 1228 21 33
23 Leppäranta Seppo Losca, Kauhajoki C 165 197 169 190 189 184 1094 132 1226 23 25
24 Vähä-Koivisto Kati WRB, Seinäjoki A 199 222 184 171 226 167 1169 54 1223 32 21
25 Mäkiranta Anna-Liisa KJK, Kauhajoki C 162 165 201 189 147 145 1009 210 1219 19 28
26 Mäenpää Esa Losca, Kauhajoki C 191 161 154 186 174 196 1062 156 1218 21 29
27 Berg Alf Närpes BC, Närpiö C 208 165 155 153 148 227 1056 162 1218 22 28
28 Tuisku Matti KJK, Kauhajoki C 159 170 214 160 189 168 1060 156 1216 24 26
29 Kokko Pekka BBC-88, Kauhajoki B 179 206 198 152 188 174 1097 108 1205 28 23
30 Auressalmi Kari Losca, Kauhajoki C 154 182 183 191 171 180 1061 144 1205 26 23
31 Hakanen Simo KJK, Kauhajoki B 201 171 190 163 181 190 1096 108 1204 24 30
32 Koski Taisto KJK, Kauhajoki C 159 158 200 176 166 182 1041 162 1203 14 36
33 Kallio Heikki KJK, Kauhajoki C 158 182 200 150 204 156 1050 150 1200 20 29
34 Hakala Tauno Losca, Kauhajoki C 181 188 164 149 184 157 1023 174 1197 17 27
35 Pietari Paavo KJK, Kauhajoki B 167 188 192 169 156 185 1057 138 1195 19 33
36 Einola Jorma BBC-88, Kauhajoki C 173 153 184 177 155 148 990 204 1194 17 29
37 Koivisto Eero KJK, Kauhajoki C 147 160 174 157 195 161 994 198 1192 16 32
38 Korkeaviita Kalevi Strikehunters, Kauhajoki B 176 225 201 149 157 173 1081 108 1189 23 27
39 Kullas Lasse Ke-57, Seinäjoki B 223 156 174 167 185 170 1075 114 1189 23 26
40 Koivisto Elmeri KJK, Kauhajoki B 170 167 133 211 204 179 1064 120 1184 21 29
41 Kohtanen Tapani KJK, Kauhajoki C 134 171 165 178 205 161 1014 168 1182 20 27
42 Kuusinen Kari Losca, Kauhajoki B 211 187 140 165 143 214 1060 120 1180 25 22
43 Vanhanen Markku BBC-88, Kauhajoki C 171 212 146 168 160 189 1046 132 1178 26 24
44 Myllyniemi Sami BBC-88, Kauhajoki C 180 125 165 150 160 188 968 210 1178 19 21
45 Ylikoski Esa VanKei, Vantaa B 188 163 166 156 178 197 1048 126 1174 22 27
46 Nybond Kurt Närpes BC, Närpiö B 203 175 177 152 207 160 1074 96 1170 25 25
47 Kokko Sami Sisu, Seinäjoki B 178 168 211 172 189 167 1085 78 1163 29 26
48 Kristola Heikki Ke-57, Seinäjoki B 147 223 188 165 158 187 1068 90 1158 20 27
49 Tuomaala Feetu KJK, Kauhajoki C 142 147 191 184 165 165 994 162 1156 11 36
50 Kuoppa Marja KJK, Kauhajoki B 168 182 177 147 209 186 1069 84 1153 22 31
51 Vainio Kalevi Ke-57, Seinäjoki B 186 174 189 145 182 184 1060 90 1150 23 29
52 Saari Kari WRB, Seinäjoki M 191 200 193 196 157 212 1149 0 1149 29 25
53 Ala-Louko Sisko Ke-57, Seinäjoki C 145 177 159 154 165 157 957 192 1149 14 30
54 Myllyniemi Antti BBC-88, Kauhajoki C 146 166 158 191 154 159 974 174 1148 19 20
55 Inkiläinen Jukka Ke-57, Seinäjoki B 135 210 145 195 144 202 1031 114 1145 15 31
56 Korpi Valtteri TKK, Tampere C 124 160 143 200 174 192 993 150 1143 21 19
57 Kaskela Allan Losca, Kauhajoki C 188 160 176 150 193 148 1015 126 1141 15 30
58 Lauhaluoma Markku Närpes BC, Närpiö C 135 165 160 178 145 213 996 144 1140 19 27
59 Mäki-Marttunen Heikki Losca, Kauhajoki C 174 127 166 177 129 157 930 210 1140 10 29
60 Virtanen Tero TPS, Turku A 164 146 202 198 224 199 1133 6 1139 29 22
61 Ojala Arto Strikehunters, Kauhajoki B 174 130 157 201 212 180 1054 84 1138 19 29
62 Nurmela Erkki KJK, Kauhajoki C 157 140 182 153 168 133 933 204 1137 21 19
63 Väli-Torala Pentti Losca, Kauhajoki B 159 205 163 168 160 191 1046 90 1136 22 28
64 Korpi Artturi Strikehunters, Kauhajoki A 167 153 201 191 190 196 1098 36 1134 26 20
65 Prusti Juhani Ke-57, Seinäjoki C 148 169 155 129 165 176 942 192 1134 19 22
66 Viitanen Asko KJK, Kauhajoki C 170 155 161 136 182 177 981 150 1131 15 29
67 Heikinmäki Pentti Närpes BC, Närpiö D 154 181 136 176 129 143 919 210 1129 11 29
68 Taskinen Jaakko KJK, Kauhajoki C 135 153 171 162 140 186 947 168 1115 20 21
69 Tuppi Samu Strikehunters, Kauhajoki C 178 128 126 164 154 171 921 192 1113 11 29
70 Stenback Krister Närpes BC, Närpiö C 165 148 143 170 149 138 913 198 1111 11 28
71 Raappana Tuula Ke-57, Seinäjoki D 158 164 164 128 150 135 899 210 1109 9 29
72 Ala-Riihimäki Markku Ke-57, Seinäjoki C 128 99 136 132 169 233 897 210 1107 12 22
73 Niemi Heidi KroKo, Seinäjoki C 170 104 191 157 122 169 913 192 1105 14 22
74 Lampi Timo SQB Bowlers, Seinäjoki B 197 184 212 158 148 131 1030 72 1102 26 21
75 Ala-Hallila Juhani Ke-57, Seinäjoki B 148 161 176 158 150 199 992 108 1100 26 19
76 Blomqvist Alf Närpes BC, Närpiö C 147 159 127 168 140 177 918 180 1098 16 23
77 Rinne Ahti Losca, Kauhajoki C 146 156 100 159 138 186 885 210 1095 12 28
78 Ekroos Stefan C.B, Närpiö B 167 191 211 134 151 161 1015 78 1093 21 25
79 Kulmala Anssi Losca, Kauhajoki B 151 167 138 125 179 216 976 108 1084 14 29
80 Häggblom Dan Närpes BC, Närpiö D 151 124 148 158 165 128 874 210 1084 12 23
81 Lehtineva Marja-Leena KJK, Kauhajoki C 107 157 129 154 171 161 879 204 1083 15 21
82 Palmu Tarmo Närpes BC, Närpiö D 155 137 137 158 136 145 868 210 1078 12 21
83 Kronlund Roger Närpes BC, Närpiö C 108 199 153 160 144 107 871 192 1063 15 21
84 Saarimaa Erkki Ke-57, Seinäjoki C 147 146 133 156 135 133 850 210 1060 8 28
85 Mäenpää Mika KroKo, Seinäjoki B 156 160 187 160 137 145 945 108 1053 17 21
86 Talvitie Heikki Ke-57, Seinäjoki C 125 147 138 147 137 144 838 204 1042 8 28
87 Saarikoski Marja-Liisa KJK, Kauhajoki C 147 146 125 120 134 135 807 210 1017 9 22
88 Hautala Raimo Ke-57, Seinäjoki C 152 125 151 149 125 133 835 174 1009 9 23
89 Samppala Sirkka KJK, Kauhajoki C 144 125 159 152 133 131 844 162 1006 11 25
90 Granström Christer C.B, Närpiö B 171 116 137 113 137 155 829 150 979 11 22
91 Hanka Hilkka KJK, Kauhajoki D 116 126 139 115 135 121 752 210 962 10 14
92 Viitala Seppo SQB Bowlers, Seinäjoki C 129 97 113 140 132 116 727 198 925 7 20
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 299
(c) Viking Bowling & Supply 1987-2020 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 12.01.2020 13:26 Webmaster