VIIKKOKISAT 2014-15

SARJAPELIT 2014-15

ERIKOISKISAT 2014-15

 Rakennuspalvelu-turnaus  1.9. - 12.10.2014  Kekäle-Keila ry
 SyysSäpinät  1-3 tilanne + finaali  3.11. - 30.11.2014  Veteraanitoimikunta
 Kinkkukisa 2014 tempauskisa  10.11. - 14.12.2014  Kjk ry
 Liitonmestaruus 2015  1-osakilpailu  20. - 26.10.2014  Kilpailutoimikunta
 VeikonKone turnaus  27.10. - 30.11.2014  LosCa ry
 Liitonmestaruus 2015 2-osakilpailu  8. - 14.12.2014  Kilpailutoimikunta
 Hallimestaruus 2014   12 s.  15. - 28.12.2014  Kilpailutoimikunta
 VIESER turnaus  29.12.2014 - 1.2.2015  Kjk ry
 Lakeus tournament  2.2. - 8.3.2015  BBC-88 
 Strikehunters Erikoiskilpailu  9.3. - 12.4.2015  Strikehunters ry.
 Liitonmestaruus 2015  20. - 26.4.2015  Kilpailutoimikunta
 Liitontempaus  1.9.2014 - 12.4.2015  Kilpailutoimikunta
 CD-turnaus  1.9.2014 - 12.4.2015  Kilpailutoimikunta
 TalviTäpinät 2015  2.2. - 3.5.2015  Vetaraanitoimikunta
 ToukokuunKunkku 2015  27.4. - 30.5.2015  Kilpailutoimikunta
 Kaupunkiottelu Kurikka-Kauhajoki  17.5.2015  Kurikan keilahalli
 

ToukokuunKunkku 2015

TOUKOKUUN  KUNKKU  2015   Lopputilanne
  3 s. tas. 3 s. tas. 3 s. tas. 3 s. tas. Yht.
Koivisto Aila 749 733 694 668 2844
Purola Taisto 731 694 689 645 2759
Kohtanen Terttu 686 680 677 663 2706
Mäkiranta Anna-Liisa 714 674 646 640 2674
Väli-Torala Pentti 672 658 654 648 2632
Tuppi Samu 708 662 635 580 2585
Kohtanen Tapani 682 642 636 620 2580
Lusa Heikki 652 649 632 630 2563
Yli-Kahila Esa 688 639 630 555 2512
Kallio Heikki 680 623 595 593 2491
Pietari Paavo 653 613 611 607 2484
Hautala Pentti 665 597 591 586 2439
Hallivuori Jaakko 616 604 588 587 2395
Peltonen Anne 614 604 563 559 2340
Lehtinen Veikko 606 572 571 508 2257
Mäenpää Tapani 609 560 551 510 2230
Einola Jorma 601 592     1193
Hyytiä Tatu 711       711
Myllyniemi Antti 657       657
Koivisto Eero 655       655
Hakala Kai 635       635
Ojanen Matti 623       623
Korpi Valtteri 554       554
Mäenpää Raimo 552       552
Leppäranta Seppo 518       518

Kilpailusuorituksia yhteensä  130

 

Strikehunters erikoiskilpailu

 Strikehunters  erikoiskilpailu
 Finaali 19.4.2015
Alkukilp.
6 s. tas.
Finaali
6 s. tas.
Pudotuspelit
1 s. tas.
 Koivisto Aila  Kjk 1391 1397   229 271
 Korpi Artturi  Strikehunters 1434 1442     247
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 1516 1375 260 200  
 Kivelä Riku-Petteri  WRB; Seinäjoki 1367 1373 247    
 Orpana Juha  Losca 1373 1359      
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1471 1323      
 Kaskela Allan  Losca 1360 1243      
 Korpi Mikko  Strikehunters 1398 1216      
 Ojala Esko  Strikehunters 1393 1207      
 Tammi Jari-Pekka  BBC-88 1369 1205      
 Väli-Torala Pentti  Losca 1421 1144      
 Hautala Pentti  Kjk 1361 1128      

Alkukilpailun tulokset

Finaalin 6 s.       pudotuspelit

 

Vieser turnaus

 Vieser turnauksen finaali 2.2. klo 18 Alkuk. Finaalin Round Robin Yht.
6 s.  6 s. 3 s. Tas. Bonus
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1317 1310 770 0 90 2170
 Purola Taisto  Kjk 1295 1262 592 60 60 1974
 Kokko Sami  Sisu, Seinäjoki 1286 1271 634 33 30 1968
 Pietari Paavo  Kjk 1334 1322 508 75 0 1905
 Kokko Olavi  For Fun, Seinäjoki 1283 1258        
 Miettinen Veijo  Kjk 1332 1256        
 Kokko Pekka  BBC-88 1318 1248        
 Kohtanen Terttu  Kjk 1288 1176        
 Korpi Artturi  Strikehunters 1304 1166        
 Einola Jorma  BBC-88 1273 1154        
 Hautamäki Teemu  WRB, Seinäjoki 1281 1144        
 Ojala Arto  Strikehunters 1273 1108        

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

Kinkkukisa

 Kinkku Kisan Finaali 15.12.2014 Alkukilp.
2x3 s.
Tas./s Finaali
6 s.
Pudotuspelit
 Leppäranta Seppo  Losca 1291 25 1271     200
 Miettinen Veijo  Kjk 1293 17 1250   203 198
 Ojala Arto  Strikehunters 1296 5 1223 217 174  
 Ojanen Matti  Kjk 1312 13 1219 167    
 Purola Taisto  Kjk 1323 20 1216      
 Kallio Heikki  Kjk 1284 22 1173      
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1467 0 1168      
 Hallivuori Jaakko  BBC-88 1300 35 1148      
 Koivisto Aila  Kjk 1402 15 1142      
 Rinne Ahti  Losca 1283 35 1138      
 Härkönen Kosti  Kjk 1279 27 1135      
 Kaskela Allan  Losca 1273   0      

 

Rakennuspalvelu Turnaus

 Rakennuspalvelu Turnauksen Finaali 13.10.2014 Alkuk. Finaalin Round Robin Yht.
6 s.  6 s. 3 s. Tas. Bonus
 Lampo Sami  TKK, Tampere 1321 1268 705 0 60 2033
 Kivelä Riku-Petteri  WRB, Seinäjoki 1441 1267 686 0 30 1983
 Hakala Kai  Strikehunters 1271 1230 626 27 60 1943
 Korpi Artturi  Strikehunters 1288 1284 518 90 30 1922
 Korpi Mikko  Strikehunters 1276 1213        
 Hintikainen Janne  WRB, Seinäjoki 1279 1201        
 Marjamäki Timo  Kjk 1300 1186        
 Tuisku Matti  Kjk 1312 1158        
 Pietari Paavo  Kjk 1300 1110        
 Einola Jorma  BBC-88 1300 1089        
 Ojala Arto  Strikehunters 1299 1060        
 Piritta Maja  Giants, Pori 1312 0        

Alkukilpailun tulokset

Finaalin tulokset sarjoittain

 

CD-Turnaus 2014-15

  C D - K I S A    2 0 1 4 - 1 5

     12 parasta finaaliin  9.5.2015  klo 11.00
       Sijoituspisteiden yhteismäärän mukaan

1. jakso
1.9.-12.10.
Rakennus-
palvelu
Turnaus
2. jakso
27.10.-30.11.
VeikonKone
turnaus
3. jakso
29.12.-1.2.
Vieser
turnaus

4. jakso
2.2.-8.3.
Lakeus
tournament
5. jakso
9.3.-12.4.
Strike-
hunters 
Turnaus
 

 

Yht.
  6 s. Sija- 6 s. Sija- 6 s. Sija- 6 s. Sija- 6 s. Sija- Sija-
 Keilaaja  Seura tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. tulos pist. pisteet
Korpi Artturi Strikehunters 1288 11 1266 13 1304 16 1249 0 1434 16 56
Pietari Paavo Kjk 1300 13 1211 0 1334 20 1264 6 1275 0 39
Einola Jorma BBC-88 1300 16 1161 0 1273 13 1250 2 1314 3 34
Tammi Jari-Pekka BBC-88 0 0 1144 0 1182 0 1301 20 1369 11 31
Kallio Heikki Kjk 1175 0 1300 20 1223 0 1267 9 1244 0 29
Korpi Mikko Strikehunters 1276 9 1230 6 1162 0 1213 0 1398 13 28
Kohtanen Tapani Kjk 1159 0 1240 7 1240 2 1278 13 1327 5 27
Peltokangas Pauli Strikehunters 1231 5 1166 0 1051 0 0 0 1516 20 25
Storås Thomas Losca 1179 0 1152 0 1254 6 1268 11 1334 7 24
Hautala Pentti Kjk 0 0 1241 9 1248 5 1241 0 1361 9 23
Auressalmi Kari Kekäle 1187 0 1216 2 1228 0 1288 16 1326 4 22
Viitanen Asko KasVe, Närpiö 0 0 1265 11 1270 11 1151 0 0 0 22
Marjamäki Timo Kjk 1300 20 1126 0 0 0 0 0 0 0 20
Einola Raimo BBC-88 0 0 1288 16 1224 0 1104 0 1181 0 16
Leppäranta Seppo Losca 1260 7 1161 0 1242 4 1255 4 1277 0 15
Järviluoma Hannes BBC-88 1076 0 1195 0 1174 0 1267 7 1293 2 9
Tuomaala Feetu Kjk 1117 0 1181 0 1261 9 1205 0 1171 0 9
Mannila Kari Losca 1156 0 1126 0 1240 3 1258 5 1056 0 8
Tuuri Jouni Kjk 0 0 1087 0 1260 7 0 0 1105 0 7
Autio Miika Atria, Seinäjoki 1239 6 1050 0 0 0 0 0 0 0 6
Tuppi Samu Strikehunters 1200 0 1122 0 1222 0 1111 0 1328 6 6
Nätkinniemi Matti Kjk 1227 4 1211 1 1206 0 1230 0 1240 0 5
Puranen Keijo Kekäle 1178 0 1228 5 1190 0 1178 0 1158 0 5
Kuusinen Kari Losca 0 0 1226 4 1142 0 1116 0 0 0 4
Taskinen Jaakko Kjk 0 0 0 0 1237 0 1255 3 1291 1 4
Hallivuori Jaakko BBC-88 1223 3 1196 0 1172 0 1197 0 1211 0 3
Härkönen Kosti Kjk 1219 2 1161 0 1239 1 1222 0 1284 0 3
Lusa Heikki Kjk 1150 0 1224 3 1227 0 1184 0 1284 0 3
Honkaranta Petri Bad Boys, Lohja 0 0 0 0 0 0 1250 1 0 0 1
Viitala Seppo B-Stone, Seinäjoki 1218 1 1098 0 1036 0 0 0 0 0 1
Ala-Panula Sirkka-Liisa Kjk 1188 0 1209 0 1188 0 1207 0 1287 0 0
Välimäki Jukka BBC-88 1137 0 1175 0 1218 0 1221 0 1241 0 0
Koivisto Eero Kjk 1191 0 1139 0 1204 0 1218 0 1236 0 0
Laitinen Ritva Kjk 1192 0 1185 0 1144 0 1242 0 1208 0 0
Peltoharju Jari Kjk 1197 0 1176 0 1177 0 1158 0 1198 0 0
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1165 0 1171 0 1164 0 1192 0 1171 0 0
Laitinen Mauno BBC-88 1130 0 1111 0 1157 0 1187 0 1261 0 0
Peltonen Anne Kjk 1171 0 1092 0 1180 0 1156 0 1242 0 0
Myllyniemi Sami BBC-88 1068 0 1136 0 1211 0 1242 0 1168 0 0
Mäkiranta Jari BBC-88 1151 0 1103 0 1184 0 1249 0 0 0 0
Myllyniemi Antti BBC-88 0 0 1096 0 1177 0 1170 0 1217 0 0
Hakala Tauno Kekäle 0 0 1066 0 1136 0 1172 0 1180 0 0
Hallivuori Paavo BBC-88 1138 0 1030 0 1003 0 1169 0 0 0 0
Rinne Ahti Losca 0 0 1132 0 1197 0 1196 0 0 0 0
Kulmanen Sirpa KXK, Pori 0 0 1104 0 0 0 1123 0 1160 0 0
Lehtinen Veikko Kjk 1147 0 0 0 1157 0 1078 0 0 0 0
Mäenpää Esa Losca 0 0 1193 0 0 0 1133 0 0 0 0
Koskimäki Jari Losca 1155 0 1147 0 0 0   0 0 0 0
Korpi-Kyyny Olavi Kjk 1204 0 0 0 0 0 1079 0 0 0 0
Rintala Erkki Kjk 0 0 0 0 1114 0 1165 0 0 0 0
Nurmela Erkki Kjk 1146 0 0 0 1066 0 0 0 0 0 0
Lehtineva Marja-Leena Kjk 1070 0 0 0 1114 0 0 0 0 0 0
Välikorpi Kari Strikehunters 1098 0 1085 0 0 0 0 0 0 0 0
Männikkö Jorma Kjk 0 0 1063 0 1075 0 0 0 0 0 0
Ojanen Lea Kjk 1069 0 0 0 1034 0 0 0 0 0 0
Mäki-Marttunen Heikki Losca 0 0 0 0 970 0 1114 0 0 0 0
Korpi Valtteri Strikehunters 0 0 0 0 735 0 0 0 1201 0 0
Viitala Aki Losca 0 0 827 0 907 0 0 0 0 0 0
Viljamaa Ari BBC-88 0 0 0 0 1212 0 0 0 0 0 0
Mariapori Toni JsK, Alajärvi 0 0 0 0 1206 0 0 0 0 0 0
Kariluoma Mauri ForFun, Seinäjoki 1191 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Siili Marjatta Kjk 0 0 0 0 1172 0 0 0 0 0 0
Ala-Louko Sisko Ke-57, Seinäjoki 0 0 0 0 1169 0 0 0 0 0 0
Mäenpää Raimo Losca 1168 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Yli-Kahila Esa Kroko, Seinäjoki 0 0 0 0 1167 0 0 0 0 0 0
Rantala Sari Wellas, Vaasa 0 0 1161 0 0 0 0 0 0 0 0
Nurmenrinta Pentti Kjk 1160 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Kulmala Jorma KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 0 0 1150 0 0
Mäkitalo Arto Kekäle 1145 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Huhtala Maarit Lucky Ladies, Ylöjärvi 0 0 0 0 0 0 0 0 1143 0 0
Saarimaa Erkki Ke-57, Seinäjoki 0 0 0 0 1142 0 0 0 0 0 0
Murtokangas Pekka JsK, Alajärvi 0 0 0 0 1126 0 0 0 0 0 0
Korpela Erkki Se-Pe, Seinäjoki 0 0 0 0 1123 0 0 0 0 0 0
Hämäläinen Pentti KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 0 0 1122 0 0
Virtanen Riitta Ke-57, Seinäjoki 0 0 0 0 1113 0 0 0 0 0 0
Ala-Kokko Juhani Kjk 0 0 0 0 1091 0 0 0 0 0 0
Mäenpää Juhani Kroko, Seinäjoki 0 0 0 0 1087 0 0 0 0 0 0
Einola Maijastiina Strikehunters 0 0 0 0 1082 0 0 0 0 0 0
Stenback Krister Närpes BC, Närpiö 0 0 0 0 1075 0 0 0 0 0 0
Pannula Mika JsK, Alajärvi 0 0 0 0 1072 0 0 0 0 0 0
Mäenpää Maija Ke-57, Seinäjoki 0 0 0 0 1071 0 0 0 0 0 0
Koski Taisto KasVe, Närpiö 0 0 0 0 1067 0 0 0 0 0 0
Laaksonen Helena KXK, Pori 0 0 0 0 0 0 0 0 1063 0 0
Rantala Jorma Wellas, Vaasa 0 0 1060 0 0 0 0 0 0 0 0
Yli-Aho Veli Se-Pe, Seinäjoki 0 0 0 0 1053 0 0 0 0 0 0
Tuisku Sonja ForFun, Seinäjoki 0 0 0 0 1042 0 0 0 0 0 0
Mäenpää Tapani Kroko, Seinäjoki 0 0 0 0 1034 0 0 0 0 0 0
Hautala Raimo Ke-57, Seinäjoki 0 0 0 0 1030 0 0 0 0 0 0
Talvitie Heikki Ke-57, Seinäjoki 0 0 0 0 1029 0 0 0 0 0 0
Rantala Lilian Wellas, Vaasa 0 0 1023 0 0 0 0 0 0 0 0
Äijö Tauno Kjk 0 0 0 0 1008 0 0 0 0 0 0
Koski Marita KasVe, Närpiö 0 0 0 0 993 0 0 0 0 0 0
Hanka Hilkka BBC-88 0 0 0 0 960 0 0 0 0 0 0
Koskenvalta Outi Kroko, Seinäjoki 0 0 0 0 909 0 0 0 0 0 0
Joensuu Jari Kroko, Seinäjoki 0 0 0 0 824 0 0 0 0 0 0
Suorituksia yhteensä 172 166 219 184 171 912
 CD-Kisa 2014-15   Finaali  9.5.2015 Finaali
6 s. 
tas.
RoundRobin
Tulos
3 s. tas.
Voitto
bonus
Tas. Yht.
 Korpi Artturi  Strikehunters 1402 711 90 60 2263
 Tammi Jari-Pekka  BBC-88 1245 539 60 87 1931
 Pietari Paavo  Kjk 1217 482 30 66 1795
 Korpi Mikko  Strikehunters 1218 486 0 78 1782
 Kohtanen Tapani  Kjk 1202        
 Einola Jorma  BBC-88 1193        
 Auressalmi Kari  Kekäle 1177        
 Hautala Pentti  Kjk 1154        
 Peltokangas Pauli  Strikehunters 1142        
 Kallio Heikki  Kjk 0        
 Storås Thomas  Losca 0        
 Viitanen Asko  KasVe, Närpiö 0        

 

Finaalin tulokset sarjoittain

 

Liitontempaus 2014-15

 L I I T O N T E M P A U S 
 2014-2015

  12 parasta finaaliin 2.5.  klo 11.0
  5 osakisan 3 parhaan yhteistuloksella

1.
osakilp.

Rakennus-
palvelu
Turnaus

2.
osakilp.

Veikon
Kone
Turnaus

3. 
osakilp.

Vieser
Turnaus

4.
osakilp.

Lakeus
tournament

5.
osakilp.

Strikehunters
erikois-
kilpailu

Yht. 
Hyytiä Tatu Strikehunters     2587 2516 2811 7914
Korpi Artturi Strikehuntes 2513   2583   2712 7808
Väli-Torala Pentti Losca 2472 2529     2765 7766
Koivisto Aila Kjk 2478 2461     2773 7712
Korpi Mikko Strikehunters 2465     2419 2796 7680
Ojala Arto Strikehunters 2523     2509 2636 7668
Ojala Esko Strikehunters     2412 2513 2734 7659
Ojanen Matti Kjk 2475     2544 2620 7639
Pietari Paavo Kjk 2487   2639   2506 7632
Purola Taisto Kjk   2449 2579   2520 7548
Kohtanen Tapani Kjk     2376 2503 2628 7507
Hakala Kai Strikehunters 2533 2442   2506   7481
Leppäranta Seppo Losca 0 0 2420 2501 2540 7461
Kuoppa Marja Kjk 2435   2433   2514 7382
Kallio Heikki Kjk     2434 2450 2478 7362
Kokko Pekka BBC-88 0 0 2533 2321 2461 7315
Lusa Heikki Kjk   2323 2430   2541 7294
Välimäki Jukka BBC-88     2359 2434 2470 7263
Hallivuori Jaakko BBC-88 2434     2368 2400 7202
Puranen Keijo Kekäle 2353 2453     2286 7092
Peltoharju Jari Kjk 2355   2334   2389 7078
Peltonen Anne Kjk 0 0 2296 2309 2441 7046
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk     2311 2368 2333 7012
Storås Thomas Losca   0 1173 2506 2659 6338
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 2278 0 2398 1074 0 5750
Hallivuori Paavo BBC-88 2237 2059 1003 0 0 5299
Härkönen Kosti Kjk 2396 2264 0 0 0 4660
Hautala Pentti Kjk 0 1039 1176 0 1275 3490
Koskimäki Jari Losca 1155 0 0 0 0 1155
Myllyniemi Sami BBC-88 1138 0 0 0 0 1138
Auressalmi Kari Kekäle 0 0 1131 0 0 1131
Tuisku Matti Kjk 1114 0 0 0 0 1114
Kaskela Allan Losca 0 0 0 0 1098 1098
Välikorpi Kari Strikehuntes 1098 0 0 0 0 1098
Viitala Aki Losca 820 0 0 0 0 820
Suorituksia yhteensä 128 101 121 129 128 607
 LiitonTempauksen finaali 2.5. klo 11 Alkuk. Finaalin Round Robin Yht.
3x6+6 s.  4 s. 6 s. Tas. Bonus
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 7914 924 1342 0 120 2386
 Väli-Torala Pentti  Losca 7766 903 1195 126 150 2374
 Ojala Arto  Strikehunters 7668 983 1148 48 90 2269
 Koivisto Aila  Kjk 7712 880 1188 84 90 2242
 Korpi Mikko  Strikehunters 7680 843 1030 162 60 2095
 Hakala Kai  Strikehunters 7481 821 1091 54 30 1996
 Ojanen Matti  Kjk 7639 815        
 Kohtanen Tapani  Kjk 7507 794        
 Pietari Paavo  Kjk 7632 790        
 Purola Taisto  Kjk 7548 775        
 Ojala Esko  Strikehunters 7659 774        
 Korpi Artturi  Strikehunters 7808 761        

 

Finaalin tulokset sarjoittain
 

TalviTäpinät 2015

TalviTäpinät  2015 1. jakso 2. jakso 3. jakso Yht.
 12 parasta finaaliin
 4.5. klo 19.00
2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. 2x3 s. Sijapist. Sijapist.
Lusa Heikki 1325 11 1408 13 1418 13 37
Koivisto Aila 1194 0 1531 20 1486 16 36
Kokko Olavi 1397 20 1363 9 1267 0 29
Tuomaala Fetu 1361 16 1250 0 1411 11 27
Härkönen Kosti 1322 9 1427 16 1125 0 25
Kallio Heikki 1330 13 1279 1 1339 6 20
Väli-Torala Pentti 670 0 1273 0 1492 20 20
Purola Taisto 1271 5 1384 11 1275 1 17
Hallivuori Jaakko 1243 1 1346 7 1374 7 15
Hautala Pentti 1196 0 1345 6 1379 9 15
Koivisto Eero 1315 7 1332 2 1316 4 13
Pietari Paavo 1267 4 1334 3 1320 5 12
Mäkiranta Anna-Liisa 1307 6 1342 4 1287 2 12
Taskinen Jaakko 1259 2 1343 5 1270 0 7
Einola Jorma 1261 3 1272 0 0 0 3
Ojanen Matti 636 0 1255 0 1307 3 3
Peltonen Anne 1123 0 1278 0 0 0 0
Tuisku Matti 0 0 1275 0 0 0 0
Hakala Tauno 0 0 604 0 0 0 0
Rintala Erkki 601 0 0 0 0 0 0
Mäki-Marttunen Heikki 0 0 586 0 0 0 0
Rinne Ahti 0 0 569 0 0 0 0
Taipalus Matti 544 0 0 0 0 0 0
Luoma-Kuutti Jukka 521 0 0 0 0 0 0

Suorituksia yht.

129 168 115 412
 Finaalin tulokset   tulos  6 s. tas. Yht.
 Koivisto Aila

Kjk

1265 84 1349
 Purola Taisto Kjk 1195 144 1339
 Tuomaala Feetu Kjk 1096 210 1306
 Väli-Torala Pentti Losca 1188 114 1302
 Hautala Pentti Kjk 1076 198 1274
 Kallio Heikki Kjk 1084 174 1258
 Kokko Olavi For Fun 1179 54 1233
 Hallivuori Jaakko BBC-88 994 210 1204
 Koivisto Eero Kjk 958 210 1168
 Lusa Heikki Kjk 0   0
 Härkönen Kosti Kjk 0   0
 Pietari Paavo Kjk 0   0

 

SyysSäpinät 2014

 SyysSäpinät 2014

1. jakso

2. jakso

3. jakso

Yht.

  12  parasta finaaliin
   1.12.  klo 19.00
2x3 s. Sija
pist.
2x3 s. Sija
pist.
2x3 s. Sija
pist.
Sija
pist.
Koivisto Eero 1303 9 1277 5 1311 20 34
Lusa Heikki 1324 16 1322 11 1268 4 31
Pietari Paavo 1310 13 1321 9 1282 6 28
Koivisto Aila 1190 1 1326 13 1303 13 27
Hallivuori Jaakko 1263 5 1343 16 1254 3 24
Luoma-Kuutti Jukka 1342 20 0 0 566 0 20
Taipalus Matti 0 0 1346 20 0 0 20
Kallio Heikki 1228 4 1163 0 1304 16 20
Härkönen Kosti 1295 7 1280 7 1281 5 19
Mäkiranta Anna-Liisa 1308 11 1279 6 1203 0 17
Rinne Ahti 1176 0 1247 3 1286 9 12
Purola Taisto 1122 0 1214 0 1293 11 11
Hallivuori Paavo 1158 0 1244 2 1285 7 9
Tuomaala Feetu 1211 3 1253 4 1209 0 7
Ojanen Matti 1271 6 1127 0 1136 0 6
Hautala Pentti 1207 2 1223 1 1248 2 5
Nurmela Erkki 1177 0 1197 0 596 0 0
Tuisku Matti 1171 0 0 0 609 0 0
Rintala Erkki 1150 0 609 0 632 0 0
Peltonen Anne 1137 0 1095 0 1177 0 0
Kariluoma Mauri 1079 0 0 0 0 0 0
Ketola Olavi 962 0 1156 0 0 0 0
Kohtanen Tapani 526 0 0 0 0 0 0
Anttila Sami 485 0 798 0 0 0 0
Taskinen Jaakko 0 0 1199 0 1184 0 0

 Suorituksia yht.

  225   197   127 549
 Finaalin tulokset     tulos tas. Yht.    
 Purola Taisto  Kjk 1098 144 1242    
 Taipalus Matti   1020 210 1230    
 Hallivuori Jaakko BBC-88 1003 210 1213    
 Lusa Heikki Kjk 1018 186 1204    
 Koivisto Eero Kjk 974 210 1184    
 Koivisto Aila Kjk 1076 102 1178    
 Rinne Ahti Losca 966 210 1176    
 Härkönen Kosti Kjk 955 210 1165    
 Pietari Paavo Kjk 946 174 1120    
 Luomakuutti Jukka Strikehunters 1030 78 1108    
 Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 870 210 1080    
 Kallio Heikki Kjk 882 174 1056    

 


Liitonmestaruus 2015

 MIEHET  A    1. osakilp. 2.
osakilp.
3.
osakilp.
Yht.
Hyytiä Tatu Strikehunters 1175 1467 1877 4519
Hakala Kai Strikehunters 1210 1216 1716 4142
Ojala Arto Strikehunters 1023 1230 1717 3970
Murtokangas Pekka JsK, Alajärvi 1142 1236 1463 3841
Kokko Pekka BBC-88 1114 1047 1641 3802
Miettinen Veijo Kjk 1042 1191 1513 3746
Oksa Ari JsK, Alajärvi 1148 1210 1375 3733
Väli-Torala Pentti Losca 1057 1125 1536 3718
Myllymäki Antti Strikehunters 1009 1087 1554 3650
Tuisku Matti Kjk 1047 1102 1497 3646
Keijonen Jussi JsK, Alajärvi 1149 1106 1379 3634
Purola Taisto Kjk 1030 1141 1398 3569
Luoma-Kuutti Jukka Strikehunters 977 1053 1534 3564
Ojala Esko Strikehunters 1236 0 1567 2803
Ojanen Matti Kjk 0 1093 1523 2616
Pättikangas Teppo Strikehunters 946 0 1552 2498
Orpana Juha Losca 0 0 1657 1657
Oksa Kai JsK, Alajärvi 1187 0 0 1187
Kuusela Jussi Losca 1061 0 0 1061
Korkeaviita Kalevi Strikehunters 1052 0 0 1052
Einola Timo BBC-88 1006 0 0 1006

 

 MIEHET  B   1.
osakilp.
2.
osakilp.
3.
osakilp.
Yht.
Mariapori Toni JsK, Alajärvi 1269 1212 1584 4065
Selkee Seppo JsK, Alajärvi 1135 1216 1483 3834
Korpi Artturi Strikehunters 1073 1054 1513 3640
Pannula Mika JsK, Alajärvi 987 1127 1480 3594
Pietari Paavo Kjk 963 976 1611 3550
Leppäranta Seppo Losca 1024 1058 1434 3516
Kohtanen Tapani Kjk 1040 986 1430 3456
Kallio Heikki Kjk 1021 1026 1346 3393
Laitinen Mauno BBC-88 1040 991 1361 3392
Hemminki Tomi JsK, Alajärvi 916 1011 1398 3325
Tuomaala Feetu Kjk 918 955 1449 3322
Peltoharju Jari Kjk 964 1014 1334 3312
Rintamäki Jukka JsK, Alajärvi 1050 1024 1222 3296
Nätkinniemi Matti Kjk 960 1000 1332 3292
Välimäki Jukka BBC-88 922 980 1355 3257
Hautala Pentti Kjk 866 893 1367 3126
Myllyniemi Sami BBC-88 905 812 1200 2917
Koivunen Teemu JsK, Alajärvi 1038 0 1492 2530
Tammi Jari-Pekka BBC-88 0 905 1460 2365
Järviluoma Hannes BBC-88 947 0 1374 2321
Hautala Ari JsK, Alajärvi 960 0 1351 2311
Hauta-aho Ari JsK, Alajärvi 931 0 1371 2302
Rasinaho Taisto JsK, Alajärvi 1079 1100 0 2179
Hallila Jorma JsK, Alajärvi 998 1174 0 2172
Koivisto Eero Kjk 0 1055 1116 2171
Sillanpää Ari JsK, Alajärvi 1066 1060 0 2126
Oksa Aulis JsK, Alajärvi 1082 1027 0 2109
Pesu Markku JsK, Alajärvi 1033 1063 0 2096
Korpi Mikko Strikehunters 1021 1051 0 2072
Lusa Heikki Kjk 931 1119 0 2050
Leppäaho Raimo JsK, Alajärvi 951 1099 0 2050
Hallivuori Jaakko BBC-88 0 881 1164 2045
Marjamäki Timo Kjk 1108 919 0 2027
Mannila Kari Losca 997 1023 0 2020
Puranen Keijo Kekäle 1032 986 0 2018
Yli-Olli Pentti JsK, Alajärvi 967 1051 0 2018
Koskimäki Jari Losca 1083 913 0 1996
Härkönen Kosti Kjk 964 1028 0 1992
Lager Janne JsK, Alajärvi 968 1016 0 1984
Lampimäki Janne JsK, Alajärvi 996 978 0 1974
Rinne Ahti Losca 987 980 0 1967
Einola Jorma BBC-88 910 1046 0 1956
Myllyniemi Antti BBC-88 1041 884 0 1925
Auressalmi Kari Kekäle 912 992 0 1904
Mäkiranta Jari BBC-88 951 952 0 1903
Tuppi Samu Strikehunters 902 954 0 1856
Rintala Erkki Kjk 872 938 0 1810
Pannula  Jaakko JsK, Alajärvi 838 908 0 1746
Mäenpää Raimo Losca 0 0 1408 1408
Lehtinen Veikko Kjk 0 0 1235 1235
Talvitie Harri JsK, Alajärvi 1156 0 0 1156
Viinamäki Lasse JsK, Alajärvi 0 1106 0 1106
Kamunen Mika JsK, Alajärvi 0 990 0 990
Korpi-Kyyny Olavi Kjk 986 0 0 986
Hannila Heikki JsK, Alajärvi 984 0 0 984
Välikorpi Kari Strikehunters 958 0 0 958
Höri Jarmo JsK, Alajärvi 943 0 0 943
Harju Olavi JsK, Alajärvi 0 924 0 924
Nurmela Erkki Kjk 901 0 0 901
Nurmenrinta Pentti Kjk 891 0 0 891
Kuusinen Kari Losca 883 0 0 883
Mäki-Marttunen Heikki Losca 0 854 0 854
Vähäsöyrinki Juhani  JsK, Alajärvi 845 0 0 845
Storås Thomas Losca 0 742 0 742
Hallivuori Paavo BBC-88 0 726 0 726

 

 NAISET  Tasoitus                      155-190 / 70%  1. osakilp. 2. osakilp. 3. osakilp. Yht.
Koivisto Aila Kjk 1151 1059 1695 3905
Kohtanen Terttu Kjk 1099 1189 1516 3804
Kuoppa Marja Kjk 1119 1053 1620 3792
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1070 1036 1523 3629
Peltonen Anne Kjk 932 1160 1496 3588
Laitinen Ritva Kjk 1089 1043 1423 3555
Ala-Panula Sirkka-Liisa Kjk 1058 1011 1476 3545
Hemminki Salla JsK, Alajärvi 1060 1023 1419 3502
Lehtineva Marja-Leena Kjk 1085 0 1437 2522
Mariapori Sanna Mari JsK, Alajärvi 0 0 1285 1285

 

 VETERAANIT 
    veteraani tas.  (naiset +8/s.)
1.
osakilp.
2.
osakilp.
3.
osakilp.
Yht.
Koivisto Aila Kjk 1199 1107 1767 4073
Selkee Seppo JsK, Alajärvi 1171 1252 1531 3954
Miettinen  Veijo Kjk 1084 1233 1577 3894
Kohtanen Terttu Kjk 1123 1207 1556 3886
Kokko Pekka BBC-88 1114 1047 1641 3802
Purola Taisto Kjk 1090 1201 1486 3777
Myllymäki Antti Strikehuntes 1039 1117 1602 3758
Pietari Paavo Kjk 1023 1036 1699 3758
Tuomaala Feetu Kjk 1038 1075 1617 3730
Väli-Torala Pentti Losca 1057 1125 1536 3718
Tuisku Matti Kjk 1053 1108 1513 3674
Kallio Heikki Kjk 1099 1104 1458 3661
Luoma-Kuutti Jukka Strikehuntes 977 1053 1542 3572
Mäkiranta Anna-Liisa Kjk 1052 1012 1491 3555
Laitinen Mauno BBC-88 1070 1021 1409 3500
Kohtanen Tapani Kjk 1046 992 1446 3484
Ala-Panula Sirkka-Liisa Kjk 1040 987 1444 3471
Nätkinniemi Matti Kjk 996 1036 1388 3420
Hautala Pentti Kjk 902 929 1423 3254
Laitinen Ritva Kjk 999 953 1295 3247
Ojanen Matti Kjk 0 1117 1563 2680
Koivisto Eero Kjk 0 1193 1308 2501
Järviluoma Hannes BBC-88 983 0 1430 2413
Lehtineva Marja-Leena Kjk 1013 0 1349 2362
Oksa Aulis JsK, Alajärvi 1172 1117 0 2289
Lusa Heikki Kjk 1039 1227 0 2266
Hallivuori Jaakko BBC-88 0 965 1284 2249
Härkönen Kosti Kjk 1084 1148 0 2232
Hallila Jorma JsK, Alajärvi 1004 1180 0 2184
Leppäaho Raimo JsK, Alajärvi 1011 1159 0 2170
Marjamäki Timo Kjk 1144 955 0 2099
Puranen Keijo Kekäle 1056 1010 0 2066
Yli-Olli Pentti JsK, Alajärvi 967 1051 0 2018
Lampimäki Hannes JsK, Alajärvi 1008 990 0 1998
Einola Jorma BBC-88 928 1064 0 1992
Rintala Erkki Kjk 938 1004 0 1942
Mäenpää Raimo Losca 0 0 1512 1512
Lehtinen Veikko Kjk 0 0 1371 1371
Viinamäki Lasse JsK, Alajärvi 0 1130 0 1130
Kuusela Jussi Losca 1086 0 0 1086
Korpi-Kyyny Olavi Kjk 1064 0 0 1064
Korkeaviita Kalevi Strikehuntes 1052 0 0 1052
Hannila Heikki JsK, Alajärvi 1044 0 0 1044
Nurmela Erkki Kjk 1033 0 0 1033
Nurmenrinta Pentti Kjk 993 0 0 993
Harju Olavi JsK, Alajärvi 0 972 0 972
Mäki-Marttunen Heikki Losca 0 926 0 926
Vähäsöyrinki Juhani JsK, Alajärvi 899 0 0 899
Hallivuori Paavo BBC-88 0 810 0 810


JOUKKUEET

 Miehet  A   2 x 6 s.  Keilaajat Yht.
 Strikehunters 1  K Hakala 1210, K Korkeaviita 1052 2262
 Strikehunters 2  E Ojala 1236, J Luoma-Kuutti 977 2213
 Strikehunters 3  T Hyytiä 1175, A Ojala 1023 2198
 BBC-88  P Kokko 1114, T Einola 1006 2120
 Losca  J Kuusela 1061, P Väli-Torala 1057 2118
 Kjk  M Tuisku 1047, V Miettinen 1041 2089
 Strikehunters  A Myllymäki 1009, T Pättikangas 946 1955

 

 Miehet  A   4 x 8 s.  Keilaajat Yht.
 Strikehunters 1  T Hyytiä 1877, A Ojala 1717, E Ojala 1567, A Korpi 1513 6674
 Strikehunters 2  K Hakala 1716, A Myllymäki 1554, T Pättikangas 1552, J Luoma-Kuutti 1534 6356
 Losca  J Orpana 1657, P Väli-Torala 1536, S Leppäranta 1434, R Mäenpää 1408 6035
 Kjk  M Ojanen 1523, V Miettinen 1513, M Tuisku 1497, T Purola 1398 5931
 JsK, Alajärvi  T Mariapori 1584, P Murtokangas 1463, J Keijonen 1379, A Oksa 5801

 

 Miehet  B   2 x 6 s.  Keilaajat Yht.
 Strikehunters  1  A Korpi 1073, M Korpi 1021 2094
 Losca  2  S Leppäranta 1024, K Mannila 997 2021
 BBC-88  1  M Laitinen 1040, Ha Järviluoma 947 1987
 Kjk  2  H Kallio 1021, M Nätkinniemi 960 1981
 Losca  1  J Kosksimäki 1083, K Kuusinen 883 1966
 BBC-88  2  A Myllyniemi 1041, S Myllyniemi 905 1946
 Kekäle  K Puranen 1032, K Auressalmi 912 1944
 Kjk  1  K Härkönen 964, H Lusa 931 1895
 Kjk  5  O Korpi-Kyyny 986, E Nurmela 901 1887
 Kjk  3  P Pietari 963, F Tuomaala 918 1881
 Strikehunters  2  K Välikorpi 958, S Tuppi 902 1860
 Kjk  7  J Peltoharju 964, P Nurmenrinta 891 1855
 BBC-88  3  J Välimäki 922, J Einola 910 1832

 

 Miehet  B   4 x 8 s.  Keilaajat Yht.
 Kjk 1  P Pietari 1611, T Kohtanen 1430, H Kallio 1346, M Nätkinniemi 1332 5719
 BBC-88  J-P Tammi 1460, H Järviluoma 1374, M Laitinen 1361, J Välimäki 1355 5550
 JsK, Alajärvi  T Hemminki 1398, A Hauta-aho 1371, A Hautala 1351, J Rintamäki 1222 5342
 Kjk 2  F Tuomaala 1449, P Hautala 1367, J Peltoharju 1334, E Koivisto 1116 5266

 

 Naiset   2 x 6 s. 
  Tas.  155-190 / 70%
 Keilaajat Yht.
 Kjk  1  A Koivisto 1151, M Kuoppa 1119 2270
 Kjk  3  R Laitinen 1089, A-L Mäkiranta 1070 2159
 Kjk  2  T Kohtanen 1099, S-L Ala-Panula 1058 2157
 Kjk  4  M-L Lehtineva 1085, A Peltonen 932 2017


 Naiset   4 x 8 s.
  Tas.  155-190 / 70%
 Keilaajat Yht.
 Kjk  1  A Koivisto 1695, M Kuoppa 1620, T Kohtanen 1516, S-L Ala-Panula 1476 6307
 Kjk 2  A-L Mäkiranta 1523, A Peltonen 1496, M-L Lehtineva 1437, R Laitinen 1423 5879

 

Kaupunkiottelu Kurikka-Kauhajoki 17.5.2015

 Kurikka  Seura  Tulos tas.
 Mäenpää Mika  Kroko 1300
 Purola Taisto  Kjk 1216
 Konsteri Heikki  Kroko 1215
 Mäenpää Juhani  Kroko 1184
 Mäenpää Marjatta  Kroko 1173
 Yli-Kahila Esa  Kroko 1147
 Mäenpää Tapani  Kroko 1126
 Salovaara Veikko  Kroko 1017
 

 Yht.

9378
 Kauhajoki    
 Kallio Heikki  Kjk 1278
 Leppäranta Seppo  Losca 1216
 Hyytiä Tatu  Strikehunters 1186
 Väli-Torala Pentti  Losca 1183
 Peltoharju Jari  Kjk 1121
 Koivisto Eero  Kjk 1110
 Mäenpää Raimo  Losca 1107
 Ojala Arto  Strikehunters 1056
 

Yht.

9257